Viking i PAL Aerospace podpisują kontrakt na powietrzny system przeciwpożarowy DHC-6 Twin Otter

Calgary, Alberta, St. John’s, Nowa Fundlandia i Labrador 3 sierpnia 2021 r. Viking Air Limited („Viking”) i PAL Aerospace Canada z dumą ogłaszają zawarcie umowy na wsparcie systemu Twin Otter Fire Attack. Zakres umowy obejmuje zaprojektowanie, wykonanie, montaż i certyfikację powietrznego systemu gaśniczego dla modelu Twin Otter DHC-6 300 i 400. Certyfikacja powietrznego systemu gaśniczego ma nastąpić w 2022 r., a klient międzynarodowy otrzyma pierwszy przebudowany samolot.

To zobowiązanie jest stopniowym wysiłkiem firm Viking i PAL Aerospace w celu zbudowania dodatkowych możliwości dla już i tak wszechstronnego samolotu DHC-6 Twin Otter Series 300 i 400. Powietrzny system gaśniczy Twin Otter pozwoli mu płynnie przełączać się między globalnymi misjami przeciwpożarowymi a bardziej tradycyjnymi misjami, w tym transportem pasażerów i ładunku.

Skonfigurowany przez przewoźników lotniczych Twin Otter pomoże łagodzić i zwalczać pożary dzięki możliwości zrzucenia do 700 galonów wody lub opóźniacza w trudnych warunkach.

„PAL Aerospace z dumą współpracuje z Viking w tym ekscytującym projekcie, który wspiera innowacje, wzrost gospodarczy i łańcuchy dostaw w Kanadzie” – powiedział Philippe Garbutt, starszy wiceprezes PAL Aerospace ds. globalnego wsparcia. Jako operator DHC-6 Twin Otter wiemy z pierwszej ręki o możliwościach i wszechstronności samolotu i uważamy za przywilej włączenie naszych wszechstronnych możliwości projektowych, inżynieryjnych i modyfikacyjnych do rozwoju tej nowej możliwości.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z PAL Aerospace, aby zapewnić naszym operatorom możliwość korzystania z DHC-6 Twin Otter podczas specjalistycznych powietrznych misji przeciwpożarowych”, powiedział Benjamin Carson, dyrektor ds. obsługi klienta w firmie Viking. „Jako producent oryginalnego sprzętu stale ulepszamy obsługiwane przez nas samoloty, zapewniając naszym klientom działania wspierające flotę i bieżące aktualizacje”.

O PAL Aerospace

Członek rodziny firm Exchange Income Corporation, PAL Aerospace to kanadyjska międzynarodowa firma obronna i lotnicza, będąca własnością i jest zarządzana w Kanadzie. Koncentrując się na wywiadzie, obserwacji, rozpoznaniu, rozwiązaniach wsparcia w trakcie eksploatacji oraz inżynierii i modyfikacji samolotów, firma PAL Aerospace została doceniona przez rządy i wojsko za dostawy na czas i zgodnie z budżetem oraz wysokie wskaźniki niezawodności. Dorobek PAL rozciąga się teraz na działalność w Kanadzie, obu Amerykach, na Karaibach i na Bliskim Wschodzie. PAL Aerospace oferuje pojedynczy punkt odpowiedzialności za swoje programy i szczyci się tym, że jest zaufanym wyborem klientów na całym świecie.

READ  Google przedstawia nowe zabezpieczenia dla ulepszonego Bezpiecznego przeglądania w Chrome

O Viking Air Limited

Świętując ponad 50 lat w kanadyjskim przemyśle lotniczym, Viking jest producentem samolotów turbośmigłowych Twin Otter Series 400 i Guardian 400. Viking jest posiadaczem certyfikatu typu dla wszystkich wycofanych z produkcji samolotów De Havilland Canada (DHC-1 do DHC-7) oraz wszystkich samolotów amfibii Canadair, w tym samolotów CL-215, CL-215T i CL-415 Air Firefighter oraz rodzinę samolotów Skivan szorty 360, 330 i Sherpa.

Jako producent oryginalnego sprzętu (OEM) tych kultowych kanadyjskich projektów samolotów, Viking w pełni wspiera zróżnicowaną globalną bazę operatorów, oferując ekskluzywną produkcję części fabrycznych, inżynierię i wsparcie techniczne, publikacje techniczne, zarządzanie gwarancjami i wsparcie serwisowe.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top