Umowa Coyotes Circuit idzie o krok dalej po głosowaniu w Radzie Tempe za otwarciem negocjacji

Rada Miejska Tempe głosowała za otwarciem negocjacji w sprawie propozycji budowy nowego domu dla rodziny Arizona Coyotes.

Głosowanie, które było 5-2, odbyło się pod koniec ośmiogodzinnej sesji specjalnego maratonu zorganizowanej przez radę miasta na przedmieściach Phoenix. Spotkanie obejmowało uwagi ponad 100 obywateli oraz recytację ponad 220 pisemnych oświadczeń.

Głosowanie nie wskazuje na aprobatę Areny, ale otwiera drzwi do dalszych badań i publicznego wkładu w projekt o wartości prawie 2 miliardów dolarów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Rada Miejska Tempe zagłosowała za kontynuowaniem negocjacji dotyczących rozwoju Tempe Entertainment Distract” – powiedziała rodzina Coyotes w oświadczeniu po głosowaniu. „Po wysłuchaniu wszystkich faktów zdali sobie sprawę z niesamowitej szansy, jaką stanowił ten projekt – nie tylko dla wilków, ale także dla miasta Tempe.

„Z niecierpliwością czekamy na podjęcie kolejnych kroków, aby zmienić tę ekscytującą wizję w rzeczywistość”.

zespół NHL, którego dzierżawa na jego obecne podwórko w Gila River w Glendale wygasa 30 czerwcastara się wybudować nowy dom dla klubu, a ich propozycja obejmie arenę, hotele, apartamenty, sklepy detaliczne i zakłady sportowe.

Spotkanie odbyło się po prawie roku temu wystosowaniu przez miasto zapytania ofertowego na teren sportowo-rekreacyjny na 46-hektarowej działce, która obecnie jest składowiskiem odpadów. Kolejną zmarszczką na stronie jest to, że znajduje się ona blisko końca pasa startowego na międzynarodowym lotnisku Phoenix Sky Harbor.

Władze lotniska, które również wygłosiły prezentację na spotkaniu, były stanowcze, aby nie wysuwać żadnej propozycji, jeśli dotyczy ona zabudowy mieszkaniowej, ze względu na zagrożenie hałasem.

Komisarz NHL Gary Bettman mówił zdalnie i obiecał, że nowa arena będzie miała zarówno mecz All-Star, jak i szkic NHL, jeśli zostanie zbudowana. Buttman powiedział również, że kojoty nie będą mogły się poruszać przez 30 lat.

READ  Avalanche przedłużyło swoją zwycięską passę u siebie do 17 dzięki wygranej w OT nad Bruins

Kojoty poczyniły już przygotowania do gry na co najmniej trzy kolejne sezony na 4700-miejscowym stadionie Arizona State University, który rozpocznie się jesienią tego roku.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top