Chińska gwiazda tenisa, Peng Shuai, mówi olimpijczykom, że jest „bezpieczna” w domu

Chińska tenisistka Peng Shuai ogłosiła dziś, w niedzielę, że wzięła udział w 30-minutowej rozmowie wideo z Pekinu z przedstawicielami MKOl, mówiąc im, że czuje się dobrze i jest zdrowa.

Wezwanie pojawiło się w związku z rosnącym globalnym zaniepokojeniem Peng. Jej pojawienie się na niedzielnej imprezie tenisowej dla młodzieży w Pekinie i umieszczenie jej w mediach społecznościowych w jej imieniu nie przekonało do końca ludzi spoza Chin, że ma swobodę działania, po tym, jak twierdziła, że ​​została napastowana seksualnie przez byłego urzędnika Partii Komunistycznej.

Rozmowa z przewodniczącym MKOl Thomasem Bachem, przewodniczącą Komisji Sportowej Emmą Terhu i członkiem MKOl Li Lingui – byłym wiceprezesem Chińskiej Federacji Tenisowej – wydaje się być pierwszym bezpośrednim kontaktem Peng z działaczami sportowymi spoza Chin od czasu jej zniknięcia. 2 listopada.

W oświadczeniu szwajcarska organizacja olimpijska powiedziała, że ​​Ping „podziękowała MKOl za troskę o jej bezpieczeństwo”.

„Dawała jasno do zrozumienia, że ​​czuje się dobrze i jest zdrowa i mieszka w swoim domu w Pekinie, ale chciałaby, aby w tym czasie szanowano jej prywatność. Dlatego woli spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną w tym czas” – czytamy w oświadczeniu.

Peng, który grał w Chinach na trzech igrzyskach olimpijskich w latach 2008-2016, trzy tygodnie temu przedstawił w mediach społecznościowych zarzut napaści seksualnej przeciwko byłemu członkowi Stałego Komitetu rządzącej Partii Komunistycznej, Zhangowi Gaoli.

Wpis został usunięty w ciągu kilku minut, a były najwyżej oceniany gracz w deblu zniknął z publicznego oglądania. Nie odpowiedziała publicznie na apele o informacje, aby wyglądały na bezpieczne.

Oglądaj | Peng Shuai zniknęło, odkąd pojawiły się zarzuty wykorzystywania seksualnego:

Co wiemy o zaginięciu chińskiego tenisisty Peng Shuai

Do Roba Pizzo z CBC dołącza główny korespondent CBC News, Sasa Petrich, aby omówić najnowsze wiadomości na temat zaginięcia chińskiego tenisisty Peng Shuai i wpływu, jaki może to mieć na potencjalne dyskusje dotyczące bojkotu wokół Zimowych Igrzysk w Pekinie. 3:44

READ  Pingwiny, Ulotki, Maple Leafs, Rangers

Międzynarodowy Komitet Olimpijski został skrytykowany za stosunkowo milczenie w miejscach publicznych, ponieważ zaniepokojenie Peng wzrosło w ciągu ostatniego tygodnia. Prowadzi politykę „cichej dyplomacji” z państwem gospodarzem Igrzysk Olimpijskich 2022. Zimowe Igrzyska w Pekinie rozpoczynają się 4 lutego.

MKOl powiedział, że Bach zaprosił teraz Pinga na kolację po jego przybyciu do Pekinu w styczniu, „na co ona chętnie się zgodziła”. Zaproszono również Terho i Li.

„Czuję ulgę, widząc, że Peng Shuai ma się dobrze i to jest nasza główna troska” – powiedział Terhu w oświadczeniu MKOl. Hokeista z Finlandii reprezentuje sportowców w Zarządzie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

– Wydawało się, że ulżyło jej – powiedział Terhu. „Zaoferowała jej nasze wsparcie i pozostanie w kontakcie, kiedy tylko jej to odpowiada, co oczywiście docenia”.

Oglądaj | Organizacja Narodów Zjednoczonych i Biały Dom wzywają Chiny do udowodnienia miejsca pobytu Binga:

Organizacja Narodów Zjednoczonych i Biały Dom wzywają Chiny do przedstawienia dowodów na miejsce pobytu Peng Shuai

Chińska gwiazda tenisa Peng Shuai zniknęła po tym, jak oskarżyła ją o napaść seksualną w stosunku do wcześniejszej głośnej chińskiej polityki. Świat tenisa i międzynarodowa społeczność dyplomatyczna wzywają do przeprowadzenia niezależnego śledztwa w sprawie jej miejsca pobytu i bezpieczeństwa. 3:57

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top