Skurcz i jak go wykryć. Biuro podróży pod ostrzałem: ściągawka CBC Marketplace

Czy przegapiłeś coś w tym tygodniu? Nie panikować. CBC sklep Gromadzi potrzebne informacje dotyczące konsumentów i zdrowia.

Chcesz to mieć w swojej skrzynce odbiorczej? uzyskać sklep Newsletter w każdy piątek

Co musisz wiedzieć o deflacji – „podstępnym kuzynie” inflacji

Czy kiedykolwiek czułeś, że w twoim ulubionym pudełku płatków śniadaniowych jest niewiele? Albo że chociaż nie możesz tego dotknąć, nie dostajesz takiej samej ilości płynu z każdego wypijanego Gatorade?

To uczucie nie zawsze jest w twojej głowie. Czasami to rzeczywistość.

Obkurczające się butelki Gatorade i małe pudełka na płatki śniadaniowe to tylko dwa przykłady tego, co nazwano „deflacją” – praktyki firm zmniejszających zawartość opakowań przy tych samych cenach.

„Widziałem go jako podstępnego kuzyna inflacji” – powiedział Matthew Philp, profesor marketingu na Toronto Metropolitan University.

Mówi, że firmy mogą zmniejszać pojemniki, przybierać inny kształt lub umieszczać w nich mniej produktu. „To tylko po to, by ukryć fakt, że ich ceny idą w górę”.

Dla konsumentów może to być trudne do zlokalizowania, ponieważ sklepy zwykle usuwają stare produkty przed ich wymianą. Deflacja nie jest niczym nowym, ale eksperci twierdzą, że występuje częściej w czasach wysokiej inflacji, takich jak obecnie, i dotyczy niemal każdego rodzaju produktów pakowanych. Czytaj więcej

Czy zauważyłeś w pobliżu jakieś przykłady hipertrofii deflacyjnej? Prześlij nam zdjęcia na adres [email protected]

Jak deflacja wpływa na kanadyjskich konsumentów

Aby poradzić sobie ze skutkami rosnącej inflacji, firmy zmniejszają rozmiary paczek, jednocześnie naliczając te same ceny w tzw. deflacji. Eksperci sugerują, że konsumenci mogą uniknąć deflacji, zwracając uwagę na cenę jednostkową, a nie cenę całkowitą.

Jak ten facet walczył o 5200 dolarów po tym, jak biuro podróży wydało kupony lotnicze — na innych klientów

Surinderpal Gill zaufał biuru podróży, że dwa lata temu kupił bilety na rodzinną wycieczkę do Indii.

READ  Meng Wanzhou, dyrektor finansowy Huawei, mianowany prezesem na stanowisku rotacyjnym | Biznes i Gospodarka

Ale potem dowiedział się, że zarobił ponad 5200 dolarów i jego pewność siebie upadła.

W czerwcu ubiegłego roku firma Air Canada All Link Travel z siedzibą w Toronto wysłała trzy kupony, aby zrekompensować Jill za odwołane loty powrotne z powodu zakłóceń w lotach podczas pandemii.

Ale zamiast mu powiedzieć, Gill powiedział, że biuro podróży wielokrotnie powtarzało, że nic nie wskazuje na cenne dokumenty podróży. Potem wykorzystałem te bony na opłacenie wycieczek innych osób.

„Czuję się, jakbym został zdradzony” – powiedział Go Public. „Jak ktoś może wykorzystać moje pieniądze bez mojej zgody?”

Jill jest jedną z tysięcy Kanadyjczyków, które od miesięcy walczyły o bony podróżne wydane podczas pandemii. Wielu twierdzi, że biura podróży, z których korzystali, pogłębiają ich problemy z otrzymywaniem kuponów lub zwrotów pieniędzy od linii lotniczych.

All Link Travel twierdziło, że kupony zostały wykorzystane przez pomyłkę – trzy razy – ale dopiero po tym, jak Go Public zaangażowało się w spłatę ich na rzecz Jill.

Agencja odmówiła udzielenia wywiadu. Zamiast tego nienazwany przedstawiciel, który zadzwonił do Go Public, używając zablokowanego numeru telefonu, kilkakrotnie obiecał wysłać oświadczenie, ale nigdy tego nie zrobił.

Jill mówi, że jest wdzięczny za zwrot pieniędzy, ale doświadczenie było stresujące.

Powiedział: „W porządku”. „Jednocześnie wciąż mam wrażenie, że to powinno się wydarzyć”. Czytaj więcej

Air Canada przekazała firmie Surinderpal Gill z Brampton w Ontario kupony o wartości ponad 5200 dolarów w ramach rekompensaty za odwołane loty w pierwszych dniach pandemii. Był wściekły, gdy dowiedział się, że jego biuro podróży wydało je na podróże innych klientów. (Kimberly Ivani/CBC)

Wysokie ceny paliwa utrudniają długo wyczekiwane plany podróżnicze Kanadyjczyków

Czy koniec większości ograniczeń COVID sprawia, że ​​swędzi cię wyjazd na otwartą drogę?

Nie jesteś sam, ale wysokie ceny benzyny obciążają wiele letnich podróży drogowych zaplanowanych w tym roku.

Przy benzynie przekraczającej 2 dolary za litr w większości części kraju, te długo wyczekiwane wyjazdy na spotkania z bliskimi lub na tak potrzebne wakacje straciły trochę na blasku.

Według nowego sondażu dwie trzecie ankietowanych kanadyjskich kierowców stwierdziło, że rosnące ceny benzyny prawdopodobnie zmuszą ich do odwołania lub ograniczenia podróży drogowych tego lata.

Chociaż nie musi już martwić się o wymagania dotyczące testów na COVID-19 podczas przekraczania granicy, Ted Hilton z Ingersoll w Ontario powiedział, że tego lata nie odwiedzi rodziny w Michigan ze względu na wyższe ceny gazu. (Craig Chivers/CBC)

Ankieta przeprowadzona przez Legere dla Canadian Tire and Rubber Association objęła w kwietniu 1538 Kanadyjczyków. Ankieta miała podobny margines błędu zwiększający się lub zmniejszający 2,5 procent, 19 razy na 20.

„To trochę frustrujące” — mówi 81-letni Ted Hilton z firmy Ingersoll w stanie Ontario.

Żyje ze stałego dochodu i nie mógł się doczekać wizyty u rodziny w Michigan teraz, gdy podniesiono wymagania egzaminacyjne na granicy.

Ale mówi, że nie stać go na przejechanie 460 kilometrów, dopóki nie spadnie cena benzyny.

„Zależysz od utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi i krewnymi… i nie będąc w stanie podróżować i spotykać się z nimi, czujesz się nieco odizolowany”. Czytaj więcej

Co też się dzieje?

Niektóre masło orzechowe Jif zostało wyciągnięte z powodu salmonelli
Wycofane produkty należy zutylizować lub zwrócić do miejsca, w którym zostały zakupione.

Czujesz się biedny? Odwrotny efekt bogactwa może zwiększyć przygnębienie Kanadyjczyków do wydatków
Oczekuje się, że spadające ceny domów, akcji i kryptowalut sprawią, że kanadyjscy oszczędzający będą wydawać mniej.

Pluskwy i karaluchy: Międzynarodowi studenci w Sudbury w Ontario, właściciel lamentu za przebudowę 14-łóżkowego domu
Najemcy twierdzą, że dom z 3 sypialniami przekształcony w miejsce dla 14 osób jest opanowany przez karaluchy, pluskwy i szczury.

Jak technologia wykorzystująca sztuczną inteligencję może pomóc lekarzom w lepszym diagnozowaniu problemów ze zdrowiem psychicznym
Ruch ma potencjał, ale eksperci twierdzą, że użytkownicy powinni postępować ostrożnie.

Rynek potrzebuje Twojej pomocy

Nie powiodło się Botox? Wypełniacz nie powiódł się? Chcemy poznać Twoje doświadczenia z kosmetycznymi zabiegami medycznymi. Wyślij do nas e-mail na adres [email protected].

Uwaga nowi kierowcy! Czy niedawno uczęszczałeś do szkoły jazdy? Chcemy usłyszeć od Ciebie. Powiedz nam, gdzie byłeś i co myślisz o tym doświadczeniu. Napisz do nas na adres [email protected].

Obejrzyj poprzednie odcinki sklep na mnie Klejnot CBC.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top