Ponad 1000 kosmicznych eksplozji przypisywanych szybkiej, częstej i tajemniczej eksplozji radiowej

Porozmawiaj o kosmicznym napadzie złości. Wybuch eksplozji przypisano do szybkiej i tajemniczej powtarzającej się eksplozji radiowej w kosmosie o nazwie FRB 121102.

Używając Five Hundred-Metr Aperture Spherical Radio Telescope (FAST), naukowcy wykryli 1652 rozbłyski w ciągu 47 dni, między 29 sierpnia a 29 października 2019 r. Jest to największy jak dotąd zestaw szybkich rozbłysków radiowych.

Szczegółowe badanie tych odkryć zostało opublikowane w środę w czasopiśmie charakter temperamentu.

Szybkie rozbłyski radiowe (FRB) to milisekundowe emisje fal radiowych w kosmos, a astronomowie byli w stanie prześledzić niektóre rozbłyski radiowe z powrotem do ich macierzystych galaktyk. Naukowcy muszą jeszcze ustalić faktyczną przyczynę błysków. Jednak krótkie błyski mogą wytworzyć równowartość całego roku całkowitej produkcji energii słonecznej.

Pojedyncze impulsy radiowe są emitowane raz i nie są powtarzane. Wiadomo jednak, że powtarzające się szybkie rozbłyski radiowe wielokrotnie wysyłają krótkie, energetyczne fale radiowe. Wiadomo, że FRB 121102 jest częstym szybkim impulsem radiowym od 2016 roku.

Podczas testowania teleskopu FAST podczas jego działania naukowcy zauważyli, że FRB 121102 wielokrotnie migotał i wysyłał sygnały radiowe w różnym rytmie. W godzinach szczytu zarejestrowano łącznie 122 wybuchy, co czyni go najwyższym w historii szybkim wybuchem bezprzewodowym. 1652 pojedyncze wybuchy wystąpiły w ciągu 59,5 godzin rozłożonych na 47 dni.

„Po raz pierwszy źródło FRB zostało zbadane tak szczegółowo” – powiedział współautor badania Bing Zhang, astrofizyk i wybitny profesor. na Uniwersytecie Nevada w Las Vegas w oświadczeniu. „Duża tablica impulsów pomogła naszemu zespołowi dostroić nigdy wcześniej nie widziane informacje o charakterystycznym rozkładzie energii i mocy FRB, rzucając nowe światło na silnik, który napędza te enigmatyczne zjawiska”.

Energia sygnałów „poważnie ogranicza możliwość, że FRB 1211102 pochodzi z izolowanego, zwartego obiektu”, powiedział współautor badania Wang Bai, profesor nadzwyczajny w National Astronomical Observatories w Chińskiej Akademii Nauk.

READ  Jakie ssaki z powodzeniem żyją obok ludzi

Podczas gdy niektórzy ludzie wolą pomysł, że źródłem tych eksplozji mogą być kosmici, naukowcy skłaniają się ku czarnym dziurom lub wysoce namagnesowanym gwiazdom neutronowym zwanym magnetarami.

Magnetostars to gęste gwiazdy wielkości miasta takiego jak Chicago czy Atlanta, charakteryzujące się najsilniejszymi polami magnetycznymi we wszechświecie. Naukowcy uważają, że wybuchy mogą pochodzić z pola magnetycznego magnetyzmu.

FRB 1211102 On był Pierwszy powtarzający się szybki rozbłysk radiowy został prześledzony aż do jego źródła, połączony z małą galaktyką karłowatą oddaloną o ponad 3 miliardy lat świetlnych w 2017 roku. Naukowcy wykryli również wzór w wybuchu w 2020 roku. Podczas tego okresowego wzorca radio wybuchy są emitowane w oknie czasu 90 dni, po którym następuje 67-dniowy okres ciszy. Ten wzór powtarza się co 157 dni.

Wcześniejsze obserwacje wykazały, że zwykle, gdy to się powtarza, jest to sporadyczne lub skupione.

Dzięki temu fascynującemu nowemu zestawowi aktywności z FRB 121102 naukowcy mogą lepiej zrozumieć energię związaną z tymi błyskami. Może to pomóc naukowcom dowiedzieć się więcej o możliwym źródle szybkich impulsów radiowych.

Szybkie rozbłyski radiowe zostały wykryte dopiero w 2007 roku, po czym nastąpiło odkrycie, które niektórzy mogli powtórzyć w 2016 roku. Teraz naukowcy wiedzą, że mogą mieć również wzorce.

ten Wspólny szybki przegląd radioastronomii Pomóż znaleźć sześć nowych szybkich strumieni radiowych, w tym jeden powtarzający się, taki jak FRB 1211102.

„Jako największa antena na świecie, czułość FAST pomaga ujawnić zawiłości kosmicznych transjentów, w tym FRB”, powiedział w oświadczeniu starszy autor badania Li Di, profesor z National Astronomical Observatories w Chińskiej Akademii Nauk.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top