Rozdarta praca Banksy’ego sprzedaje się na aukcji za 25,4 miliona dolarów – wiadomości ze świata

Sztuka Banksy’ego sprzedaje się za 25 milionów dolarów

Prasa kanadyjska – | Historia: 348606

Praca brytyjskiego artysty ulicznego Banksy’ego, którą dramatycznie zniszczył po wylicytowaniu trzy lata temu, przyniosła w czwartek 18,5 miliona funtów (25,4 miliona dolarów), co jest rekordem dla artysty.

Sotheby’s w Londynie pokazało, że Love is in the Bin, ze wstępną wyceną od 4 milionów funtów do 6 milionów funtów (od 5,5 miliona do 8,2 miliona dolarów).

Cena sprzedaży była trzykrotnie wyższa od czasu wysokiej aprecjacji.

Praca składa się z rozdartego półpłótna w ozdobnej ramie, na której znajduje się namalowany sprayem wizerunek dziewczyny sięgającej po czerwony balon w kształcie serca.

Kiedy po raz ostatni sprzedano go w Sotheby’s w październiku 2018 roku, utwór był znany jako „Dziewczyna z balonem”. Tak jak anonimowy europejski nabywca złożył zwycięską ofertę, ukryta niszczarka wbudowana w ramę przez Banksy’ego ożyła, pozostawiając połowę płótna zwisającą z ramy w paskach.

Sotheby’s opisał pracę stworzoną nad wyczynem jako „ostateczną grafikę Banksy’ego”.

Banksy, który nigdy nie potwierdził swojej pełnej tożsamości, rozpoczął karierę od malowania budynków w Bristolu w Anglii i stał się jednym z najbardziej znanych artystów na świecie. Jego psotne i często sarkastyczne obrazy to całowanie się dwóch policjantów, uzbrojona policja z żółtymi uśmiechniętymi twarzami i szympans z tabliczką z napisem: „Śmiajcie się teraz, ale pewnego dnia będę dowodził”.

READ  Billie Eilish „wstydzi się” pojawiania się starych notatek, mówiących, że nie jest sama

Wiele jego prac zostało sprzedanych na aukcjach za kilka milionów. W marcu mural Banksy’ego upamiętniający brytyjskich pracowników służby zdrowia, po raz pierwszy namalowany na ścianie szpitala, został sprzedany za 16,8 miliona funtów (23,2 miliona dolarów) na aukcji Christie’s, co jest rekordem dla artysty.

„Dziewczyna z balonem” została pierwotnie namalowana na ścianie we wschodnim Londynie i była bez końca powielana, stając się jednym z najsłynniejszych obrazów Banksy’ego.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top