Rafael Nadal wycofuje się z igrzysk olimpijskich w Wimbledonie i Tokio

Madryt (AFP) – Rafael Nadal nie zagra na Wimbledonie ani na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, mówiąc w czwartek, że po „wsłuchaniu się” w swoje ciało zdecydował się pominąć oba turnieje.

Nadal, który w zeszłym tygodniu dotarł do półfinału French Open, ale przegrał z Novakiem Djokoviciem, dwukrotnie zdobył tytuł na Wimbledonie, w 2008 i 2010 roku. Zdobył również złoto olimpijskie w grze pojedynczej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku oraz w grze podwójnej w Rio 2016 Igrzyska de Janeiro .

„Celem jest przedłużenie mojej kariery i dalsze robienie tego, co sprawia, że ​​jestem szczęśliwy, czyli konkurowanie na najwyższym poziomie i walka o te zawodowe i osobiste cele na najwyższym poziomie” – powiedział Nadal.

35-letni Hiszpan powiedział, że tylko dwa tygodnie dzielące Roland Garros i Wimbledon „nie ułatwiły” jego organizmowi regeneracji po „zawsze trudnym” sezonie na kortach ziemnych.

„Zapobieganie jakiemukolwiek przeciążeniu mojego ciała w sporcie jest bardzo ważnym czynnikiem w tym momencie mojej kariery, aby starać się walczyć o najwyższy poziom rywalizacji i tytułów” – napisał Nadal na Twitterze.

Nadal jest 20-krotnym mistrzem Wielkiego Szlema z 13 tytułami French Open.

Jego porażka z Rolandem Garrosem w zeszły piątek była dopiero trzecią w 108 meczach w turnieju, który wygrał w każdym z ostatnich czterech lat, w tym zwycięstwie nad Djokoviciem w finale w 2020 roku.

Nadal wysłał „specjalną wiadomość” do fanów w szczególności w Wielkiej Brytanii i Japonii.

„Igrzyska olimpijskie zawsze wiele znaczyły i zawsze były priorytetem jako sportowiec. Odnalazłem ducha, w którym każdy sportowiec na świecie chce żyć” – napisał. „Osobiście miałem okazję mieszkać z 3 z nich i miałem zaszczyt być posiadaczem flagi mojego kraju”.

Nadal nie grał zbyt wiele podczas pandemii koronawirusa i miał powolny początek sezonu. Zdobył dwa tytuły w Barcelonie i Rzymie i jak dotąd strzelił w tym roku 23-4.

READ  Locatelli błyszczy, gdy Włochy wygrywają 1/8 finału Euro 2020

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top