Ryan Francis Raivis Kristians Ansons Saint John C. Dogs Hamilton Bulldogs Memorial Cup

St. John’s, Uwaga: St. John’s Sea Dogs w pełni wykorzystują nowy reset po rozczarowującym wewnętrznym załamaniu.

Pierwsza runda przegranych play-offów Quebec Youth Hockey League z słabszym Rimouskim Oceanicem – Przegrana w piątym i decydującym meczu w serii po 30 sekundach dogrywki – Sea Dogs zwolniło rezerwowego trenera Jordiego Dwyera, tymczasowego trenera Gardinera McDougalla i poszło do pracy, walcząc o Puchar Jubileuszowy Jako drużyna gospodarzy.

Na razie w porządku.

W poniedziałek, w swoim pierwszym meczu rundy Junior Hockey League, Sea Dogs rozpoczęli silną walkę, a następnie wygrali z mistrzem Ontario Hockey League Hamiltonem Bulldogs 5-3 na TD Station, mimo że nie grali w rywalizacji. Od czasu ich wyjścia z play-offów 12 maja.

Poniedziałkowa akcja to także pierwszy mecz Memorial Cup od trzech lat z powodu odwołania COVID.

Jan Kuzniecow, Ravis Christians Ansons, William Dufour, Ryan Francis i Peter Reynolds strzelili gole dla Sea Dogs, pokonując Hamilton 36-20. Philip Doust zaliczył trzy asysty, a Francis dwie.

Ryan Winterton miał dwa gole i asystę dla Bulldogs, podczas gdy kolega z drużyny Avery Hayes miał gola i asystę.

Na otwarcie turnieju Sea Dogs założyli pamiątkową koszulkę. Koszulki noszone w grze zostaną wylicytowane, a dochód trafi do Poppy Trust Królewskiego Legionu Kanadyjskiego.

KONTROLE POKE: Edmonton Oil Kings, mistrzowie Western Hockey League, spotkają się we wtorek z Shawinigan Cataractis, mistrzem Quebec Western Hockey League. … Kolejne spotkanie Hamiltona odbędzie się w czwartek z Shawiniganem, a St. John’s w środę z Edmonton. …Kanadyjska Liga Hokejowa ogłosiła nowy system punktów na kilka godzin przed rozpoczęciem Pucharu 102. Rocznicy. Drużyny będą teraz zdobywać trzy punkty za zwycięstwo organizacyjne, dwa punkty za wygraną w dogrywce i jeden punkt za przegraną w dogrywce w części sześciorundowej, wydarzenia. CHL zapowiedział również, że dogrywka z nagłą śmiercią zostanie rozegrana w formacie 3 na 3 w 20-minutowych odstępach podczas Round Robin. Dogrywka w meczach tiebreakowych i play-off będzie 5v5.