Novak Djokovic pokonuje 13-krotnego mistrza Rafaela Nadala w półfinale French Open

Novak Djokovic powstrzymał kandydaturę Rafaela Nadala do 14. tytułu French Open i dał Clay Kingowi swoją trzecią porażkę w 108 meczach, wygrywając półfinał 3-6 6-3. , 7-6 (4), 6-2 piątek wieczorem.

Było świetnie, ponieważ gra trwała przez większość czterech godzin, a mecz zakończył się niewielkim narzekaniem: Djokovic przejął swoje ostatnie sześć meczów.

Tak więc Djokovic będzie starał się o swój drugi tytuł Rolanda Garrosa i 19. Grand Slam, kiedy zagra w niedzielnym finale.

Czołowym przeciwnikiem Djokovica będzie piąty zawodnik Stefanos Tsitsipas.

Będzie to 29. finał Wielkiego Szlema Djokovica i pierwszy dla Tsitsipasa. Tsitsipas pokonał Aleksandra Zvereva w półfinale.

Nadal wygrał cztery ostatnie tytuły w Paryżu, będąc częścią swojej grupy 20 turniejów szlemowych, i zremisował z Rogerem Federerem, jeśli chodzi o największą liczbę mężczyzn w tenisie w historii.

35-letni Hiszpan ma 105-3 w swojej karierze – a Djokovic odpowiada za dwie z tych porażek.

Arcydzieło trzeciej kolekcji trwało tylko 1 godzinę i 33 minuty, a zbliżała się godzina policyjna w całym kraju z powodu COVID-19. Poprzedni mecz Djokovica został przełożony na ponad 20 minut, podczas gdy publiczność – ograniczona do 5000 osób z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem – została ewakuowana ze stadionu, ale ogłoszono w piątek, aby wszyscy wiedzieli, że będą mogli zostać do końca meczu.

Dotychczasowe pieśni w języku francuskim „Nie wyjdziemy! Nie wyjdziemy!” zostały zastąpione chórami hymnu narodowego i śpiewami podziękowaniami dla prezydenta Emmanuela Macrona.

34-letni Serb Djokovic zmierzy się z 22-letnim Tsitsipasem z Grecji, który pokonał Aleksandra Zvereva 6-3, 6-3, 4-6, 4-6, 6-3.

Tsitsipas zdążył już zmarnować dwusetowe prowadzenie w półfinale wcześniej w piątek, kiedy dwukrotnie popełnił błąd, by wyśledzić Love 40 w otwierającym Game Five. Ale Tsitsipas wzmocnił się, by zdobyć pięć punktów z rzędu, w tym jeden z forhendem przez boisko, co uczcił, potrząsając rakietą, gdy tłum wiwatował jego nazwisko.

READ  Tiger-Cats pokonują Argonautów we wschodnim finale, aby awansować do szarego pucharu

Ten komentarz popchnął Klasyfikator Tsitsipas nr 5 we właściwym kierunku.

„Jestem kimś, kto walczy. Nie byłem jeszcze gotowy, żeby się poddać. Myślę, że zrobiłem kilka rzeczy, które działały na moją korzyść” – powiedział Tsitsipas, który w dzisiejszym głównym półfinale wygrał 0:3.

„To był powiew świeżego powietrza, ten pierwszy mecz” – powiedział. „Czułem się odmłodzony”.

Tsitsipas złamał się i awansował 3-1 na piąte, z wielką pomocą Zvereva, który popełnił podwójny błąd i nie trafił w trzy uderzenia w ziemię. Ostatecznie Tsitsipas odniósł największą wygraną w swojej karierze, kończąc ją ponad 3,5 godziny później na piątym punkcie meczowym.

„To był mecz pełen emocji, pełen różnych etapów, przez które przeszedłem” – powiedział Tsitsipas. „Więc w końcu była to ogromna ulga, ponieważ udało mi się to wyłączyć w dobry sposób. To było po prostu stresujące”.

___

Howard Fendrich z Waszyngtonu, pisarz tenisowy Associated Press, przyczynił się do powstania tego raportu.

___

Więcej z AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis i https://twitter.com/AP_Sports

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top