Vancouver Canucks po raz drugi z rzędu pokonali Edmonton Oilers

Edmonton — Casey DeSmith wywarł dobre pierwsze wrażenie w swoim sobotnim debiucie w Vancouver Canucks.

DeSmith obronił 37 razy, a Nils Hoglander strzelił gola i asystował, a Canucks kontynuowali dominację na początku sezonu nad Edmonton Oilers, wygrywając 4:3.

„Oczywiście bardzo miło jest dołączyć do nowego zespołu, aby wcześnie wnieść swój wkład i zdobyć kilka punktów, mieć duży udział w zwycięstwie i wcześnie zjednoczyć się jako zespół” – powiedział DeSmith, który grał przez pięć sezonów w Pittsburghu, zanim został sprzedany do Montrealu. tego lata, a następnie przeprowadzka do Montrealu Przedsezon w Vancouver: „Myślę, że tak”.

„Dobre zespoły znajdują drogę, więc dobrym sposobem na rozpoczęcie sezonu jest znalezienie drogi”.

Andrij Kuzmenko, Jack Studnicka i Sam Lafferty również zdobyli gole dla Canucks (2:0), którzy w środę na inaugurację sezonu pokonali ten sam zespół Oilers 8:1. Vancouver w zeszłym sezonie nie wygrało pierwszych siedmiu meczów.

„Mieliśmy dobrą regresję, przyjęliśmy wiele rzutów karnych, kilku zawodników było na oparach, niektórych nadużywaliśmy ze względu na zabójstwa karne, więc jestem im bardzo wdzięczny” – powiedział trener Canucks Rick Touchette. , którego zespół wykonał pięć z siedmiu rzutów karnych przeciwko silnej drużynie Oilers.

„Wierzyłem Casey DeSmith był świetny, mocno walczył. Petty (Elias Pettersson) Uważam, że grał ze wszystkimi na linii i wykonał świetną robotę. Cały zespół wykonał dobrą robotę.”

Ryan Nugent-Hopkins strzelił gola i dwie asysty, a Leon Draisaitl i Connor McDavid również strzelili gole dla Oilers (0-2), którzy wyprzedzili gości 40-16.

„Jeśli przegrasz dwa mecze w środku sezonu, to nie koniec świata” – powiedział napastnik Oilers Zach Hyman. „Przegrywasz tutaj dwa mecze i zadajesz sobie tyle pytań na temat swojego stylu defensywnego. Oczywiście przegrana dwóch pierwszych meczów nie jest idealna. Ale nie ma paniki. Jesteśmy bardzo pewną siebie grupą”.

READ  Calgary Flames rozstaje się z GM Bradem Trelivingiem

Edmonton wyszedł na boisko, szukając zemsty za środową porażkę, i znalazł to zaledwie 42 sekundy po rozpoczęciu meczu, po serii strzałów do bramkarza Canucks DeSmitha, które trafiły w dziesiątkę, a Draisaitl wbił piłkę pod podkładkę w zagłębienie boiska i zdobył swojego drugiego gola w młodym sezonie. .

Canucks zremisowali w połowie gry w przewadze, gdy strzał z dystansu Quinna Hughesa został odbity przez Kuzmenko obok bramkarza Oilers Stuarta Skinnera.

Vancouver objęło prowadzenie 2:1 na dwie minuty przed końcem pierwszej tercji, gdy Brock Boeser próbował utrzymać piłkę w boisku i oddał daleki strzał w siatkę, którą Hoglander zablokował obok Skinnera.

Edmonton przejął grę dwie minuty po rozpoczęciu drugiej tercji, grając w przewadze, gdy piłka wpadła do McDavida podczas szalonej akcji przed nim, a on strzelił swojego pierwszego gola w sezonie.

Jednak Canucks odzyskali prowadzenie niecałą minutę później, gdy rozdanie pozwoliło na przerwę dwa do zera, gdy Peterson podał ją Studnickiej, która oddała strzał w nogi Skinnera. Studnicka przebywa obecnie w drużynie Canucks jako powołanie w nagłych wypadkach.

Oilers odbili się kolejnym golem w grze w przewadze w połowie środkowej bramki, gdy Nugent-Hopkins wszedł z pola karnego i zdecydował się oddać strzał, pokonując rękawicę DeSmitha mocnym strzałem w nadgarstek.

Vancouver ponownie objął prowadzenie po trzech minutach trzeciej tercji, gdy Lafferty uderzył mocno w siatkę i zdołał minąć Skinnera.

Edmonton był bliski wyrównania w drugiej i dziewiątej minucie trzeciej, ale kula Draisaitla trafiła w słupek.

„Przegraliśmy ten mecz, więc są w meczu cztery momenty, które chcielibyśmy odzyskać” – powiedział obrońca Oilers. Maciej Ekholm.

„Ale jednocześnie trzeba spojrzeć na 60 minut i wysiłek, a to długi sezon. Myślę, że jeśli w większości naszych meczów w tym roku nie przechylimy zegara akcji, zakończymy mecz po zwycięskiej stronie. Wyciągniemy więc z tego wnioski i pójdziemy dalej”.

READ  Onus spoczywa na Masai Ujirim, aby dopilnować, aby egoizm nie dopadł ponownie Raptors

Notatki

Edmonton rozpoczął mecz z bilansem 24-14-5 w pierwszym meczu u siebie. … Napastnik Vancouver Boeser rozegrał swój 400. mecz w NHL. Boozer był gwiazdą środowego zwycięstwa nad Oilers, zdobywając cztery gole. Został dziesiątym graczem w historii NHL, który strzelił cztery gole w pierwszym meczu sezonu. …Człowiek z Obrony Naftowej Mattias Ekholm rozegrał swój pierwszy mecz po opuszczeniu całego zgrupowania z powodu kontuzji. … Po raz pierwszy jako naftowiec wystąpił napastnik Adam Ern, który wziął udział w obozie podczas zawodowych prób i otrzymał dwustronny kontrakt. Ernie spędził ostatnie cztery sezony w Detroit Red Wings, gdzie rozegrał 241 meczów, strzelając 27 goli i zakładając 35 asyst…. Nugent-Hopkins zaliczył 400. asystę w rozgrywkach.

Następny

Obie drużyny wracają na lód we wtorek. Canucks rozegrają drugi mecz z pięciomeczowego tournee w Filadelfii przeciwko Flyers, a Oilers udają się do Nashville, aby zmierzyć się z Predators.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 14 października 2023 r.