Kanada uwikłana w kontrowersje dotyczące siatkówki plażowej

Kanadyjczycy dotarli do ćwierćfinału, ale ich zwycięstwo nie obyło się bez kontrowersji. (Zdjęcie: Sean M. Heavi/Getty Images)

Kanadyjski duet siatkówki plażowej Heather Bansley i Brandi Wilkerson oficjalnie przenoszą się do ćwierćfinału olimpijskiego po pokonaniu amerykańskiej pary Sarah Spoonsell i Kelly Claes, ale niektórzy amerykańscy fani zastanawiają się, jak „oficjalne” może być ich zwycięstwo.

Zremisowany w jednym secie, kontrowersyjne wyzwanie rewanżowe w trzecim secie i decydujący set sprawiły, że świat siatkówki plażowej był wściekły.

Prowadząc 12-11 w trzecim secie, Bansley i Wilkerson postanowili przepuścić serwis Sponcela, zakładając, że odpadnie. Sędzia na piśmie zgodził się, a Kanada pierwotnie uzyskała punkt.

Potem zrobiło się dziwnie.

Amerykanie, którzy grali niepokonani w grze zespołowej, postanowili wykorzystać jedno ze swoich wyzwań i wydawało się, że zdobyli punkt, jak wynika z powtórek telewizyjnych.

Ale powtórka trwała dalej i po długiej ocenie sędzia uznał, że piłka już wyszła i ponownie przyznał punkt Kanadzie.

Najwyraźniej częściowo przyczyną zamieszania jest operator Naciśnięcie złego przycisku, co doprowadziło do prezentacji „Successful Challenge” na ekranach telewizorów.

Na nieszczęście dla kibiców gospodarzy to wyjaśnienie nie nadeszło przed meczem, więc amerykańscy kibice siatkówki plażowej siedzieli w domu, co zrozumiałe, zdenerwowani i zdezorientowani.

Spoonsell była wściekła z powodu połączenia i otrzymała żółtą kartkę za jej ciągły protest po oficjalnym przyznaniu punktu Kanadzie.

W rezultacie Kanada pracowałaby dla Sponcil w następnym punkcie, który przegapił powrót, co dało łatwy punkt kanadyjski. Wygrali decydujący trzeci set 15-13, aby zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale.

Chociaż rozmowa zakończyła się na ich korzyść, Bansley przyznał, że nie jest pewien, co się stanie w tej chwili.

„To było trochę zagmatwane, z jednej strony powiedział, że piłka jest poza grą i powiedział, że wyzwanie było sukcesem” – powiedział Bancelli. Powiedział CBC po meczu. „Nie było jasne, czy dawali ten punkt nam, czy USA. Sędzia powiedział tylko: „Czekaj, czekaj”, czy otrzymała więcej informacji.

READ  Phoenix Suns pokonało Los Angeles Clippers i awansowało do finałów NBA

Kanadyjska para zmierzy się ze zwycięzcami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i Łotwy 3 sierpnia.