Sony sprzedało już ponad 32,1 miliona PS5 po ogromnej wyprzedaży świątecznej

Sony sprzedało już ponad 32,1 miliona PS5 po ogromnej wyprzedaży świątecznej

Dział gier Sony miał ok Przebojowy kwartał wakacyjny Sprzedał 7,1 miliona PS5 od października do grudnia w porównaniu do 3,9 miliona w tym samym kwartale ubiegłego roku. To ogromny wzrost o 82 procent, więc wygląda na to, że problemy z zaopatrzeniem firmy zostały w dużej mierze rozwiązane – tak jak zrobiła to firma. Powiedział niedawno. Innymi słowy, powinieneś być w stanie kupić PS5 teraz z niewielkim lub żadnym opóźnieniem.

Wszystko to doprowadziło do ogromnego wzrostu przychodów, a sektor gier i usług sieciowych zarobił 1,25 biliona jenów (9,7 miliarda dolarów), co oznacza wzrost o 53 procent rok do roku. Obejmuje to ponad dwukrotny przychód z ulepszeń sprzętowych i zdrowotnych w oprogramowaniu (30 procent), usługach sieciowych (20 procent) i innych, w tym PSVR, oraz sprzedaży własnego oprogramowania na innych platformach (73 procent).

Aby zrozumieć znaczenie tego wszystkiego, Sony sprzedało obecnie 32,1 miliona PS5 w porównaniu z 25 milionami w listopadzie 2022 r., więc łączna sprzedaż jednostkowa wzrosła o 28 procent w ciągu zaledwie jednego kwartału. Oznacza to również, że Sony może osiągnąć swoją prognozę sprzedaży PS5 na rok fiskalny 2022 (18 milionów sztuk od marca 2022 do marca 2023), jeśli uda się dostarczyć 5,2 miliona konsol w następnym kwartale, co wcześniej wydawało się zbyt optymistyczne. Jeśli osiągniesz ten cel, osiągniesz 37 milionów całkowitej sprzedaży PS5 do końca roku podatkowego.

Sony walczyło z przejęciem Activision przez Microsoft, pomimo samego Microsoftu niedawno wskazał Sony ma pięć razy więcej ekskluzywnych gier niż Xbox. Jeśli chodzi o tytuły pierwszej partii, God of War Ragnarok I Reżyser Ghost Cut Tsushima Były główną atrakcją na PS5 w tym kwartale.

Działalność Sony w zakresie gier przyćmiła inne segmenty, chociaż działalność w zakresie czujników obrazu również nadal rosła, a sprzedaż wzrosła o 63 procent rok do roku do 417 miliardów jenów (3,24 miliarda dolarów). Sony dostarcza lwią część czujników do aparatów zarówno producentom smartfonów, jak i aparatów bezlusterkowych.

READ  Samsung Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Watch 4 Series Cena w Indiach, dane techniczne, transmisja na żywo

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *