Urzędnik służby zdrowia w Ontario poddaje w wątpliwość, czy wymagania dotyczące szczepień dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat zostaną przedłużone

Najwyższy urzędnik ds. zdrowia publicznego w Ontario powiedział, że „postawi wózek przed koniem”, aby rozszerzyć wymagania dotyczące szczepień dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat, biorąc pod uwagę, że szczepionki przeciw COVID-19 zostały niedawno zatwierdzone do stosowania w tej grupie wiekowej.

Wszystkie osoby w wieku 12 lat i starsze muszą przedstawić dowód szczepienia, aby uzyskać dostęp do wielu mniej ważnych miejsc w Ontario.

Ale na razie dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z tej polityki, która poprzedza zatwierdzenie przez Health Canada szczepionki pediatrycznej firmy Pfizer.

Podczas czwartkowej odprawy dyrektor medyczny ds. Zdrowia, dr Kieran Moore, został zapytany, czy wytyczne dotyczące wymogu szczepień można rozszerzyć również na młodsze dzieci, ale powiedział, że potrzebne będą dalsze badania, aby tak się stało.

Warto zauważyć, że dane z badań klinicznych wykazały, że szczepionka pediatryczna firmy Pfizer była w 90,7% skuteczna w zapobieganiu COVID-19 u dzieci bez powodowania poważnych skutków ubocznych.

„Z czasem dokonamy przeglądu nauki i korzyści, ponieważ jest to nowa szczepionka i jesteśmy jednym z pierwszych krajów, które przyjęły tę szczepionkę w tym wieku. Ale potrzebujemy czasu, aby ją przejrzeć, zanim stanie się częścią jakiegokolwiek mandatu” – powiedział Moore. „Myślę, że to stawia wóz przed koniem”.

Obecnie nieszczepieni mieszkańcy Ontario w wieku 12 lat lub starsi nie mogą między innymi jeść w restauracji, brać udziału w imprezach sportowych ani chodzić do kina.

Ale dzieci w wieku od 5 do 11 lat, grupa około miliona mieszkańców Ontario, mogą robić wszystkie te rzeczy bez konieczności udowadniania szczepień. Szczepionki dla tej grupy wiekowej stały się dostępne dla populacji ogólnej dopiero wczoraj.

Rozmawiając z dziennikarzami, Moore powiedział, że poszczególne firmy mogą nadal podjąć osobną decyzję rządu wymagającą zaszczepienia również młodszych sponsorów.

READ  Kanada miała we wrześniu ponad milion wolnych miejsc pracy

Natomiast jeśli chodzi o szerokie wymogi bojkotu, naczelny lekarz sanitarny zdaje się wskazywać, że „w ogóle” tego nie widzi.

„Główną różnicą (w przypadku osób w wieku 12 lat i starszych) jest długość i zakres nauki oraz badania nad szczepionką i korzyści w tych grupach wiekowych”. Powiedział. „Mamy dobrą naukę dla dzieci w wieku od 12 do 17 lat i wykazaliśmy jej bezpieczeństwo, skuteczność i korzyści, a następnie jest ona uwzględniana w procesie zatwierdzania szczepionki. Musimy tylko zbudować tę bazę dowodową dla (dzieci) szczepionka. Jest nowa, wymaga czasu, a my zbudujemy naukę, aby wesprzeć jej wdrożenie”. Ale jest to całkowicie nowa oferta, więc szczerze mówiąc, nie widzę jej wcale w procesie weryfikacji”.

Komentarze Moore’a pojawiły się w czwartek, gdy wprowadzanie szczepień dzieci w wieku szkolnym zaczęło przybierać na sile po podaniu kilkuset dawek we wtorek i środę.

Urzędnicy ds. zdrowia w Ontario powiedzieli, że około 100 000 dzieci w wieku szkolnym zostało już zarezerwowanych do otrzymania pierwszej dawki szczepionki COVID-19 w miejscach masowych szczepień.

Jednostki zdrowia publicznego będą również obsługiwać setki przychodni szkolnych.

W rozmowie z dziennikarzami tego dnia lider NDP Andrea Horwath powiedział, że najważniejszą rzeczą w tej chwili jest szczepienie dzieci „jak najszybciej”.

Powiedziała jednak, że wierzy, że rząd powinien w końcu rozszerzyć wymagania dotyczące szczepień dla grup wiekowych.

„Nie tylko uważam, że dzieci muszą być szczepione, ale myślę, że powinno to być również na liście wymaganych szczepień w szkole” – powiedziała.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top