Ulotny tytuł „Najlepszej drużyny hokejowej”

Toronto Maple Leafs notowali 8-0-2 w ostatnich 10 meczach, a bilans zwycięstw i porażek odpowiada dominacji tego kraju na lodzie.

Toronto rutynowo wygląda na najszybszą, najbardziej zrównoważoną drużynę w tej chwili, co noc jest zmiecione z przeciwnikami. Za każdym razem, gdy utalentowana drużyna zapala się na dużym rynku, takim jak Toronto, następne pytanie brzmi: czy jest najlepszą drużyną w hokeju?

Trener Calgary Flames, Daryl Sutter podaj ten argument Przed meczem w sobotnią noc zauważyli, że Toronto – przynajmniej w ostatnich tygodniach – wyprzedziło każdą inną drużynę w tabeli.

Jedną z najwspanialszych części 82-meczowego sezonu regularnego jest to, że w ciągu sześciu miesięcy zmusza nas to do zmiany naszego myślenia o zawodnikach i zespołach. Sutter ma rację, że Toronto zdobyło najwięcej punktów w tabeli w ciągu ostatnich kilku tygodni, ale czy to czyni Leafs lepszymi od Boston Bruins, którzy pokonali ich przez cały sezon?

Kiedy próbuję zmierzyć, jak zespoły grały do ​​tej pory w sezonie w porównaniu z tym, jak grają teraz, lubię patrzeć na margines zwycięstwa nad próbką 10 gier ocenianych. Pozwala zmierzyć, jak aktualna jest jakość gry zespołu, biorąc pod uwagę istotne zmiany w krótkim okresie, takie jak zmiany składu spowodowane kontuzjami lub transakcjami zawodników.

Gdy połączysz to z danymi z całego sezonu, które są mniej wrażliwe na wahania niż te, które znamy z hokeja, możesz uzyskać bardzo dobre wyczucie wyników zespołu.

Z punktu widzenia Suttera istnieje dobry argument, że Maple Leafs grają teraz lepiej w hokeja. Poniższa tabela pokazuje, według konferencji, drużyny, które prowadziły (i przegrywały) pod względem różnicy bramek netto w 10 przykładowych meczach.

W Konferencji Wschodniej widziałem trzech wyraźnych liderów i dwóch wyraźnych maruderów.

Boston Bruins wyszli z warczeniem, przekazując pałeczkę lidera klubu New Jersey Devils na przedłużony bieg do listopada. Ale w ciągu ostatnich kilku tygodni Maple Leafs prześcignęli Devils pod względem współczynnika dominacji, chociaż liczby te są nadal dość bliskie. Toronto zdecydowanie podkręciło temperaturę. Podczas tego 10-meczowego wyścigu Maple Leafs prowadzą z przeciwnikami 36-19 (+17).

READ  Scotty Bowman opuszcza Chicago Blackhawks jako starszy radca prawny

Dla mieszkańców piwnicy był to wyścig dwóch koni, w którym Columbus Blue Jackets byli eliminowani wcześnie i często, torując drogę Philadelphia Flyers do pójścia w ich ślady.

A co z Zachodem? Ile drużyn było w stanie udowodnić, że w pewnym momencie tego sezonu grało najlepszego hokeja – i podobnie, ile drużyn kłóci się o najgorsze w konferencji?

Osadzony obraz

Wybierz między parą a chropowatością, ale Konferencja Zachodnia widziała o wiele więcej manewrów, relatywnie rzecz biorąc, niż Konferencja Wschodnia.

Vegas Golden Knights są poza bramą i nadal zajmują pierwsze miejsce, ale ostatnio grają przeciętnie w hokeja (5-5-0 w ostatnich 10 meczach). Niewielki zastój w Vegas utorował drogę garstce innych drużyn — Seattle Kraken, Winnipeg Jets i Dallas Stars — do pogoni za przywództwem w konferencji.

Zwracając uwagę na wyścig loterii, miej oko na Chicago Blackhawks. Spodziewaliśmy się, że Blackhawks będą mieli problemy w tym sezonie, roku, w którym naciskali na głęboką odbudowę i Mogą pojawić się kolejne oferty. Główny trener Luke Richardson Chicago stoczył kilka walk w październiku, ale przez ostatnie dwa miesiące Blackhawks rutynowo schodzili z lodu. W pewnym momencie w listopadzie średnia wygrana Chicago wynosiła -2,4 gola na mecz.

Wróćmy na chwilę do Toronto. Tak, Sutter może mieć rację — Toronto naprawdę dominuje w grach, tak jak teraz robi to elitarna drużyna. Ale Toronto twierdzi, że garstka innych drużyn w lidze mogła to zrobić w różnych momentach sezonu.

Osiągnięcie tego poziomu dominacji w krótkim okresie ustawia was jako dobry zespół. Utrzymać ten poziom gry przez cały sezon? To jest mecz Pucharu Stanleya. W marcu lepiej zrozumiemy małą grupę drużyn zdolnych do wygrania wszystkiego.

Dane za pośrednictwem Natural Stat Trick, Evolution Hockey, NHL.com

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top