Afrykańscy futuryści wyobrażają sobie kosmos w 2051 roku

Kosztowna turystyka, misje na Marsa, a nawet spotkania kosmiczne mogą zdefiniować przestrzeń kosmiczną w roku 2051 — a także prześledzić ziemskie obciążenia rasy ludzkiej na orbitę i poza nią.

Wielkie zdjęcie: Czarni pisarze science fiction i artyści znani jako afrofuturyści twierdzą, że następne 30 lat eksploracji kosmosu może zająć się dziedzictwem terroryzmu rasowego na Ziemi, jeśli ludzie kolorowi dołączą do projektów i pomogą na nowo wyobrazić sobie ludzkie życie między planetami.

  • Afrykański futurystyczny pisarz i artysta Tim Felder mówi Axiosowi, że przestrzeń kosmiczna zawsze stanowiła wyzwolenie dla przyszłości Afrykanów, ale trauma z Ziemi zostałaby przeniesiona na gwiazdy, gdyby czarni astronauci byli poddawani temu samemu rasizmowi przez innych białych podróżników kosmicznych.
  • „Czy będę mógł oddychać w kosmosie, człowieku? Czy ktoś mnie udusi, czy będę miał dostęp do tlenu?” Felder, autornieskończonyPowieść graficzna o afrykańskim królu, który zostaje władcą gwiazd.
Ilustracja: Tim Fielder

Co oni mówią: „Zanim wyjdziemy poza więzy naszej planety, mamy nadzieję, że rzeczy, które nas powstrzymywały na tej planecie, będą martwe i pogrzebane” Jesse Holland, redaktor „Czarnej Pantery: Opowieści Wakandy”,mówi Aksios.

  • „Jedną z rzeczy, które znamy, biorąc pod uwagę naszą historię na Ziemi, [is] Że są tam jakieś kultury [who are] Gotowi do wykorzystywania i niszczenia… musimy upewnić się, że nie zareagujemy przesadnie i nie zamienimy potencjalnego sojusznika lub przyjaciela we wroga.

Detale: Afrofuturyzm opisuje alternatywne miejsce dla czarnych w kosmosie lub w wyimaginowanym otoczeniu lub w odniesieniu do technologii, która pozwala jednostce uniknąć niewolnictwa i dyskryminacji.

powrót do zdrowia: Droga do wprowadzenia czarnych astronautów w kosmos w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się za prezydentury Johna. Kennedy, który chciał mieć kogoś kolorowego w projekcie astronauty.

  • Żaden czarny astronauta nie poleciał na Księżyc. To sprowokowało artystę Gila Scotta Herona do nagrania jego słynnego wiersza:Biały na księżycuW 1970, aby zająć się hipokryzją eksploracji białej przestrzeni bez czarnych.
  • „Star Trek: The Original Series”, porucznik Ora, grany przez Nichelle Nichols w serialu telewizyjnym z lat 60., stał się ikoną możliwości eksploracji czarnej przestrzeni.
  • 1974 film „Przestrzeń to miejsce” Napisany i z udziałem muzyka jazzowego Sun Ra, to opowieść o próbie nakłonienia młodych czarnych Amerykanów do opuszczenia ubogiego Oakland i udania się do idyllicznej kolonii kosmicznej.

pogłębiać:

READ  Książki dla nauczycieli Quakertown zachęcają dzieci do odkrywania kosmosu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top