Senatorowie w końcu grają w stylu Jacques’a Martina i odnoszą sukcesy – Sportsnet.ca

Odłóżmy na razie na bok dominację Ottawa Senators nad Montreal Canadiens – obecnie osiem zwycięstw z rzędu.

Zatem jeśli to możliwe, przyjrzyjmy się tej pięknej historii matek senatorów obserwujących, jak ich synowie grają swój najlepszy hokej w sezonie. Zbieg okoliczności czy przyczyna/skutek?

To szerszy obraz jest naprawdę interesujący i może dać podstawy do przekształcenia się w coś większego. Senatorowie wreszcie grają w stylu gry, jaki sobie wyobrażał tymczasowy trener Jacques Martin, gdy 19 grudnia objął stanowisko za ławką rezerwowych.

W ostatnich czterech meczach Senators mają bilans 3-0-1. Dwa ze zwycięstw to porażka Habsów – 6:2 i 4:1, przy czym ten ostatni mecz miał miejsce we wtorek wieczorem w Bell Center.

„Jak widać, zaczynamy grać z większą pewnością siebie” – powiedział napastnik Senatorów Ridley Gregg. „Naprawdę wpadamy w rytm”.

Zaledwie w swoim drugim meczu od powrotu po 41 meczach zawieszenia środkowy Shane Pinto podtrzymał passę punktów, strzelając obok bramkarza Habs Jake’a Allena i zdobywając pierwszego gola Pinto w sezonie.

[brightcove videoID=6345443410112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Gdy Pinto wchodził na ławkę rezerwowych, koledzy z drużyny go zaatakowali, a on zdobył braterską główkę od kapitana Brady'ego Tkachuka.

„Prawdopodobnie byli szczęśliwsi ode mnie” – powiedział Pinto, śmiejąc się z reakcji kolegów z drużyny. „I o to w tym wszystkim chodzi. Zaczynamy nabierać trochę energii i pewności siebie. Miejmy nadzieję, że uda nam się to utrzymać”.

Świetne podanie Claude'a Girouda sprawiło, że Pinto był sam na boisku nieco ponad sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy.

„Nie mogę zagrać w tym meczu, to pewne” – powiedział Pinto o podaniu Girouda. „Jest taki mądry. Jego inteligencja jest niewiarygodna. Nie ma zbyt wiele do powiedzenia. To elitarna sztuka”.

READ  Zwycięzca OT Kyle'a Palmieriego podnosi wyspiarzy nad pingwinami w grze 1

Gol Pinto był ważny, ponieważ powiększył prowadzenie Ottawy do 3:0 po bramkach Grega (skróconych) i Jake'a Sandersona w pierwszej połowie.

Canadiens odzyskali prowadzenie po bramce Jonathana Kovacevica w trzeciej kwarcie, ale gol Mathieu Josepha po pustej siatce przekreślił wszelkie wyobrażenia o powrocie do Montrealu.

Bramkarz Senators, Joonas Korpisalo, nie był zbyt zajęty, gdy Senators rozegrali przeciwko niemu zacięty mecz, ale wśród swoich 24 z 25 strzałów zanotował kilka imponujących obron.

Nie był to pokaz siły, ponieważ obie drużyny w grze w przewadze wypadły 0 na 5. Jednak Montreal oddający bramkę z przewagą zawodnika zrobił zły obrót, ponieważ strzelał z pustych rąk.

Przy wyrównanej sile Senatorowie mieli przewagę w meczu.

„W pierwszych dwóch tercjach byliśmy silni, staraliśmy się zrobić i byliśmy konsekwentni – zagraliśmy dojrzały mecz” – powiedział Giroud. – Potem w trzeciej kwarcie znaleźliśmy sposób na zwycięstwo.

Gdy zebrali się na lodzie, aby świętować zwycięstwo, zawodnicy Senators pozdrowili swoje matki przy środkowym dzwonku. Cóż za wyprawa dla Moms: emocjonujący mecz po dogrywce przeciwko Winnipeg Jets w Ottawie w sobotę (przegrana 2:1), po którym następuje ekscytujące zwycięstwo w Filadelfii w niedzielę, niezapomniana kolacja w Montrealu tego wieczoru, a następnie ostateczne zwycięstwo zamknij bieg. wycieczka.

„To wyjątkowy moment dla nich, ale także dla nas” – powiedział Giroux. „Możliwość zdobycia dwóch zwycięstw jest czymś wspaniałym”.

Odnosząc się do podania do Pinto, Giroud powiedział, że wierzy, że Pinto nie spudłuje, co zapewni mu możliwość zdobywania punktów. Przypisał także Pinto zapewnienie senatorom wsparcia, którego potrzebowali po powrocie do składu.

„Na lodzie, ale także poza nim, ze względu na typ człowieka, świetnie się z nim przebywa” – powiedział Giroux. „Dzięki temu w pomieszczeniu jest jasno. Wspaniale było mieć go z powrotem”.

READ  Roughriders przedłużyli kontrakt z GM Jeremym O'Dayem, zwolnili głównego trenera Craiga Dickensona

Biorąc pod uwagę, że 36-letni Giroux podpisał kontrakt z Ottawą, ponieważ widział w tej drużynie wschodzący zespół, zmiana w połowie sezonu powinna być mile widziana dla weterana, który dorastał w okolicy i grał w hokeja juniorów na igrzyskach olimpijskich w Gatineau.

Podczas gdy Jiro mówił, zaczął się śmiać, ponieważ jego wywiad został przerwany przez matki śpiewające w tle.

Mówiąc poważniej, Giroux powiedział, że w ciągu ostatniego tygodnia dostrzega pewną prawidłowość.

„Jesteśmy bardziej konsekwentni w tym, jak chcemy grać” – powiedział Giroux. „I u nas wszyscy grają w ten sam sposób. Każdy po prostu wykonuje swoją pracę. Oczywiście fajniej jest grać, gdy wygrywasz i dobrze się bawisz, więc musimy grać dalej”.

Nie żebyśmy się wyprzedzili, ale senatorowie mają szansę na odniesienie największego zwycięstwa w sezonie. W czwartek grają u siebie z Boston Bruins, a w środowy wieczór Bruins mają za sobą ciężki mecz z Carolina Hurricanes. Na plany podróży Bruinsów mogą również wpłynąć problemy pogodowe.

W sobotę Ottawa będzie gospodarzem New York Rangers – po raz kolejny zmierzy się z przeciwnikiem drugiego dnia rywalizacji jeden po drugim. W piątek Rangersi zmierzą się z Vegas Golden Knights.

5 grudnia w Ottawie Senatorowie pokonali Rangersów 6:2.