Web3 i cyfrowa przestrzeń na Twoje zaszyfrowane rzeczy

Cieszymy się, że możemy przywrócić Transform 2022 osobiście 19 lipca i około 20-28 lipca. Dołącz do AI i liderów danych, aby prowadzić wnikliwe rozmowy i ekscytujące możliwości nawiązywania kontaktów. Zarejestruj się dziś!


Pamiętasz „cyberprzestrzeń”?

Nie zastanawiamy się zbytnio nad tym terminem w dzisiejszych czasach, ale na początku istnienia sieci była to zupełnie nowa przestrzeń. Obiekty miały znaczące adresy, podobnie jak adresy fizyczne. Były nawet odniesienia, zwane też linkami, które mogły łączyć miejsca ze sobą. W adresie URL litera L oznacza „lokalizację”. Wszystko miało swoje miejsce.

W przestrzeni fizycznej wszystko jest połączone ze sobą poprzez przestrzeń odniesienia. Wszystko ma niepowtarzalny charakter i lokalizację z orientacją przestrzenną na wszystko inne. Twój kubek na biurku. Twój długopis jest obok kubka. Twój telefon jest w Twojej kieszeni.

Czas kontra przestrzeń za pomocą Blockchain

Crypto nigdy wcześniej nie zajmowało przestrzeni cyfrowej. Blockchainy sprawdzają tylko, kiedy coś się dzieje, a nie gdzie. Do tej pory w pewnym sensie szyfrowanie istniało tylko w czasie. Blockchain to dosłownie oś czasu, weryfikowalna sekwencja wydarzeń.

W kryptografii są oczywiście adresy; Adresy, które odnoszą się do kluczy publicznych z pary kluczy publicznych i prywatnych, które masz w portfelu. Są o ludziach, ale nie mają ze sobą wiele wspólnego.

Określanie czasu i kolejności weryfikowalnych działań cyfrowych to dość nowe zjawisko, które sprawia, że ​​blockchain jest tak wyjątkowy. To niezmienny i weryfikowalny moment działania, jak transakcja. Początkowo zaprojektowane tak, aby nikt nie mógł wydać czegoś, czego nie miał, blockchainy służyły jako oś czasu, na której wydarzyło się wszystko, co można udowodnić – być może podobnie do Świętej osi czasu Lokiego w uniwersum Marvela.

Jeśli blockchain to „czas”, jak możemy stworzyć krypto „przestrzeń”? A co możemy zrobić z szyfrującymi „spacjami”?

READ  Rosyjscy kosmonauci przybywają na misję Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ubrani w żółto-niebieską Ukrainę

Przestrzeń cyfrowa: dom dla kryptowalut i NFT

Firmy takie jak Decentraland próbowały zintegrować przestrzeń cyfrową z blockchainem, ale jest to znacznie inny pomysł niż ogólna cyberprzestrzeń kryptografii. Decentraland koncentruje się bardziej na handlu cyfrowym i zapewnia nieruchomości oparte na NFT, a nie na ogólnej potrzebie prawdziwej fizycznej przestrzeni kryptograficznej. To samo dotyczy firm takich jak Sandbox, które są bardziej zainteresowane zarabianiem na aktywach niż budowaniem prawdziwego internetowego domu, w którym każdy rodzaj aktywów może żyć i łączyć się z innymi.

Jeśli myślisz o przestrzeni w sieci Web2, wszystko ma adres URL. Ten adres URL działa jako witryna, która może być powiązana z każdym innym adresem URL za pośrednictwem łączy. W Web3 dopiero zaczynamy widzieć, jak domeny, takie jak domeny „.eth”, działają jako adresy URL. Możesz powiązać swój adres kryptograficzny z tą domeną i użyć na przykład alice.eth zamiast standardowego adresu szesnastkowego „0x-” do otrzymywania środków. Obszary te będą jak początki „przestrzeni” do „czasu” blockchaina. Dzięki domenowym NFT możesz zbierać metadane z transakcji, które wypełniają historię Twojej domeny.

Uporządkuj swoją przestrzeń kodowania

Ale wtedy przyjdą pełne adresy URL, część po „.com/” w Web2 lub po „.eth/” w Web3. Oznacza to, że możesz zacząć regulować kodowanie; Możesz zacząć organizować NFT i inne tokeny w tej przestrzeni kodowania w taki sam sposób, w jaki organizujesz rzeczy w magazynie plików lub bazie danych.

Możesz przechowywać kody i dane w jednym „miejscu” w adresie URL Web3. Możesz projektować fizyczne struktury w taki sposób, aby każdy pokój miał NFT, tak jak pokój w fizycznym świecie może pomieścić rzeczy. Możesz zaprojektować prawie wszystko w przestrzeni 3D, w której wszyscy żyjemy, z weryfikowalną godziną i datą. Pracowaliśmy nad tym z kilkoma świetnymi przypadkami użycia.

Oczywiście posiadanie takiej struktury danych z obsługą kryptowalut oznacza również, że wirtualne światy mogą być bardziej zdecentralizowane.

READ  11 najlepszych grzejników kosmicznych w Amazon Canada, które zapewnią Ci ciepło w tę mroźną zimę

Leonard Kish jest jednym z założycieli Aplikacja Cortex.

Decydenci

Witamy w społeczności VentureBeat!

DataDecisionMakers to miejsce, w którym eksperci, w tym osoby techniczne zajmujące się danymi, mogą dzielić się pomysłami i innowacjami związanymi z danymi.

Jeśli chcesz przeczytać o nowatorskich pomysłach i aktualnych informacjach, najlepszych praktykach oraz przyszłości danych i technologii danych, dołącz do nas na DataDecisionMakers.

Możesz nawet rozważyć napisanie własnego artykułu!

Przeczytaj więcej od DataDecisionMakers

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top