Członek OPEC wzywa do spokoju po presji USA, aby pompować więcej ropy

W środę bronił tego minister energetyki ZEA Decyzja OPEC i jego sojuszników o niezwiększaniu dostaw ropy na rynek pomimo nacisków ze strony Stanów Zjednoczonych, aby pompować więcej.

„Zachęcałbym ludzi, aby się uspokoili i zaufali nam” – powiedział CNBC Suhail Al Mazrouei. Hadley Gamble Z forum energetycznego ADIPEC w Abu Dhabi.

Al Mazrouei powiedział, że otrzymał telefony od ministrów różnych krajów z prośbą o podjęcie działań, ale dodał, że OPEC zamierza „śledzić fakty”.

Nawiązał do oczekiwań Energy Information Administration, która wskazuje na nadwyżkę ropy w pierwszym kwartale przyszłego roku.

„Oczekujemy, że w 2022 r. wzrost produkcji z krajów OPEC+, USA tight oil i innych krajów spoza OPEC przewyższy zwalniający wzrost światowego zużycia ropy i przyczyni się do obniżenia cen ropy Brent z obecnych poziomów do średniej rocznej wynoszącej 72 USD za baryłkę”. powiedział w listopadzie raport Energy Information Administration.

„Spadnie w pierwszym kwartale i zaczniemy odnotowywać wzrost zapasów w 2022 roku”, powiedział w środę Al Mazrouei.

„Tak powiedzieli eksperci i zgadzamy się z nimi w OPEC” – powiedział.

Dodał, że jeśli obecny plan OPEC+ zwiększenia produkcji o 400 tys. baryłek miesięcznie rzeczywiście prowadziłby do nadwyżki, to koalicja nie powinna zmieniać tego planu i dalej zwiększać produkcji.

Jednak nie wszyscy się zgadzają.

W praktyce Helima Croft z RBC Capital Markets powiedziała, że ​​OPEC+ nie zwiększa produkcji zgodnie z planem, ponieważ „wiele krajów nie jest w stanie osiągnąć swoich celów, częściowo z powodu braku inwestycji”.

Croft, dyrektor zarządzający i globalny prezes Commodity Strategy, powiedział CNBC we wtorek.

Obie amerykański surowy I Kontrakty terminowe na ropę Brent W tym roku wzrosły one o ponad 60% po zwiększonym popycie, kiedy ograniczenia pandemiczne zostały złagodzone.

Stany Zjednoczone obwiniają wyższe ceny energii za niechęć OPEC+ do dalszego zwiększania produkcji. Sekretarz ds. Energii Jennifer Granholm wezwała OPEC + do zwiększenia dostaw ropy i nasz prezydent Joe Biden Skrytykował również sojusz naftowy za nieprodukowanie większej ilości baryłek.

READ  United oferuje stewardesom i pilotom nadgodziny za dowód szczepienia przeciwko Covid

„Pomysł, że Rosja, Arabia Saudyjska i inni główni producenci nie będą pompować więcej ropy, aby ludzie mogli na przykład dostać benzynę do i z pracy, nie jest prawdziwy” – powiedział 31 października Biden.

Natasha Turak i Matt Clinch z CNBC przyczynili się do powstania tego raportu.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top