Sonda NASA właśnie znalazła śmieci na Marsie

tam Śmieci w najgłębszych głębinach oceanu, 35 700 stóp pod powierzchnią. Na Marsie są też śmieci.

Podczas gdy Poszukiwanie śladów przeszłego życia drobnoustrojów na Marsie, łazik Perseverance NASA niedawno zauważył spadające szczątki utknięte w poszarpanym głazie. Jest to materiał termoplastyczny, którego agencja kosmiczna użyła do ochrony statku kosmicznego przed ekstremalnymi temperaturami podczas jego podróży na Marsa i zanurzenia się w marsjańskiej atmosferze.

„Mój zespół odkrył coś nieoczekiwanego: to kawałek koca termicznego, który według nich mógł pochodzić z mojego zejścia, i to napędzany rakietą wiązka odrzutowa ściągnął mnie na dół w dniu lądowania w 2021 r.” NASA napisała na Twitterze Z konta łazika Perseverance w środę.

Folia z materiału termoplastycznego użytego w statku kosmicznym Perseverance, który sonda znalazła uwięziona w skale.
źródło: NASA

Zobacz też:

Jak sonda Wenus NASA przetrwa z piekła i dokona bezprecedensowych odkryć

Pojawia się pytanie, w jaki sposób podobne do płatków szczątki znalazły się w tym regionie na marsjańskim kraterze Jezero, około dwóch kilometrów (1,2 mil) od miejsca, w którym rozbił się podwozie („pakiet samolotów napędzanych rakietami”) na marsjańskiej pustyni.

„Czy ten kawałek wylądował tutaj po tym, czy został zdmuchnięty przez wiatr?” The Agencja kosmiczna zapytała.

łazik wytrwałości Fachowo wylądował na Marsie W lutym 2021 r. W drodze w dół statek kosmiczny przewożący łazik porzucił różne narzędzia i przedmioty, w tym osłonę termiczną, spadochron naddźwiękowy i rakietowy podnośnik, który opuścił statek na Ziemię. Robot wielkości samochodu ma Już bulgocze przy lewym parasoluwięc nic dziwnego, że łazik natrafia teraz na więcej szczątków po lądowaniu.

Wytrwałość nie ma zbyt wiele czasu na podziwianie miotu. Obecnie wkracza w punkt kulminacyjny swojej misji, badając deltę suchej rzeki w kraterze Jezero. Około 3 miliardy lat temu planetolodzy NASA wierzyli, że region ten jest wypełniony wodą.

„Ta delta jest jednym z najlepszych miejsc na Marsie dla łazika do poszukiwania śladów minionego, mikroskopijnego życia” NASA powiedział.

READ  Kosmiczne arcydzieło: nowe zdjęcie NASA przedstawiające „gwałtowną energię” Drogi Mlecznej „Śródmieście”

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top