Virginia Thomas zgadza się na wywiad z komisją Izby 6 stycznia | 6 stycznia sesje

Virginia Thomas zgadza się na wywiad z komisją Izby 6 stycznia |  6 stycznia sesje

Konserwatywna aktywistka Virginia Thomas, żona sędziego Sądu Najwyższego Clarence ThomasZgodziła się wziąć udział w dobrowolnym wywiadzie z komisją Izby badającą bunt z 6 stycznia, powiedział jej adwokat w środę.

Adwokat Mark Pauleta powiedział, że Thomas „chętnie odpowie na pytania komisji, aby wyjaśnić wszelkie nieporozumienia dotyczące jej pracy w związku z wyborami w 2020 roku”.

Komitet starał się przeprowadzić wywiad z Thomasem, aby dowiedzieć się więcej o jej roli w próbie pomocy byłemu prezydentowi Donald Trump Obalamy jego porażkę w wyborach. Korespondowała z szefem sztabu Białego Domu Markiem Meadowsem i kontaktowała się z prawodawcami w Arizonie i Wisconsin kilka tygodni po wyborach i przed buntem.

Gotowość Thomasa do złożenia zeznań pojawia się, gdy komisja przygotowuje się do zakończenia prac przed końcem roku i napisania końcowego raportu przedstawiającego jej ustalenia w sprawie buntu w Kapitolu. Komisja ogłosiła w środę, że przeprowadzi przesłuchanie 28 września, prawdopodobnie ostatnie z serii przesłuchań, które rozpoczęły się tego lata.

Świadectwo Thomasa było jednym z pozostałych elementów obrazu pod koniec jej pracy. Komisja przesłuchała już ponad 1000 świadków i przedstawiła niektóre zeznania wideo z ośmiu przesłuchań, które odbyły się latem.

Zakres zaangażowania Thomasa przed atakiem na Kapitol jest nieznany. W kilka dni po tym, jak organizacje informacyjne wezwały do ​​wyborów prezydenckich Bidena, Thomas wysłał e-mailem do dwóch prawników z Arizony, wzywając ich do wybrania „czystej listy wyborców” i „stania silnym w obliczu nacisków politycznych i medialnych”. Associated Press otrzymała e-maile na początku tego roku na podstawie ustawy o otwartych rejestrach stanowych.

W wywiadach powiedziała, że ​​wzięła udział w pierwszym wiecu zwolenników Trumpa rankiem 6 stycznia 2021 r., ale wyszła, zanim Trump przemówił, a tłumy skierowały się na Kapitol.

Thomas, zwolenniczka Trumpa i długoletnia aktywistka na rzecz konserwatyzmu, wielokrotnie podkreślała, że ​​jej działalność polityczna nie stanowi konfliktu interesów z pracą męża.

READ  Sędzia z Nowego Jorku odrzucił wnioski Trumpa o oddalenie pozwu wartego 250 milionów dolarów

„Podobnie jak wielu małżonków, podzielamy wiele tych samych ideałów, zasad i aspiracji dla Ameryki. Ale mamy własne oddzielne prace, a także nasze myśli i opinie. Clarence nie rozmawia ze mną o swojej pracy, a ja nie. zaangażuj go w mój” – powiedział Thomas Washington Free Beacon Wywiad opublikowany w marcu.

Thomas publicznie skrytykował pracę komitetu, w tym podpisanie listu do Republikanów z Izby Reprezentantów wzywającego do usunięcia Liz Cheney i Adama Kinzingera z konwencji republikańskiej za wstąpienie do komitetu Kongresu 6 stycznia.

CNN po raz pierwszy poinformował, że Thomas zgodził się na wywiad.

Clarence Thomas był jedynym głosem sprzeciwu, gdy Sąd Najwyższy orzekł w styczniu, aby umożliwić komisji Kongresu dostęp do pamiętników prezydenckich, rejestrów gości, projektów listów i odręcznych notatek związanych z atakiem z 6 stycznia.

Nie jest jasne, czy przesłuchanie zapewni ogólny zarys tego, czego dowiedziała się komisja, czy też skupi się na nowych informacjach i dowodach, takich jak rozmowa z Thomasem. Pod koniec lipca do sierpnia komisja przeprowadziła kilka wywiadów z ministrami gabinetu Trumpa, z których niektórzy dyskutowali o powołaniu się na proces konstytucyjny w 25. poprawce, aby usunąć Trumpa z urzędu po powstaniu.

Republikańska wiceprezydent Liz Cheney powiedziała, że ​​komisja „ma więcej dowodów do podzielenia się z Amerykanami i więcej do zebrania”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *