The Weeknd i Nicolás Jaar pozwali za naruszenie praw autorskich przez „Call Out My Name”

weekendI Mikołaj rokuJak potwierdza Pitchfork, Frank Dukes został pozwany przez producentów Suniela Foxa i Henry’ego Strange’a za naruszenie praw autorskich. Skarga została złożona 17 września w sądzie federalnym w Kalifornii i dotyczy The Weeknd’s 2018 mój drogi smutku, Ścieżka “zawołaj mnie po imieniuJest „niezwykle podobny i/lub zasadniczo podobny, jeśli nie identyczny” z piosenką Fox and Strange „Vibeking” z 2015 roku. Garnitur wskazuje na szereg podobieństw kompozycyjnych między utworami. „Oba działają w tonacji molowej”. Czytamy. dwa utwory mają rozmiar 6/8″ i są mniej popularne w muzyce popularnej. Obie akcje rozgrywane są w podobnym tempie. Oba utwory wykorzystują elementy elektroniki, atmosfery, popu, hip-hopu, rocka i R&B, aby uzyskać szczególnie klimatyczne i posępne brzmienie. Poniżej znajdziesz pełną skargę.

Gdzie indziej w garniturze, Fox i String twierdzą, że piosenka The Weeknd wykorzystuje tę samą partyturę w skali „Vibeking”, szczególnie w melodii hakowej. W skardze stwierdza się również, że The Weeknd i jego współautorzy stworzyli piosenkę „bez licencji, autoryzacji lub zgody powoda”. Kombinezon zawiera również listy przebojów muzycznych porównujące notację między dwiema piosenkami.

Kiedy przybył Pitchfork, Stephen M. Doniger, prawnik Fox and Strange, powiedział:

The Weeknd nie jest obcy oskarżeniom o naruszenie i jest to prawdopodobnie najbardziej skandaliczny proces przeciwko niemu i jego zespołowi do tej pory. Epikker (Suniel i Henry) współpracuje z wieloma artystami z branży i był głęboko rozczarowany odkryciem liberalnej wersji „Vibeking”, oryginału Epikkera udostępnionego przed laty w „Call Out My Name” firmie The Weeknd w dobrej wierze. „Z niecierpliwością czekamy na podkreślenie tych faktów i zapewnienie firmie Epikker rozsądnego wynagrodzenia i uznania.

Pitchfork skontaktował się również z przedstawicielem The Weeknd, Nicolásem Jaarem, w celu uzyskania dalszych komentarzy i informacji.

READ  Legenda WWE, jeśli uważa się za największego

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top