Zobacz, jak działa Dynamic Island w iPhonie 14 Pro

W tym tygodniu Apple oficjalnie ogłosiło iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Podczas gdy wygląd zewnętrzny wygląda bardzo podobnie do poprzednich iPhone’ów, modele 14 Pro mają nowy wygląd wyświetlacza z Dynamic Island – wycięcie w górnej części ekranu, które zastępuje wycięcie inteligentnymi funkcjami. Przeczytaj, ponieważ wyjaśniamy szczegółowo, jak ta funkcja działa w praktyce.


Ta historia jest napędzana przez MosyleJedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które w pełni integruje pięć różnych aplikacji na jednej platformie Apple, umożliwiając firmom i szkołom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich swoich urządzeń Apple. Ponad 35 000 organizacji wykorzystuje rozwiązania Mosyle do automatyzacji wdrażania, zarządzania i bezpieczeństwa milionów urządzeń Apple każdego dnia. Zamów darmowe konto już dziś I dowiedz się, jak możesz włączyć autopilota swojej floty Apple za cenę, w którą trudno uwierzyć.


Pod względem sprzętowym wyświetlacz iPhone’a 14 Pro ma dwa osobne gniazda: jedno na czujniki Face ID i jedno na przedni aparat. Jednak Apple zdecydowało się na użycie panelu OLED, aby ten obszar wydawał się domyślnie pocięty na pojedyncze ziarno. Jednak Dynamic Island może zrobić więcej, ponieważ klasa przełącza się na większe karty, które działają jak narzędzia.

Apple pracowało nad wieloma różnymi aplikacjami dla Dynamic Island, a my byliśmy w stanie je odtworzyć dzięki symulatorowi iPhone’a – narzędziu, które pozwala programistom wypróbować aplikacje iOS bezpośrednio na Macu.

Jak działa Dynamic Island

Jedyne, czego nie sposób nie zauważyć, to płynność animacji w Dynamic Island. Gdy zamkniesz aplikację obsługującą Dynamic Island, przechodzi bezpośrednio do niej. Separacja staje się większa w zależności od działania, jakie oferuje aplikacja. Na przykład, gdy ustawisz minutnik, iPhone wyświetla postęp w czasie rzeczywistym u góry ekranu.

READ  Oto, co do tej pory wiemy o Androidzie 13

Długie naciśnięcie Dynamic Island rozszerza widżet aplikacji o kilka podstawowych elementów sterujących. W przypadku timerów możesz je wstrzymać lub zatrzymać bezpośrednio z Dynamic Island. To samo dotyczy aplikacji takich jak Muzyka i FaceTime. Niektóre działania systemowe, takie jak włączenie trybu skupienia lub umieszczenie iPhone’a w ładowarce, również uruchamiają animacje w Dynamic Island.

Jednym z mniej szczegółowych zachowań Apple, które możemy teraz zobaczyć, jest sposób, w jaki Dynamic Island obsługuje filmy Picture-in-Picture. Nic dziwnego, że nie można przeciągnąć okna PiP na klasę. A nawet jeśli masz okno PiP u góry ekranu, rozszerzenie Dynamic Island automatycznie przesuwa zawartość w dół.

Dynamic Island może wyświetlać jednocześnie więcej niż jedną aplikację. Aplikacja, z której ostatnio korzystałeś, będzie główną atrakcją, ale możesz również rozszerzyć alternatywne działania na Dynamic Island bez konieczności powrotu do aplikacji. Dostępna jest również aplikacja w jasnym odcieniu przyciemnionym w wyraźnym kolorze, która pokazuje aktywność na żywo.

Po otwarciu filmu Dynamic Island powraca do domyślnego układu bez żadnych dodatkowych ikon. Nawet jeśli go klikniesz, nic się nie stanie. Ogólnie system działa dobrze – a Apple stworzyło API, aby programiści mogli również skorzystać z Dynamic Island.

iPhone 14 Pro: szczegółowe spojrzenie na działanie Dynamic Island z aplikacjami, animacjami i nie tylko.

Inne historie

Inne anegdoty obejmują demonstrację aplikacji Skróty działającej z Dynamic Island, a także spojrzenie na animacje związane z nowym przyciskiem bocznym Apple Watch Ultra.


Warto zauważyć, że tylko iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mają funkcję Dynamic Island, podczas gdy iPhone 14 i iPhone 14 Plus nie. Wszystkie nowe modele będą kontynuowane Zamów w przedsprzedaży w piątek9 września

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top