Floryda ponownie bije rekord hospitalizacji z powodu COVID-19

Gubernator Florydy Ron DeSantis podwoił się we wtorek, gdy stan po raz kolejny pobił rekord przyjęć do szpitala z powodu COVID-19, podkreślając, że wzrost ten wkrótce osłabnie i nie będzie nakładał żadnych ograniczeń na pracę ani nie ukrywał mandatów.

Wraz z rozprzestrzenianiem się obecnie bardziej zaraźliwego wariantu delta, Floryda miała we wtorek 11 515 pacjentów hospitalizowanych, bijąc ubiegłoroczny rekord trzeci dzień z rzędu. Liczba hospitalizacji wzrosła 11-krotnie ponad 1000 pacjentów zarażonych nowym koronawirusem w połowie czerwca. Obecnie na intensywnej terapii przebywa około 2400 pacjentów.

DeSantis powiedział, że spodziewa się, że liczba hospitalizacji spadnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, podkreślając, że wzrost ten ma charakter sezonowy, ponieważ mieszkańcy Florydy spędzają więcej czasu razem w pomieszczeniach, aby uciec przed letnim upałem i wilgocią.

DeSantis przypisał swoją odpowiedź na COVID-19, która koncentrowała się na szczepieniu seniorów i mieszkańców domów opieki, ponieważ obecnie umiera mniej mieszkańców Florydy niż w sierpniu ubiegłego roku. Rok temu na Florydzie średnio około 180 zgonów z powodu COVID-19 dziennie podczas gwałtownego wzrostu na początku sierpnia, ale w zeszłym tygodniu średnio 58 zgonów dziennie. Śmiertelność nie wzrasta aż do kilku tygodni po hospitalizacji, ponieważ zabicie choroby trwa zwykle kilka tygodni.

Zdjęcie z 4 maja 2021 r. przedstawia gubernatora Florydy Rona DeSantisa przemawiającego podczas konferencji prasowej w West Miami Middle School w Miami. DeSantis podpisał dekret zakazujący stosowania masek w szkołach. (Matthias J. Okner/The Miami Herald/The Associated Press)

„Nawet z wielu pozytywnych testów obserwuje się znacznie niższy wskaźnik śmiertelności niż w zeszłym roku” – powiedział na konferencji prasowej w Miami. „Czy wolałbym mieć 5000 przypadków wśród 20-latków czy 500 przypadków wśród osób starszych? Wolałbym mieć młodszego”.

DeSantis powiedział również, że „hysteria medialna” na temat liczby balonów może spowodować zawał serca lub udar, aby uniknąć pójścia na pogotowie z obawy przed infekcją. Lekarze, z którymi rozmawiała agencja Associated Press, przyznają, że stało się to w pierwszych miesiącach pandemii, ale twierdzą, że to już nieprawda i leczą zwykłą liczbę pacjentów z sercem.

Prawie jak scenariusz strefy wojennej.

Szpitale w całym stanie zgłaszają konieczność umieszczania gości na izbie przyjęć w łóżkach w przejściach, a inne dokumentują znaczne obniżenie wieku pacjentów. Niektóre szpitale ponownie zakazują wizyt lub odraczają planowe operacje.

„Po prostu przychodzą szybciej, niż my ich wyprowadzamy”, powiedział Justin Senior, dyrektor generalny Florida Safety Net Hospital Alliance, która reprezentuje jedne z największych stanowych szpitali opiekujących się pacjentami o niskich dochodach. Powiedział jednak, że w niewielu szpitalach zabraknie pokoi, w których w razie potrzeby będą mogły przekształcić nietradycyjne przestrzenie, takie jak sale konferencyjne, w apartamenty COVID-19.

Dr O’Neill Pike, naczelny lekarz w Jackson North Medical Center w Miami, powiedział, że jego lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy znów stoją w obliczu wypalenia. Leczenie pacjentów z COVID-19 jest pracochłonne, a wiele szpitali na Florydzie boryka się z brakiem personelu.

„Niektóre pielęgniarki opisują to jako scenariusz strefy wojennej” – powiedział.

8-letni Josaphet Ramos przechodzi w poniedziałek badanie wymazu przez pracownika służby zdrowia w mobilnym ośrodku testowym COVID-19 prowadzonym przez Departament Zdrowia Hrabstwa Manatee na Florydzie w Palmetto na Florydzie. (Octavio Jones/Reuters)

DeSantis ubiega się o reelekcję w przyszłym roku, ponieważ chce kandydować na prezydenta w 2024 roku. Jednym z głównych dzierżawców jego narodowego wizerunku wśród konserwatystów jest odmowa narzucania mandatów za maskowanie w szkołach i miejscach publicznych lub nakładania ograniczeń na biznes. Odesłał tę wiadomość we wtorek, mówiąc, że nie ustąpi.

– Nie zamykamy – powiedział DeSantis. Zamierzamy otworzyć szkoły. Chronimy pracę każdego mieszkańca Florydy w tym stanie. Chronimy małe przedsiębiorstwa. Te interwencje raz po raz zawiodły podczas tej pandemii, nie tylko w USA, ale za granicą. t zatrzymało spread, zwłaszcza z Deltą”.

DeSantis zachęcał ludzi do szczepień, mówiąc, że chociaż nie jest to idealna bariera przed chorobami, szczepienia stanowią potężną obronę przed zarażeniem się poważną chorobą. Urzędnicy szpitala powiedzieli, że około 95 procent hospitalizowanych i prawie wszystkie niedawne zgony należały do ​​osób nieszczepionych. Hrabstwa Florydy z najniższymi wskaźnikami szczepień i jednymi z najwyższych wskaźników hospitalizacji na mieszkańca są w większości republikańskie.

„Nadal możesz uzyskać pozytywny wynik testu, ale ostatecznie możesz zmienić to z czegoś, co stanowiło znacznie większe zagrożenie dla osób starszych, na przykład w coś, co można łatwiej kontrolować” – powiedział DeSantis, który został zaszczepiony. „To ogromna, ogromna rzecz”.

Wzrost nastąpił w wyniku walki o władzę między DeSantis a lokalnymi urzędnikami o to, jak chronić dzieci i personel na początku roku szkolnego.

Oglądaj | „Nie możemy traktować tego tak, jakby COVID się skończył” – mówi epidemiolog:

Chociaż Kanada ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień na świecie, może to nie wystarczyć, aby spowolnić rozprzestrzenianie się COVID-19 spowodowanego wysoce zaraźliwym wariantem delta. 2:34

Rada Szkolna Hrabstwa Broward przegłosowała w zeszłym tygodniu wymóg zasłaniania twarzy przy wznowieniu w tym miesiącu nauki osobistej, egzekwując najnowsze zalecenia amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Ale rada odwróciła się po tym, jak DeSantis podpisał dekret blokujący mandaty na maskowanie w szkołach i umożliwiający państwu odmowę finansowania każdej dzielnicy, która nie spełnia wymogów.

Rada Broward odpowiedziała na najnowszą naukę o wirusie, sugerując, że chociaż zaszczepione osoby najprawdopodobniej nie zostaną hospitalizowane lub umrą na COVID-19, nadal mogą rozprzestrzeniać infekcję wśród osób, które nie otrzymały szczepień. To ujawnienie skłoniło CDC do zalecenia „kompleksowego przebierania się w pomieszczeniach dla wszystkich nauczycieli, personelu, uczniów i odwiedzających szkoły K-12, niezależnie od statusu szczepień”.

„To jest przerażające”

„Niestety Dade i hrabstwo Broward prowadzą kraj w szpitalach” – powiedział w poniedziałek burmistrz hrabstwa Broward Steve Geller. „Liczby podwajają się co 10 lub 11 dni. Postęp techniczny. To przerażające”.

Republikański gubernator powiedział, że chce, aby rodzice zdecydowali, czy ich dzieci powinny nosić maskę w szkole. Twierdził również, że epidemia ma charakter sezonowy, a ludzie gromadzą się w pomieszczeniach, aby uniknąć upału i wilgoci na Florydzie.

Ustawa podpisana w maju daje DeSantis prawo do omijania lokalnych środków ochrony zdrowia publicznego, w tym mandatów maskowania i ograniczeń działalności biznesowej. Zabrania również firmom lub instytucjom rządowym żądania dowodu szczepienia.

Hrabstwo Broward twierdzi, że będzie zachęcać, ale nie będzie wymagać, aby uczniowie w wieku 12 lat lub starsi, a także nauczyciele i personel, zaszczepili się. Zachęci również do stosowania masek na twarz.

“Bezpieczeństwo pozostaje naszym najwyższym priorytetem” – czytamy w oświadczeniu regionu.

READ  Jacqueline Jackson, żona przywódcy praw obywatelskich wielebnego Jesse Jacksona, jest w domu po hospitalizacji z powodu Covid-19

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top