Szkoły BC przygotowują się na potencjalny niedobór personelu związany z firmą Omicron, który może prowadzić do przejścia na naukę online

Vancouver –

Ponieważ szkoły w całym hrabstwie przygotowują się do otwarcia drzwi dla wszystkich pozostałych uczniów 10 stycznia po spóźnionym powrocie, planują również, co może się stać, jeśli wysoce zakaźny wariant Omicron zmusi je do ponownego zamknięcia.

Jordan Tenney, dyrektor Surrey School District Education District, powiedział, że chociaż nie wiedzą, czy tak się stanie, przygotowują się do przejścia poszczególnych szkół na naukę online, jeśli zajdzie taka potrzeba.

„Większa część tygodnia to planowanie potencjału, ponieważ możemy nie mieć wystarczającej liczby pracowników do prowadzenia szkoły”, powiedział, dodając, że doprowadziłoby to do tak zwanego zamknięcia pracy.

„Jest wiele pytań na ten temat. Na przykład, jaki jest powód zamknięcia pracy? Na przykład, w jakim momencie powiesz: OK, musimy przejść do trybu online. Potem jak długo to potrwa online? Czy to pięć dni? Czy to siedem dni? Czy to 10 dni?”

Obecnie w Surrey, Tinney powiedział, że przyjmuje podejście, że gdyby konieczne było zamknięcie pracy, nazwaliby to „dniem zerowym” i powiadomili rodziców.

„Zamierzamy powiedzieć ludziom:„Hej, będziemy online”, powiedział”. „Następnego dnia prawdopodobnie wykorzystamy ustawienie wszystkiego na miejscu i przygotowanie się do wydania instrukcji, a następnego dnia” zamierzasz zacząć online.”

Tinney powiedział, że kiedy wcześniej miało miejsce przejście na edukację online, pożyczali również urządzenia tym, którzy nie mieli dostępu, i dodał, że uczenie się również wygląda mniej więcej w zależności od stopnia, w jakim jest to zaangażowane.

„Dużo się nauczyliśmy” – powiedział. „Wiemy, co działa, a co nie. Dlatego musimy być gotowi na skupienie się na każdym powiadomieniu w dowolnym momencie.”

Tene powiedział, że wrócą również do środków stosowanych wcześniej podczas pandemii.

„Wszystkie spotkania odbywają się online, oddzielając ludzi od siebie, a nie organizując spotkań” – powiedział. „Rzeczy takie jak przerywane przestoje i daty rozpoczęcia będą brane pod uwagę”.

READ  Epidemia delty testuje strategię „zero Covid” w Nowej Zelandii – ale blokada ma szerokie poparcie w kraju

Jatinder Beer, szef Stowarzyszenia Nauczycieli w Surrey, powiedział, że nauczyciele nadal chcą poprawy wentylacji i wyższych wskaźników szczepień wśród uczniów, a dodatkowe kliniki szczepień i wzmocnienia mogą być również oferowane personelowi w szkołach.

Wiemy, że szkoły są ważne. „Chcemy po prostu, żeby byli bezpieczni” – powiedziała. „Chcemy, aby były bezpieczne dla naszych dzieci, a także dla naszych członków. Nasi członkowie musieli obracać się, obracać, obracać i obracać. Robią, co w ich mocy.”

Powiedziała, że ​​chociaż nie jest jasne, jakie mogą być progi zamknięcia miejsc pracy, sytuacja musi być dokładnie oceniana, dzień po dniu i tydzień po tygodniu.

„Zrobimy to, co jest wymagane” – powiedziała. „Ale chcemy się tylko upewnić, że ludzie zrozumieją, że my też mamy rodziny, i boimy się”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top