Jets rozpoczyna erę post-Morris ze stratą, gdy spadają do Ovishkins Capitals

WINNIPEG – Washington Capitals zepsuło debiut nowego trenera Jets, Dave’a Lowry’ego w piątek wieczorem.

Pomocnik Michael Sgarbosa i napastnik Alex Ovechkin osiągnęli zwycięstwo na wyjeździe golami w pustej siatce podczas ostatniego 2:40 meczu, gdy Waszyngton pokonał Winnipeg Jets 5-2.

Lowry, były asystent trenera Winnipeg, został awansowany na tymczasowego trenera, kiedy Paul Morris nagle ogłosił swoją rezygnację w piątek rano.

„Myślałem, że zagraliśmy w szybki mecz”, powiedział Lowry. „Myślę, że wiesz, że kiedy robisz 40 strzałów, robisz coś dobrze. Myślałem, że może nam trochę potrwać, zanim zaczniemy to Pomyślałem, że wykonaliśmy dobrą robotę, grając szybko, zarządzając dyskiem, tworząc możliwości.

Bramkarz Vitek Vanessek ukradł kilku zawodnikom Jets, gdy uratował 40 piłek w 42 strzałach przed 14 039 kibicami w Canada Live Center.

Brett Leeson, Danielle Sprung i Conor Sherry również strzelili gole dla Waszyngtonu (18-5-7).

„Vitek był naprawdę dobry”, powiedział trener Waszyngtonu Peter Laviolet. „W pierwszej tercji myślałem, że zrobiliśmy właściwe rzeczy i wyszliśmy z właściwą mentalnością. Bardzo mocno naciskali (Gates) w drugiej połowie i wtedy myślę, że Vitek był w najlepszym wydaniu.

„Wtedy pomyślałem, że zaczęliśmy od trzeciej połowy. Graliśmy naprawdę mądrze, dużo więcej w ataku w trzeciej i wykonaliśmy naprawdę lepszą robotę. „

Sheary, który strzelił zwycięską bramkę w połowie trzeciej rundy, przyznał, że Vanecek dokuczał zespołowi.

Powiedział: „Zatrzymał nas w drugiej grze, aw trzeciej uratował piłki, których potrzebowałem. I byliśmy w stanie pogrzebać zwycięzcę meczu. Daje nam duże pchnięcie z ławki, kiedy robi obron i robi te rzeczy i utrzymuje nas w grze. Więc chwała dla niego.

Brendan Dillon i Josh Morrissey odpowiedzieli Winnipegowi (11-13-5). Netminder Connor Hellebuyck uratował 34 rzuty obronne przy 37 strzałach.

Dillon powiedział o zmianie w treningu: „Oczywiście był to bardzo emocjonujący dzień. Dla nas staramy się iść do przodu dziś wieczorem, w pierwszym okresie, może byliśmy w tym momencie, w którym wszystko się dzieje, ale w miarę upływu czasu dalej, staliśmy się lepsi.”

READ  Gauthier twierdzi, że wymiana Flyers na Ducks to „sprawa osobista”

Ale Vanishek ich ukamienował.

„To frustrujące”, powiedziała Laurie. „Ale myślę, że najważniejsze, na co patrzysz, to to, że są odbicia, ale próbujesz się z nich uczyć. Wiesz, wkładasz krążki do siatki, wkładasz ciała do siatki i zwykle dzieją się dobre rzeczy”.

Lowry przyznał, że był zaskoczony ogłoszeniem Morrisa.

Powiedział: „Dla mnie jestem znikąd. Miałem swoją pierwszą rozmowę (czwartek) z (Jets GM Kevinem Cheveldayoffem), to była pierwsza rozmowa, w której miałem najmniejszy pomysł, że coś się dzieje. I tak, to była niespodzianką”.

Odrzutowce będą gospodarzem St. Louis Blues w niedzielne popołudnie, a następnie wyruszą w dwumeczową wycieczkę objazdową.

The Hats powrócą, by gościć Los Angeles Kings w niedzielę, pierwszą z dwóch gier.

Uwagi: The Jets ogłosiło, że zgodnie z najnowszym zarządzeniem Manitoba Health dotyczącym zdrowia publicznego ogłoszonym w piątek, pojemność ich gier Canada Life Center zostanie ograniczona do 50 procent między 21 grudnia a 11 stycznia. Blues będzie kontynuowany na pełnych obrotach, zanim wejdzie w życie. Samoloty planują skontaktować się z obecnymi posiadaczami miejsc do 21 grudnia, aby wyjaśnić, w jaki sposób planują zmniejszyć pojemność – odrzutowce organizują mecze domowe zaplanowane na 27 i 29 grudnia oraz 8 i 10 stycznia.