BBC w rankingu najlepszych programów telewizyjnych XXI wieku

Dominic West na drucie

Podobno internet mógłby wykorzystać coś innego do dyskusji, BBC opublikowała swój ranking 100 najlepszych seriali telewizyjnych XXI wieku. Zanim zaczniesz przewijać, nie, gra w kalmary Nie sporządził listy. I nie podobała mi się ostatnia lista kontynuacji popularnej serii Disney+ loki lub Mandalorianin.

Jednak to, co znalazło się w Top 100, prawdopodobnie zaskoczy i zachwyci fanów telewizji i prawdopodobnie sprawi, że będą zachwyceni. Trudno dyskutować z polubieniami drut lub oryginał biurko.

Oczywiście wszystkim zależy na pierwszej dziesiątce, która wydaje się trochę bezpieczna, ale trudno się spierać. Oto 10 najlepszych:

1) drut

2) Szaleni ludzie

3) Szkoda

4) Worek pchli

5) gra o tron

6) może cię zniszczyć

7) resztki

8) Amerykanie

9) biurko (Zjednoczone Królestwo)

10) Dziedziczenie

Z wyjątkiem programów, które wciąż są pokazywane lub które właśnie się zakończyły, żaden z nich nie jest tak wielką niespodzianką. Każdy z tych programów był chwalony i popierany przez krytyków, regularnie pojawiając się na listach najlepszych seriali telewizyjnych roku, dekady i stulecia.

Na szczęście lista i metodologia BBC są bardzo dobre. Oto jak to podzielili:

W sumie 460 różnych seriali głosowało 206 ekspertów telewizyjnych – od krytyków, dziennikarzy, naukowców i osobistości z branży – pochodzących z 43 krajów, od Albanii po Urugwaj. Wśród tych wyborców było 100 kobiet, 104 mężczyzn i dwie osoby niebinarne. Każdy głosujący wymienił 10 swoich ulubionych seriali telewizyjnych XXI wieku, które zdobyliśmy i sklasyfikowaliśmy, aby wyprodukować serial Top 100 Listed.

In short, the list isn’t just a ranking of the best HBO shows—though it can feel like that at times. The BBC’s list includes all the shows people have been yelling at you to watch for a decade (The Wire, Szaleni ludzie(i kilka nowszych wersji)Kolejka podziemna). Są też tytuły, które nie są lubiane przez krytyków, takie jak Teoria Wielkiego Wybuchu.

W menu są również ekscytujące wybory. BBC najwyraźniej krystalizuje zahamowany rozwójPopadł w niełaskę, gdy ukochana seria zakotwiczyła się w 32. Gdyby ta lista została opublikowana w 2012 roku, łatwo sobie wyobrazić, że jeden z nich znalazłby się w pierwszej piątce. To samo dotyczy Louie, który wykonał cięcie w wieku 94 lat, Pomimo tego, że jego niesławna gwiazda psuje spuściznę serialu. Jednak wydaje mi się, że jest to kolejna lekka zawsze słonecznie Że najdłużej emitowany film komediowy w historii (i wciąż całkiem dobry) utknął na 90. miejscu.

Chociaż lista z pewnością niektórych obrazi, wydaje się, że jest to obszerny zbiór najlepszych programów z ostatnich 20 lat – nawet jeśli zupełny brak Święta Molly Niszczy wiarygodność listy. Mimo to rekwizyty dla uczestników do włączenia Zatrzymaj się i złap ogień, niedoceniany klejnot, któremu zawsze przydałoby się więcej miłości.

Przeczytaj wszystko w BBC.

READ  Brock Lesnar ogłasza się wolnym agentem dzięki Paulowi Heymanowi, Roman Reigns reaguje

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top