[ViewFinity S8] Twój przewodnik po wyborze najlepszego monitora do tworzenia treści — Samsung’s Global Newsroom

Wraz z rosnącą popularnością i dostępnością platform wideo społecznościowych, dziś każdy może zostać twórcą. Aby rozwijać swoje platformy, nowi twórcy wybierają profesjonalne oprogramowanie i edytory, aby tworzyć ekscytujące treści i zwiększać liczbę subskrybentów. W rezultacie rośnie zapotrzebowanie na ekrany wysokiej jakości.

według Rynki i badaniawielkość globalnego rynku profesjonalnych monitorów oszacowano na 104,86 mln USD w 2021 r. i oczekuje się, że do 2028 r. osiągnie 149,21 mln USD.

Jeśli chcesz rozpocząć tworzenie treści, skorzystaj z poniższej listy kontrolnej przy wyborze następnego ekranu.

# Chcesz zostać twórcą treści? Oto jak wybrać idealny monitor

# Nie znasz jeszcze terminologii? Ten przewodnik pomoże ci

Chcesz wybrać nowy ekran do tworzenia treści? Nie daj się zniechęcić nieznanym terminom. Przyjrzyjmy się bliżej światu ekranów.

1. DCI-P3: dokładne odwzorowanie kolorów od ujęcia do ekranu

DCI-P3, trójkąt przedstawiony na schemacie kolorów, tworzy grupę kolorów, które można przedstawić na konkretnym monitorze, takim jak monitor. Mówiąc najprościej, używają odcieni, aby wskazać zakres możliwości manipulacji kolorami wyświetlacza. Dlatego nazywa się to kolorem seriaDlatego seria Oznacza pełny zakres lub pełen zakres czegoś.

Standardy kolorów różnią się w zależności od instytucji w zależności od przeznaczenia i standardów gamy kolorów. Klasyczne przykłady to DCI-P3, sRGB i Adobe RGB. Trójkąt wskazuje procent widma widocznego na ekranie w oparciu o każdy standard koloru.

sRGB Adobe RGB DCI-P3
sRGB to standardowa przestrzeń kolorów RGB, którą firmy Microsoft i HP stworzyły wspólnie w 1996 roku do użytku w monitorach i drukarkach.

Adobe RGB został opracowany w 1998 roku przez firmę Adobe i został zaprojektowany do wyrażania cyfrowych kolorów obrazów.

DCI-P3 został stworzony przez Digital Cinema Initiatives, aby wydajnie wyrażać kolory projektora cyfrowego.

sRGB obejmuje tylko 33,3% widocznych kolorów. – Powszechnie używany do projektowania i edycji zdjęć.

Jest szeroko stosowany w treściach HDR. DCI-P3 oferuje bardziej rozbudowaną przestrzeń kolorów dla cyfrowych filmów wideo.

READ  Inteligentny zegarek Tamagotchi pozwoli Ci przeżyć marzenie z lat 90.

Aby znaleźć najlepszy monitor do tworzenia treści wideo, musisz sprawdzić gamę kolorów monitora. Istotne jest, aby wideo wyświetlało się zgodnie z przeznaczeniem bez zniekształceń chromatycznych, zarówno na komputerze, jak i urządzeniu mobilnym. Upewnij się, że monitor obsługuje „DCI-P3”, jeśli często edytujesz filmy.

2. HDR: wybierz ekran, który zapewnia oszałamiający kontrast i wydobywa szczegóły

Klienci są biegli w intuicyjnym rozpoznawaniu jakości wyświetlania, więc możliwość dostarczenia realistycznej jakości obrazu jest tak samo ważna, jak dokładne odwzorowanie kolorów.

High Dynamic Range (HDR) to technologia, która zapewnia fotorealistyczne obrazy dzięki precyzyjnej regulacji jasności. Możesz ocenić wydajność HDR na podstawie VESA DisplayHDR Klasyfikacje stworzone przez VESA. Certyfikat DisplayHDR VESA Gwarantuje jakość wyświetlania, pozwalając cieszyć się najlepszymi doświadczeniami HDR.

VESA przypisuje cyfrowy wynik reprezentujący szczytową jasność na certyfikowanych monitorach. Innymi słowy, im wyższa liczba, tym większy zakres jasności, którą monitor może wyrazić.

Jako urządzenie DisplayHDR z certyfikatem VESA Zapewnia jakość wyświetlania, zdecydowanie zaleca się, aby poważni twórcy zainwestowali w produkt, który został zweryfikowany z DisplayHDR 400 lub wyższym. Pozwoli to cieszyć się najlepszym możliwym doświadczeniem HDR.

3. Matowy wyświetlacz: unikaj jasnego światła bez instalowania zbędnych akcesoriów

Twórcy treści często utykają z powodu odblasków lub odbić na swoich ekranach. Twórcy muszą koniecznie pracować na ekranie, który zapewnia spójność we wszystkich środowiskach, niezależnie od zewnętrznych czynników oświetleniowych. Jasne światła lub zmiany kąta ekranu mogą powodować zniekształcenia kolorów, które szkodzą ogólnej jakości treści, dlatego wielu redaktorów używa teraz okładek ekranu podczas pracy.

Jednak zainstalowanie osłony zapobiegającej odblaskom i odbiciom może obniżyć wydajność pracy, ponieważ trudno jest dostosować kąt lub wysokość ekranu. ViewFinity S8 rozwiązuje takie problemy, stosując matowy wyświetlacz w celu zmniejszenia odblasków. Folia Low Reflection, zastrzeżona technologia firmy Samsung, która ogranicza odblaski i odbicia, pomaga kontrolować zawartość nawet w jasnym świetle, niezależnie od kąta. W związku z tym ViewFinity S8 otrzymał pierwszy na świecie certyfikat UL1 Wypróbuj aplikację Bezodblaskową.

READ  Czy jesteś gotowy, aby samodzielnie rozpocząć naprawę swojego smartfona? | Technologia/Narzędzia

# Samsung ViewFinity S8, najlepszy wybór dla twórców treści

1UL, LLC to globalna firma certyfikująca bezpieczeństwo, która wyznacza standardy bezpieczeństwa, ochrony i zrównoważonego rozwoju.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top