3 punkty dla Eberle pozwalają drużynie Krakena pokonać Blue Jackets

Jared McCann strzelił gola i asystował, a Oliver Bjorkstrand zaliczył także dwie asysty dla Krakena (21-18-10), który w ostatnich trzech meczach z bilansem 2-0-1 po przegranych czterech poprzednich. Joey Daccord obronił 30 razy.

Igor Czenachow strzelił dwa gole w trzeciej kwarcie dla Blue Jackets (15-24-10), którzy w sobotę przegrywali po dogrywce 5:4 z Vancouver Canucks, a w ostatnich dziewięciu meczach notowali 2-5-2. Daniił Tarasow obronił 23 razy.

Eberle dał Krakenowi prowadzenie 1:0 po golu w grze w przewadze o 12:40 pierwszej tercji. Strzał Bjorkstrand z nadgarstka ze szczytu prawego koła trafił w kij obrońcy Blue Jackets, Zacha Werenskiego, ale został przekierowany w prawy słupek Eberle.

McCann podwyższył wynik na 2:0 o 16:04, przyjmując podanie od Eberle w grze 2 na 1 i strzelając krótkim uderzeniem z lewego znaku hash nad prawym padem Tarasowa. To był jego dwudziesty gol w sezonie.

Eberle strzelił swojego drugiego gola w grze w przewadze w tym okresie i było 3:0 o 17:58. Przejął odbicie po strzale McCanna w górnej części pola karnego i bekhendem pokonał atakującego Tarasowa.

Czenachow podprowadził Columbusa na 3:1 po 7:12 trzeciej kwarty. Damon Severson przechwycił przedłużone podanie Vince'a Dunna w strefie neutralnej, wywołując zamieszanie, po czym podał do Chinakowa, który wykonał strzał w nadgarstek ze górnej części lewego koła.

Następnie Czenachow podwyższył wynik na 3-2 po 15:58, pokonując blokującą drużynę Daccorda z wysokiego pola karnego po zdobyciu luźnego krążka po wznowieniu.

Jednak Brandon Tanev strzelił gola przy pustej siatce z własnej niebieskiej linii na 13 sekund przed końcem w finale 4-2.

READ  Novak Djokovic zwalnia swojego trenera na oczach 15 000 ludzi podczas meczu charytatywnego Nicka Kyrgiosa | tenis | Sporty