„Don’t Look Up” Netflixa to fascynujący film klimatyczny

Kadr z filmu Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence In "nie szukaj."

Kiedy dotrze do świadomości, że świat się skończy.
zrzut ekranu: Netflix

nie muszę widzieć Więcej niż dwuipółminutowy zwiastun dla nie szukaj Aby czuć się pewnie w stwierdzeniu, że będzie to zdecydowanie najlepszy film klimatyczny, jaki powstał do tej pory.

Netflix upuścił zwiastun we wtorek, który na pierwszy rzut oka może brzmieć jak standardowa komedia katastroficzna. (RobićJakiego rodzaju?) Naukowcy grani przez Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence podnieśli alarm do rządu USA w sprawie komety na Ziemi. Odpowiedzią rządu było natychmiastowe ich zignorowanie, aby „usiąść twardo i ocenić”. Media nie traktują tego poważnie. Kiedy rząd w końcu zaczyna myśleć o winowajcy, chodzi o to, żeby to wykorzystać.

„Jakie znaczenie mają biliony dolarów, jeśli wszyscy umrzemy?” Postać DiCaprio wymaga natychmiastowego sarkazmu.

Paralele ze zmianami klimatycznymi są zdumiewające. Naukowcy wiedzą o globalnym ociepleniu od prawie dwóch stuleci. tam artykuł prasowy z 1912 Łączenie spalania węgla ze zmianami klimatycznymi. Naukowcy Exxon całkowicie przewidywalne Obecny stan zmian klimatycznych w 1982 r. Nie brakowało dzwonków alarmowych i nie zabrakło… osiągnął punkt kulminacyjny W ciągu ostatnich kilku lat.

Jednak rząd USA – a właściwie każdy rząd na świecie –Zasadniczo wzruszając ramionami. Emisje dwutlenku węgla nadal się nie zmniejszały. W obliczu kryzysu, rządy zwróciły się ku zyskom jako powód, aby się z nim uporać.

Gina McCarthy, doradca ds. klimatu w Białym Domu Powiedział podczas globalnych rozmów klimatycznych wcześniej w tym miesiącu. Pytanie brzmi, jak to zrobić, aby uchwycić związaną z tym ekonomiczną wartość? Musimy zmienić to wyzwanie w twórczą okazję. A wszystko to przyniesie pieniądze. I niech Bóg błogosławi Amerykę”.

Bóg naprawdę was błogosławi.

„Stare wyobrażenia o tym, dlaczego sektor prywatny powinien zostać zdekarbonizowany – ponieważ planetę należy stawiać przed zyskiem – nie są już powszechnie prawdziwe” – powiedziała sekretarz skarbu Janet Yellen w tych samych rozmowach.

Filmy klimatyczne są raczej słabe. pojutrze Być może najbardziej znany. Chociaż film ukazuje część dynamiki, jaką widzimy w prawdziwym życiu, zwłaszcza marginalizację naukowców przez rząd wraz z apokalipsą, robi to w okrutny sposób, który maskuje absurdalność naszego obecnego położenia. (W filmie występuje również Jake Gyllenhaal, a Myślę, że teraz jest problem.) Dlatego mam duże nadzieje nie szukaj. Chociaż pozornie chodzi o zderzenie ciała niebieskiego z ziemią, przesłanie zwiastuna jest bardzo bliskie domu.

READ  Jennifer Aniston odcięła kilka osób w ramach swojej „tygodniowej rutyny”, ponieważ nie została zaszczepiona

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top