Spacer zapewnił trzy miejsca w siatce po szybkim starciu z Alonso na COTA

Lance Stroll opowiedział o swoim szybkim starciu z Fernando Alonso podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych – wypadku, który postawił kierowcę Astona Martina na miejscu i wysłał w powietrzu wóz alpejski.

Krótko po ponownym uruchomieniu samochodu bezpieczeństwa na 22. z 56 okrążenia na torze Circuit of the Americas, Alonso próbował poruszać się w Spacerze wzdłuż długiej prostej, ale para nawiązała zbyt duży kontakt i uderzyła w bariery.

W drodze powrotnej do boksów na naprawy, Alonso zastanawiał się nad „zbyt późnym ruchem spacerowym” w lewo na krótko przed zderzeniem. Gospodarze spotkali się następnie po wyścigu, aby omówić wypadek, a Stroll zgarnął trzy miejsca w przyszłotygodniowej Grand Prix Meksyku, wraz z dwoma punktami karnymi na licencji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Verstappen pokonuje Hamiltona o zwycięstwo w Grand Prix USA, ponieważ Red Bull zapewnia producentowi emocjonalne zwycięstwo

Zapytany o swoje przemyślenia na temat spotkania, Stroll powiedział: „Spojrzałem na to. To znaczy przede wszystkim myślę, że szkoda, że ​​tak dobrze pojechaliśmy. Zostawiłem mu dużo miejsca po lewej stronie”.

„To była ogromna różnica w prędkości. Oceniałem, gdzie jest za mną i poruszałem się w oparciu o to, gdzie myślałem, że jest za mną. Ale on był naprawdę blisko i po prostu nawiązaliśmy kontakt, więc [it’s] Denerwujący.”

Po przesłaniu przez radio wiadomości kwestionującej obronę Strolla, Alonso, w rozmowie z mediami po wyścigu, postanowił skupić się na mocy bolidu Alpine, chociaż przyznał, że zaczyna odczuwać skutki twardego lądowania.

powiedział Alonso, który odzyskał siły i ukończył wyścig na siódmym miejscu, a Alpine wyprzedza McLarena w Ranking twórców.

CZYTAJ WIĘCEJ: Opiekun Sainz-Pole mówi, że „ponownie zapłacił cenę” po tym, jak doznał szóstego DNF sezonu na początku Grand Prix USA

„Ale samochód znów jest bardzo mocny. Kto ma problem z Alpami, zwykle traci wszystko! Mamy bardzo mocny samochód, zmieniliśmy opony i przednie skrzydło i jechaliśmy dalej. To niesamowite, że samochód przejechał 31 okrążeń do końca i nadal ukończyliśmy 7. miejsce, a potem 17, więc był to dobry wyścig.

READ  Obrońca Bayernu Davis cierpi na problemy z mięśniem sercowym

„To było przerażające w samochodzie, ponieważ kiedy jesteś w powietrzu, wszystko może się zdarzyć. dzisiaj.’ Ale nie, zmień opony, przednie skrzydło. – śmiało!’

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top