Novak Djokovic pokonuje 13-krotnego mistrza Rafaela Nadala w półfinale French Open

Novak Djokovic powstrzymał kandydaturę Rafaela Nadala do 14. tytułu French Open i dał Clay Kingowi swoją trzecią porażkę w 108 meczach, wygrywając półfinał 3-6 6-3. , 7-6 (4), 6-2 piątek wieczorem.

Było świetnie, ponieważ gra trwała przez większość czterech godzin, a mecz zakończył się niewielkim narzekaniem: Djokovic przejął swoje ostatnie sześć meczów.

Tak więc Djokovic będzie starał się o swój drugi tytuł Rolanda Garrosa i 19. Grand Slam, kiedy zagra w niedzielnym finale.

Czołowym przeciwnikiem Djokovica będzie piąty zawodnik Stefanos Tsitsipas.

Będzie to 29. finał Wielkiego Szlema Djokovica i pierwszy dla Tsitsipasa. Tsitsipas pokonał Aleksandra Zvereva w półfinale.

Nadal wygrał cztery ostatnie tytuły w Paryżu, będąc częścią swojej grupy 20 turniejów szlemowych, i zremisował z Rogerem Federerem, jeśli chodzi o największą liczbę mężczyzn w tenisie w historii.

35-letni Hiszpan ma 105-3 w swojej karierze – a Djokovic odpowiada za dwie z tych porażek.

Arcydzieło trzeciej kolekcji trwało tylko 1 godzinę i 33 minuty, a zbliżała się godzina policyjna w całym kraju z powodu COVID-19. Poprzedni mecz Djokovica został przełożony na ponad 20 minut, podczas gdy publiczność – ograniczona do 5000 osób z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem – została ewakuowana ze stadionu, ale ogłoszono w piątek, aby wszyscy wiedzieli, że będą mogli zostać do końca meczu.

Dotychczasowe pieśni w języku francuskim „Nie wyjdziemy! Nie wyjdziemy!” zostały zastąpione chórami hymnu narodowego i śpiewami podziękowaniami dla prezydenta Emmanuela Macrona.

34-letni Serb Djokovic zmierzy się z 22-letnim Tsitsipasem z Grecji, który pokonał Aleksandra Zvereva 6-3, 6-3, 4-6, 4-6, 6-3.

Tsitsipas zdążył już zmarnować dwusetowe prowadzenie w półfinale wcześniej w piątek, kiedy dwukrotnie popełnił błąd, by wyśledzić Love 40 w otwierającym Game Five. Ale Tsitsipas wzmocnił się, by zdobyć pięć punktów z rzędu, w tym jeden z forhendem przez boisko, co uczcił, potrząsając rakietą, gdy tłum wiwatował jego nazwisko.

READ  Rafael Nadal wycofuje się z igrzysk olimpijskich w Wimbledonie i Tokio

Ten komentarz popchnął Klasyfikator Tsitsipas nr 5 we właściwym kierunku.

„Jestem kimś, kto walczy. Nie byłem jeszcze gotowy, żeby się poddać. Myślę, że zrobiłem kilka rzeczy, które działały na moją korzyść” – powiedział Tsitsipas, który w dzisiejszym głównym półfinale wygrał 0:3.

„To był powiew świeżego powietrza, ten pierwszy mecz” – powiedział. „Czułem się odmłodzony”.

Tsitsipas złamał się i awansował 3-1 na piąte, z wielką pomocą Zvereva, który popełnił podwójny błąd i nie trafił w trzy uderzenia w ziemię. Ostatecznie Tsitsipas odniósł największą wygraną w swojej karierze, kończąc ją ponad 3,5 godziny później na piątym punkcie meczowym.

„To był mecz pełen emocji, pełen różnych etapów, przez które przeszedłem” – powiedział Tsitsipas. “Więc w końcu była to ogromna ulga, ponieważ udało mi się to wyłączyć w dobry sposób. To było po prostu stresujące”.

___

Howard Fendrich z Waszyngtonu, pisarz tenisowy Associated Press, przyczynił się do powstania tego raportu.

___

Więcej z AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis i https://twitter.com/AP_Sports

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top