Showtime Oilers: Edmonton psuje powrót hokeja do Hollywood

LOS ANGELES – Problem Los Angeles Kings w piątek nie polegał na tym, że utrzymywali światła na ringu tak długo, jak to możliwe przed poranną jazdą na łyżwach dla Edmonton Oilers, ale to, że włączyli je do gry.

Gdy scena i Crypto.com Arena świeciły w swoich pierwszych play-offach Pucharu Stanleya w Los Angeles od ponad czterech lat, Kings nie byli gotowi, gdy zapaliły się światła. Showtime należy do Nafciarzy, którzy strzelili dwa gole w ciągu pierwszych sześciu minut i zawstydzili Los Angeles 8-2, by awansować 2-1 w pierwszej rundzie.

Przewagą Edmontona wydaje się być więcej niż jedna gra.

Wliczając w to rozbicie Kings 6:0 w środę w Edmonton, nafciarze wygrali dwa mecze z dwóch i zdobyli bramki w dwumeczu. A Conor MacDavid ma tylko jedną z 17 bramek Edmontona w serii. Pomyśl o tym przez chwilę. Szesnaście bramek strzelili inni nafciarze.

W piątek Evander Kane strzelił hat-tricka, a Zach Hyman i Ryan Nugent Hopkins strzelili dwa gole. Nafciarze przegonili gwiazdę Kings Jonathana Quicka w połowie drugiej tercji, a rozgrywający Edmonton Mike Smith był bliski ideału, odkąd jego zwycięstwo w trzeciej rundzie w meczu 1 pozwoliło Los Angeles wygrać 4-3.

[brightcove videoID=6305745698112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Różnica tkwi w różnych ścieżkach. Czwarty mecz w niedzielę.

– Nie jestem wielkim zwolennikiem dalszego rozpędu – powiedział trener Oilers Jay Woodcroft. „Myślę, że musisz odbudować rzeczy. Spodziewaliśmy się od nich impulsu. Jasne, wiesz, w siatce jest wiele strzałów pod każdym kątem i tego typu rzeczy, ale pomyślałem, że wykazaliśmy pewną wytrwałość i wytrwałość i trochę cierpliwości do naszej gry i uderzenie w odpowiednim czasie.

„Czuję prawdziwego ducha pracy zespołowej między naszą grupą – ludźmi, którzy ciężko pracują dla siebie nawzajem. To fajna grupa, aby stać za tobą dziś wieczorem.”

READ  Gdy Penguins będą przygotowywać się do handlu w ostatecznym terminie, Guentzel otrzyma wielką nagrodę – Sportsnet.ca

Tak, te zespoły mogą ostatecznie różnić się od zespołów, które w dużej mierze zmarnowały pierwsze sześć sezonów McDavida, wygrywając tylko jedną serię play-off. Z pewnością żaden trener Edmonton nigdy nie użył słowa „ducha pracy zespołowej”, aby opisać swój zespół.

„Zabiera wszystkich”, powiedział MacDavid po prostu zapytany o wkład z całego składu.

„Po prostu znalezienie sposobów na wygrywanie meczów, to wszystko, co się liczy o tej porze roku” – powiedział. „To naprawdę nie ma znaczenia, jak to wygląda ani co się dzieje. Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę, grając dobrze, graliśmy ciężko, graliśmy fizycznie. Dzisiaj zostali trochę odepchnięci i myślę, że dobrze zareagowaliśmy”.

[brightcove videoID=6305720713112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Siedem sezonów i prawie 700 punktów pod McDavidem, Nafciarze próbują wygrać dopiero swoją drugą serię play-off od 2006 roku. Oczywiście to stworzyło spore obciążenie. Waga zwiększa się za każdym razem, gdy Oilers gubi łańcuch. Czasami obciążenie wydaje się rosnąć wraz z grą, jak wtedy, gdy przegrali mecz otwarcia w poniedziałek.

Ale zabawną rzeczą w bagażu jest to, że każdy ma coś skądś. Szczęśliwi są nieliczni, którzy nie są obciążeni rozczarowaniami i nieudanymi oczekiwaniami. Królowie nie noszą na plecach pudeł parowych, takich jak McDavid i Leon Draisaitl, ale ich zabawne paczki zaczynają wydawać się ciężkie.

Jako organizacja Kings nie wygrali playoffów na lodzie u siebie od czasu zniesienia Pucharu Stanleya przeciwko New York Rangers w 2014 roku. Ten imponujący wyczyn przyniósł kilka darmowych podań. Zapytaj fanów w Toronto i Vancouver, ile cierpienia warto zdobyć Puchar Stanleya.

Aby być uczciwym wobec Kings, młoda drużyna, która ewoluowała od odbudowy i powróciła do play-offów być może sezon lub dwa wcześniej niż oczekiwano, nie odczuwa presji ani oczekiwań, jakie Nafciarze mają na szybkie zwycięstwo.

READ  Kanada uwikłana w kontrowersje dotyczące siatkówki plażowej

Ale Kings przegrali wszystkie trzy mecze u siebie w pierwszym secie przegranym 4:1 z San Jose Sharks w 2016 roku, przegrywając 0-2 w ówczesnym Staples Center, kiedy zostali zmieceni przez Vegas Golden Knights w 2018 roku. Piątek był powrót meczu hokejowego do Los Angeles.

Królowie próbujący nauczyć się wygrywać, w dużej mierze odtworzony, ale z kilkoma kluczami pozostałymi z bardziej prosperujących czasów, byli zakłopotani przez Nafciarzy przed drugą grą z rzędu. Edmonton prowadził 5-0 w środku meczu 3.

Być może obsługa lodowiska, zgodnie z instrukcjami Kings, nie powinna ukrywać Crypto.com i sieci, gdy poranny zespół Oilers wyszedł na kilka minut przed ich oficjalnym startem o 11:30 w piątek. Królowie jeżdżą na porannych łyżwach w swoim ośrodku treningowym w El Segundo, niedaleko lotniska LAX. Drużyny NHL często odwiedzają lodowisko, gdy drużyna gospodarzy z niej nie korzysta.

Królowie mogli stracić zegarek w El Segundo. Dodatkowe 15 minut poślizgu i kopania może spalić więcej energii olejarki. Zamiast tego Edmonton skoczył najpierw do Los Angeles.

[brightcove videoID=6305739036112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Łyżwiarstwo cztery na czterech – dzięki Kings Brendanowi Lemieux, który okazywał przeciwnikom taki sam szacunek jak jego ojciec – McDavid i Drysittel perfekcyjnie sgrali dwa na jednego, osiągając wynik 1:0 w 3:50.

Kiedy Trevor Moore wykonał rzut wolny przy 5:46, zabójcza siła Oilersa potrzebowała zaledwie 23 sekund, aby przebić się na 2:0, a McDavid po raz kolejny popisał się znakomitą stroną bramki, by popchnąć Hymana za Quickem.

Smith oddał 19 strzałów w pierwszej połowie – Kings oddawali strzały ze wszystkich stron, ale mieli kilka dobrych okazji – ale Oilers zakończyli mecz przed upływem 30 minut. Kane strzelił dwa gole na zbiórkach po świetnej samotnej próbie Heymanna, a wszystko to w ciągu trzech i pół minuty, co pozwoliło mu na 5-0 na początku drugiej połowy.

READ  Szybka reakcja: Raptors 115, Pistons 111

A po późniejszych golach w kadrze Anziego Kopetar i Philipa Danaulta przynajmniej odzyskali fanów Los Angeles, Nafciarze strzelili jeszcze trzy gole pod koniec trzeciej połowy, dwa Nugenta Hopkinsa i trzecią Kane’a.

„Za każdym razem, gdy możesz wejść do czyjegoś budynku i wskoczyć na niego, myślę, że jest ogromny” – powiedział MacDavid. „Udało nam się to zrobić. Ale szczerze myślałem, że mieli świetny pierwszy okres. Mieliśmy kilka dobrych gier i dotarliśmy tam w pierwszym i myślałem, że nasza gra zaczęła się na początku drugiego.”

Woodcroft powiedział, że spodziewa się, że Kings, po słabej porażce w środę, dołożą wszelkich starań w trzeciej grze.

„I byliśmy na to gotowi” – ​​powiedział. „Myślałem, że jesteśmy chirurgiczni, aby skorzystać z nadarzających się okazji. Myślałem, że pobiegli trochę, aby wypróbować z nami moje ciało. Poradziliśmy sobie z tym z dobrym spokojem. Zagraliśmy więcej niż oni i ostatecznie wygraliśmy dzisiaj”.

„To, co najbardziej lubię jako trenera, to obserwowanie, jak wszyscy ludzie w naszej drużynie wnoszą wkład i wkładają ten rodzaj wysiłku i intensywności. Ponieważ było to tak niezwykłe.”