Santos został zauważony w Polsce jeszcze przed ogłoszeniem nowego trenera

Santos został zauważony w Polsce jeszcze przed ogłoszeniem nowego trenera
Associated Press

Opublikowano w poniedziałek, 23 stycznia 2023 r. o 13:53 czasu wschodniegoOstatnia aktualizacja: poniedziałek, 23 stycznia 2023 r. o 13:53 czasu wschodniego

WARSZAWA, Polska (AP) – Były trener Portugalii Fernando Santos przybył do Warszawy w poniedziałek, zanim Polska ogłosiła nowego menedżera drużyny narodowej, zgodnie z wideo opublikowanym w Internecie.

Na filmie nakręconym z dużej odległości widać Santosa opuszczającego kolejkę VIP-ów na warszawskim lotnisku oraz kierowcę czarnej limuzyny wiozącego bagaż Santosa. Film pierwotnie pochodził z portalu Sport.pl, zanim został ponownie opublikowany przez Gazeta.pl.

Jakub Kwiatkowski, rzecznik krajowego związku piłki nożnej, nie potwierdził przybycia Santosa do The Associated Press, ale powiedział, że konferencja prasowa przedstawiająca nowego polskiego trenera odbędzie się we wtorek.

Portugalskie media podały, że Santos był w Warszawie na ogłoszenie.

Polska nie przedłużyła kontraktu byłego trenera Czesława Micniewicza po pierwszym od 36 lat awansowaniu do fazy pucharowej mistrzostw świata 2022 w Katarze. Kontrakt Michniewicza wygasł 31 grudnia.

Nowym trenerem będzie obcokrajowiec z doświadczeniem w prowadzeniu kadry narodowej – powiedział prezes PZPN Cesary Kulesza.

68-letni Santos opuścił organizację po ośmiu latach jako trener Portugalii po porażce w ćwierćfinale mistrzostw świata z Marokiem. Odszedł pośród kontrowersji po tym, jak postawił Cristiano Ronaldo na ławce rezerwowych w fazie pucharowej turnieju.

Santos poprowadził Portugalię do Mistrzostw Europy 2016 – pierwszego międzynarodowego trofeum tego kraju – oraz inauguracyjnego tytułu Ligi Narodów w 2019 roku. Był także trenerem Grecji na Euro 2012 i Mistrzostwach Świata 2014.

Minister sportu Kamil Bordnyszczuk, który pojawił się we wtorek, złożył na Twitterze gratulacje dla Związku Piłki Nożnej. Nazwał Santosa najbardziej utytułowanym trenerem, „zaczynając od @Cristiano, doświadczenie pracy z wielkimi gwiazdami”.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *