Księżyc Marsa może mieć kluczowe znaczenie dla wydobycia asteroid

Jednak opłacalne wydobycie wiąże się z równoważeniem czegoś więcej niż tylko kosztów podróży na odległość, a każda operacja wydobycia asteroid musi uwzględniać koszt spotkania — spowolnienie statku kosmicznego po jego przybyciu — oraz koszty odesłania rudy z powrotem do zakład przetwórstwa.

Koszt (i waga) paliwa potrzebnego do zbieżności są jednymi z najważniejszych kryteriów przy obliczaniu wykonalności. Jest on określany głównie przez parametr „delta-V”, który jest miarą wymagań kinetycznych wymaganych do osiągnięcia manewrowości statku kosmicznego i jest zwykle podawany w jednostkach kilometrów na sekundę. Spotkanie ze szczególnie korzystnym miejscem w pobliżu Ziemi obejmuje statek kosmiczny na niskiej orbicie delta-V około czterech kilometrów na sekundę.

Ale dostanie się do asteroid w pasie głównym zazwyczaj wymaga delty V z prędkością około siedmiu kilometrów na sekundę, co sprawia, że ​​dotarcie do nich z Ziemi jest bardzo trudne.

Jednak Fobos krąży około sześciu tysięcy kilometrów od Powierzchnia Marsa Zapewnia niższe delta-V dla asteroid w pasie głównym.

Według Elvisa, McDowella i Taylora Mars sam w sobie oferuje pewne dodatkowe zalety orbitalne, ponieważ w przeciwieństwie do Ziemi, której orbita jest prawie kołowa, ekscentryczność i nachylenie orbity Marsa zapewniają również niską trajektorię delta-V dla asteroid.

W związku z tym autorzy proponują dwa scenariusze spalania i trzy scenariusze spalania (wskazujące wymaganą liczbę zapłonów rakiet) i opracowali kod komputerowy do obliczania energii dla znanych klas orbitalnych asteroid. Wyniki wskazują na potencjalnie znaczące obniżenie kosztów poszukiwań.

To, czy misja ma ostatecznie sens finansowy, zależy od wielu innych czynników, ale z perspektywy naukowców koncepcja wystrzelenia, a następnie powrotu do centrum operacyjnego opartego na orbicie podobnej do Fobosa, a nawet na samym Fobosie, jest stosunkowo odpowiednia i przydatne.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top