Sojusznik Trumpa, Steve Bannon, został oskarżony o rzekome oszustwo związane ze zbieraniem funduszy

Sojusznik Trumpa, Steve Bannon, został oskarżony o rzekome oszustwo związane ze zbieraniem funduszy

Steve Bannon, były główny strateg i przewodniczący kampanii Donalda Trumpa, poddał się w czwartek władzom Nowego Jorku, aby postawić formalne zarzuty w nowym akcie oskarżenia, który obejmuje pranie brudnych pieniędzy i spisek.

Bannon, lat 68, został oskarżony o sześć zarzutów kampanii zbierania funduszy, znanej jako „Budujemy mur”, za pomoc w budowie muru podpisu Trumpa wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej.

W ogłoszonym publicznie akcie oskarżenia Bannon jest oskarżony o dwa zarzuty prania pieniędzy, trzy zarzuty spisku i jeden spisek w celu oszustwa.

Jeden z oskarżonych, WeBuildTheWall Inc., został oskarżony. , w akcie oskarżenia w tych samych sześciu zarzutach.

Oczekuje się, że prokurator okręgowy Manhattanu Alvin Bragg i prokurator generalny stanu Nowy Jork Letitia James przedstawią więcej szczegółów na temat honorariów stanu na konferencji prasowej o godzinie 13:00 czasu wschodniego. Oczekuje się, że Bannon stanie przed sądem około 14:15.

Według aktu oskarżenia Bannon ukrył, że dyrektor generalny kierownictwa otrzymywał setki tysięcy dolarów od darczyńców, mimo że obiecał, że nie otrzyma swojej pensji.

Dyrektor generalny został zidentyfikowany w dokumentach sądowych jako Brian Colvage, weteran sił powietrznych, który w kwietniu przyznał się do winy za spisek w związku z oszustwami podatkowymi i opłatami podatkowymi, i oczekuje na wyrok.

„Stephen Bannon działał jako architekt wielomilionowego programu mającego na celu oszukanie tysięcy darczyńców w całym kraju” – napisał Bragg w oświadczeniu. „Zarabianie na okłamywaniu darczyńców jest przestępstwem”.

Trump ułaskawił go w sprawie federalnej

W sierpniu 2020 r. urzędnicy federalni oskarżyli Bannon, Colvage i dwóch innych mężczyzn o oszukanie darczyńców w ramach tej samej kampanii zbierania funduszy w USA o wartości 25 milionów dolarów.

Bannon nie przyznał się do winy w federalnym akcie oskarżenia, w tym oskarżenia o przeznaczenie prawie 1 miliona dolarów na wydatki osobiste, ale akt oskarżenia został oddalony po tym, jak Trump ułaskawił go w ostatnich dniach jego prezydentury w styczniu 2021 roku.

READ  Erdogan twierdzi, że wykluczenie Rosji z rozmów w sprawie umowy zbożowej nie będzie trwałe

Colvage przyznał się w kwietniu do winy za spisek w związku z federalnymi oszustwami podatkowymi i opłatami podatkowymi, i oczekuje na wyrok.

Inny oskarżony, Andrew Badolato, również przyznał się do winy w związku ze spiskiem, aw czerwcu sędzia uznał za nieważny proces w sprawie innego oskarżonego, Timothy’ego Shea.

Protestujący trzyma transparent przedstawiający byłego prezydenta USA Donalda Trumpa przed biurem prokuratora generalnego na Manhattanie, w czwartek. (Caitlin Oaks/Reuters)

Prezydenckie ułaskawienie obejmuje opłaty federalne i nie zabrania ścigania stanowego. Podwójne ryzyko – które uniemożliwia osobie stanięcie w obliczu dwóch oddzielnych postępowań za te same przestępstwa – nie ma zastosowania w przypadku Bannona, ponieważ nigdy nie było wyroku ani procesu w sprawie zarzutów federalnych.

W oświadczeniu wydanym we wtorek wieczorem Bannon opisał sprawę z Nowego Jorku jako „nic więcej niż partyzancką polityczną broń wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych”. W czwartek wygłosił podobne uwagi dziennikarzom w drodze do sądu na Manhattanie.

Bannon czeka na wyrok w osobnej sprawie

Bannon od ponad dekady broni prawicowego populizmu, zaczynając jako dyrektor na Breitbart.com, atakując umiarkowanych Republikanów i praktyki imigracyjne, jakie istniały przed prezydenturą Trumpa, a także podkreślając miejskie historie kryminalne.

Zapisał się, by zostać szefem ostatniej kampanii Trumpa w 2016 roku, zastępując Paula Manaforta, który ostatecznie odsiedział wyrok w więzieniu za różne zarzuty oszustwa bankowego.

Bannon spędził pierwsze kilka miesięcy prezydentury Trumpa jako doradca Białego Domu przed wyjazdem w sierpniu 2017 roku.

Działa teraz popularny pokój wojenny Podcast i często gospodarze gości zaprzeczają, że Trump przegrał wybory w 2020 roku z Joe Bidenem.

Bannon został oskarżony na początku tego lata w osobnej sprawie za odmowę odpowiedzi na wezwanie do Kongresu od komisji Izby badającej atak z 6 stycznia 2021 r. na Kapitol.

Został skazany za dwa zarzuty, z których każdy wiązał się z karą pozbawienia wolności od 30 dni do jednego roku. W tej sprawie zostanie skazany 21 października.

READ  Ivanka Trump powiedziała reporterowi, że Trump musi zrobić wszystko, by przeciwstawić się wyborom

Biuro Bragga nadzoruje również śledztwo w sprawie firmy Trumpa o imieniu Trump Organization, która zostanie osądzona w przyszłym miesiącu. Allen Weissberg, dyrektor finansowy Trump Organization, dyrektor finansowy firmy, przyznał się w sierpniu do popełnienia różnych obciążeń podatkowych.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *