Przekąski marki Frito-Lay wracają do sklepów Loblaw po rozstrzygnięciu sporu cenowego

Nagłośniona walka o jedzenie między Pepsi-Co Foods a Loblaw została rozwiązana.

Konsumenci mogą spodziewać się, że w święta wielkanocne będą dostępne w sklepach spożywczych należących do Loplaw w sklepach spożywczych należących do Loplaw.

„Cały czas chodziło o dostarczanie naszym klientom wartości” – powiedziała rzeczniczka Leblau, Kathryn Thomas w sobotnim e-mailu.

„Cieszymy się, że po raz kolejny mamy szeroki wybór w naszej alejce z chipsami, z mieszanką nowych kanadyjskich smaków i klasycznych ulubionych w różnych cenach, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów” – powiedział Thomas.

„Wysyłka produktów rozpocznie się w poniedziałek i spodziewamy się, że będą one w pełni zaopatrzone przed świętami wielkanocnymi” – powiedział Thomas.

Umowa obejmuje gubernatorów Frito Lay i Quaker.

W e-mailu wysłanym do sklepów przez Loblaw i otrzymanym przez The Star, Loblaw powiedział, że przesyłki mają szybko wrócić do normy.

„Od poniedziałku przesyłki wrócą i znów możemy zapewnić naszym klientom szeroki asortyment asortymentu w alejkach z przekąskami, śniadaniami i przygotowywaniem posiłków” – czytamy w e-mailu.

„Zachęcamy sklepy do dalszego wspierania marek, które dodały do ​​swojej kolekcji podczas przerwy w działaniu Frito Lay” – kontynuował e-mail. „Loblaw nie podjął żadnych zobowiązań wobec Frito Lay dotyczących miejsca na półkach, więc nie musisz przydzielać im takiej samej ilości miejsca przed przerwą w dostawie. Będziemy nadal wspierać marki takie jak Old Dutch i Kettle Chips na ulotce, więc zachęcamy te marki do bycia na półkach sklepowych., nieprzerwanie”.

Napięcia spowodowały, że kanadyjscy konsumenci nie mogli kupować Doritos, Cravels, Tostetos i innych marek Frito-Lay w sklepach spożywczych należących do Loplow.

Chipy zniknęły z półek sklepowych na początku tego roku po tym, jak Frito-Lay próbowała podnieść ceny pobierane przez Loblaw Ltd. za niektóre produkty.

Po tym, jak Loblau odmówił, Frito-Lay wycofał sprzedaż u giganta spożywczego.

READ  Nasdaq 100 przedłuża rajd, gdy rentowności obligacji skarbowych spadają: Zamykanie rynków

Podsyciło napięcia z powodu problemów z łańcuchem dostaw i inflacji cen żywności, co doprowadziło do wybuchu epidemii.

„Teraz wspólnie rozwiązaliśmy problemy z jednym z naszych cenionych partnerów detalicznych i dziękujemy naszym lojalnym klientom, pracownikom i partnerom za wsparcie w tym trudnym czasie” – powiedziała Sherry Morgan z Pepsi-Co w sobotnim e-mailu.

„Jesteśmy zaangażowani w produkcję i operacje w Kanadzie i czekamy na wznowienie dystrybucji naszych produktów od wybrzeża do wybrzeża w nadchodzących dniach”, powiedział Morgan.

Nie było komentarza, kto był pierwszym w sporze.

„Ponieważ jest to poufna sprawa z krytycznym klientem, nie mogę podać dodatkowych szczegółów” – powiedziała Morgan w swoim e-mailu.

Rezultat jest „fantastyczny”, powiedział Michael Graydon, dyrektor generalny Food, Health and Consumer Products Canada, krajowego stowarzyszenia handlowego reprezentującego producentów żywności, napojów i towarów konsumpcyjnych w Kanadzie.

„Powinniśmy zobaczyć, jak półki zapełniają się dość szybko”, powiedział Graydon w wywiadzie telefonicznym.

Graydon powiedział, że nie był zaskoczony, widząc rozwiązanie sprawy.

„To nie było pytanie, czy” – powiedział. „To bardziej kwestia czasu”.

„Myślę, że to bardzo pozytywna rzecz” – powiedział Graydon. „Szkoda, że ​​osiągnęła ten stan”.

Porozumienie zostało przyjęte z zadowoleniem przez Sylvaina Charlebois, który jest naukowcem i profesorem dystrybucji żywności i polityki żywnościowej na Uniwersytecie Dalhousie w Halifax.

„Ta kontrowersja nie pomogła ogólnie w przemyśle spożywczym” – powiedział Charlebois w wywiadzie telefonicznym.

Pliki od Rosy Saba

Dołącz do rozmowy

Rozmowy są opiniami naszych czytelników i podlegają zasady behawioralne. Gwiazda nie popiera tych poglądów.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top