Wiadomości o koronawirusie dzisiaj: Ontario przyspiesza drugie dawki szczepionki AstraZeneca; Ontario zgłasza 502 nowe przypadki nowego koronawirusa; Szczegóły kanadyjskich kontraktów na szczepionki

Ostatni, ubiegły, zeszły Koronawirus wiadomości Z Kanady i całego świata w sobotę. Ten plik będzie aktualizowany przez cały dzień. Linki internetowe do dłuższych artykułów, jeśli są dostępne.

15:37: Ontario skraca czas oczekiwania na drugą dawkę szczepionki AstraZeneca COVID-19 do ośmiu tygodni w porównaniu z 12 tygodniami wcześniej nałożonymi w prowincji.

„Podczas gdy czekanie przez 12 tygodni ostatecznie pomaga zapewnić większą ochronę, niektórzy mogą zdecydować się na otrzymanie drugiej dawki wcześniej, aby uzyskać zwiększoną ochronę oferowaną wcześniej przez drugą dawkę” – powiedział Departament Zdrowia w oświadczeniu.

„Dowody z wielu badań sugerują, że mieszanie szczepionek COVID-19 (otrzymanej szczepionki mRNA po szczepionce AstraZeneca) w odstępach między dawkami od ośmiu do 12 tygodni jest bezpieczne, ale dłuższa przerwa między dwiema dawkami szczepionki AstraZeneca zapewnia wyższą ochronę”. “

Dzięki tej decyzji Ontario dołącza do innych prowincji, takich jak Manitoba i Kolumbia Brytyjska, które już skróciły czas oczekiwania na szczepionkę AstraZeneca.

Hrabstwo wcześniej skróciło odstęp między innymi szczepieniami, frustrując tych, którzy zdecydowali się na dawkę AstraZeneca.

Ponad 3400 osób podpisało internetową petycję wzywającą prowincję do pozostania z innymi prowincjami i skrócenia przedziału czasowego do ośmiu tygodni.

14:50: Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro poprowadził w sobotę tłum motocyklistów ulicami Sao Paulo – i został ukarany grzywną za brak maski, z naruszeniem lokalnych ograniczeń związanych z pandemią.

Konserwatywny prezydent machał do tłumu ze swojego motocykla, a później z ciężarówki z dźwiękiem, jako zwolennicy w kaskach, ale w większości bez masek, wiwatowali i wiwatowali, jednocześnie upierając się, że maski są bezużyteczne dla osób już zaszczepionych – twierdzenie to kwestionuje większość ekspertów ds. zdrowia publicznego.

Biuro prasowe rządu stanu Sao Paulo poinformowało, że od maja 2020 r. zostanie nałożona grzywna – równowartość około 110 USD – za złamanie przepisu dotyczącego stosowania masek w miejscach publicznych.

Biuro Bolsonaro nie odpowiedziało od razu na prośbę o komentarz.

READ  Większość szczepień podaje się w ciągu jednego dnia w rejonie Waterloo w klinice Pengemans

14:40: Większość kontraktów federalnych na szczepionki przeciw COVID-19 pozwala Kanadzie na przekazanie niektórych dawek innym krajom lub międzynarodowym organizacjom pomocowym, a w co najmniej trzech przypadkach mówi, że dawki zostaną odsprzedane.

Public Services and Procurement Canada po cichu złożyło osiem umów z Komisją Zdrowia Izby Gmin w piątek po południu, częściowo w odpowiedzi na ogromne żądanie dokumentacji związanej z COVID-19.

Osiem kontraktów na szczepionki z Sanofi, Medicago, Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Novavax, Johnson & Johnson oraz Global Vaccine Sharing Alliance (COVAX) zostało zrewidowanych bez informacji o cenie płaconej przez Kanadę lub szczegółów dotyczących czasu dawkowania. Dostarczone.

Minister zamówień Anita Anand wielokrotnie powtarzała, że ​​umowy zawierają klauzule poufności, które uniemożliwiają jej zwolnienie, dodając, że nie naruszy tych klauzul i nie narazi na szwank kanadyjskich dostaw szczepionek.

Kontrakty mówią, że Kanada może przekazywać dawki zakupione od AstraZeneca, Sanofi, J&J, Novavax i Medicago oraz może odsprzedawać dawki od pozostałych trzech dostawców.

Kanadyjskie PPA zawierają co najmniej 251 milionów dawek, czyli ponad dwukrotnie więcej niż 76 milionów potrzebnych do podania dwóch dawek na osobę.

Kanada zapłaciła premię za wcześniejszy zakup Pfizera

14:20: Od poniedziałku 14 czerwca mieszkańcy obszaru Halton, którzy otrzymali pierwszą dawkę przed 10 maja, będą mogli umówić się na wcześniejszą wizytę na drugą dawkę przez system rezerwacji online.

„Cieszymy się, że możemy zaoferować wczesne terminy podania drugiej dawki większej populacji w oparciu o podaż szczepionek” – powiedział Gary Carr, prezydent Dystryktu Halton. Okręg podał już 71 procent młodych dorosłych w wieku 12 lat i powyżej pierwszej dawki.

14.00: New Brunswick zgłosiło dziś jedną śmierć i siedem nowych przypadków COVID-19, ponieważ prowincja zbliżyła się do progu szczepień potrzebnego do złagodzenia ograniczeń pandemicznych.

Ładowanie…

Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…

Urzędnicy ds. zdrowia publicznego twierdzą, że osoba w wieku powyżej 90 lat w rejonie Bathurst zmarła na COVID-19, co zwiększa liczbę ofiar śmiertelnych w hrabstwie do 45.

READ  Wizerunek Canada Goose jest kwestionowany przez wysiłki związkowe

Hrabstwo twierdzi, że cztery z nowych przypadków znajdują się w rejonie Fredericton, a trzy w rejonie Bathurst, z których wszystkie miały kontakt z wcześniej potwierdzonymi przypadkami.

Urzędnicy twierdzą, że 74,2 procent mieszkańców New Brunswick w wieku co najmniej 12 lat otrzymało pierwszą dawkę szczepionki COVID-19, tylko 75 procent potrzebnych, zanim zdrowie publiczne złagodzi ograniczenia.

11:45: Quebec zgłosił 182 nowe przypadki COVID-19 i trzy nowe zgony przypisywane wirusowi, ale w ciągu ostatnich 24 godzin nie zarejestrowano żadnych przypadków.

Urzędnicy służby zdrowia twierdzą, że liczba hospitalizowanych pacjentów spadła o 17 do 227, a liczba pacjentów na oddziale intensywnej terapii utrzymuje się na stałym poziomie 59.

W piątek hrabstwo dostarczyło 103,610 dawek szczepionki COVID-19.

W woj. aktywnych jest 1970 spraw.

11:40: Przywódca Partii Ludowej Kanady Maxime Bernier został aresztowany w piątek przed Saint-Pierre w stanie Man za naruszenie nakazów zdrowia publicznego.

Skrajnie prawicowy przywódca partii dotarł tylko do drugiego z 10 zaplanowanych wydarzeń podczas trasy Mad Max Manitoba przez wiele społeczności południowej Manitoby w piątek, zanim został aresztowany przed St. Pierre około 14:30 w piątek. Św. Piotra RCMP.

Były gubernator federalny, który służył jako minister w gabinecie Stephena Harpera, wycieczka Berniera miała obejmować postój w The Forks w Winnipeg w sobotnie popołudnie oraz jeden w Winkler w piątek wieczorem, gdzie miał nadzieję szerzyć sprzeciw. Wiadomość z nakazem zdrowotnym na COVID-19 do obserwatorów.

10:35: Ontario zgłasza 502 więcej COVID-19 1 przypadek i 15 innych zgonów, Według jej ostatniego raportu Wydany w sobotę rano.

Średnia siedmiodniowa to 533 przypadków dziennie, czyli 26 tygodni na 100 000 przypadków. Średnia siedmiodniowa śmiertelność w Ontario wynosi 15,1 dziennie.

Hrabstwo twierdzi, że dzień wcześniej przeprowadzono 24 099 testów i, 2,1 Procentowy wskaźnik dodatniości.

Obecnie w hrabstwie jest 447 osób hospitalizowanych z powodu COVID-19, w tym 422 pacjentów na oddziale intensywnej terapii. Na wywietrznikach jest 277 osób.

READ  Oto, co wiemy do tej pory o karcie szczepień przeciw COVID firmy BC i restauracjach

W kraju, minister zdrowia Christine Elliott powiedziała, że ​​w Toronto pojawiło się 89 nowych przypadków, 71 w Peel, 51 w Waterloo, 37 w rejonie Yorku i 31 w Durham.

8:08 rano: Rosyjska grupa zadaniowa ds. koronawirusa poinformowała w sobotę, że liczba nowych codziennych infekcji w tym kraju wzrosła w ciągu ostatniego tygodnia o prawie 50%, a w Moskwie ponad dwukrotnie.

Powiedział, że poprzedniego dnia odnotowano 13 510 infekcji, znacznie więcej niż 9 163 przypadki zgłoszone 6 czerwca. Prawie połowa nowych przypadków była w Moskwie – 6701 w porównaniu do 2936 w zeszłym tygodniu.

W obliczu dużej liczby, władze Moskwy poinformowały, że stosowanie masek i rękawiczek w transporcie masowym oraz w sklepach i innych miejscach publicznych zostanie zwiększone, a osoby naruszające mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 5000 rubli (70 USD).

W ciągu całej pandemii grupa zadaniowa zgłosiła prawie 5,2 miliona infekcji w kraju około 146 milionów ludzi i 126 000 zgonów. Jednak raport państwowej agencji statystycznej Rosstat w piątek wykazał ponad 144 000 zgonów związanych z wirusami tylko w ubiegłym roku.

Agencja statystyczna, w przeciwieństwie do grupy zadaniowej, liczy zgony, w których występowała lub podejrzewana była infekcja koronawirusem, ale nie jest główną przyczyną zgonów.

Raport agencji wykazał, że liczba zgonów w 2020 r. wzrosła o około 340 000 osób w porównaniu z 2019 r. Nie podał szczegółowych przyczyn wzrostu liczby zgonów w ujęciu rocznym. Wysoka liczba zgonów i spadek liczby urodzeń spowodowały ogólny spadek populacji o 702 000 osób, dwukrotnie większy niż w 2019 r., powiedział Rosstat.

Przeczytaj piątkowe wiadomości dotyczące koronawirusa tutaj.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top