Polski Luger mówi, że krach z embargiem w Pekinie mógł być „tragedią”

Polski saneczkarz Mateusz Sochowicz powiedział, że rozbił się podczas treningu na torze olimpijskim pod Pekinem w poniedziałek, co mogło skończyć się „tragedią”, gdyby nie podjął kroków w celu uniknięcia zamkniętej przeszkody.Mathews Djokovic bierze udział w wyścigu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata Luge 2021 w Koenigsegg w Niemczech.


© Daniel Kopatsch / Getty Images
Mathews Djokovic bierze udział w wyścigu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata Luge 2021 w Koenigsegg w Niemczech.

Djokovic doznał złamania lewego kolana i rozcięcia w prawej nodze po uderzeniu w barierę w Narodowym Centrum Ślizgowym Yanking używanym podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie w lutym.

Ładowanie ...

Błąd ładowania

25-latek, który reprezentował Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018, powiedział, że zespół lekkoatletyczny był powolny i spędził pół godziny na śniegu, zanim został zabrany do szpitala na operację.

„Dostałem zielone światło, więc ruszyłem dalej. Po raz pierwszy udało mi się jechać spokojnie na tych dwóch trudnych zakrętach. Nagle na ścieżce zobaczyłem zamkniętą bramkę” – powiedział portalowi Onet.

„Potem wyciągnąłem spod siebie tabliczkę i zająłem pozycję jak narciarz zjazdowy.

„Przy tej prędkości wierzyłem, że mogę przeskoczyć barierę. Jednak wszystko szło tak szybko, że nie miałem czasu na skok.

„Dlatego moje nogi zostały złamane, a nie inne części mojego ciała. Gdybym nie zareagował, byłaby to tragedia”.

Międzynarodowa Federacja Luz (FIL) przyznała, że ​​„wypadek saneczkarski” miał miejsce w poniedziałek po południu, w wyniku czego Chosovich trafił do szpitala.

Reuters zwrócił się do FIL i Komitetu Organizacyjnego Pekinu 2022 (BOCOG).

„Zespół torowy wykazał się wielką niekompetencją” – dodał Djokovic.

„Nie wiedzieli, co robić. Ktoś podszedł do mnie i próbował dotknąć rękawicą mojej (odsłoniętej) kości.

Djokovic powiedział, że nie zrezygnował z rywalizacji na swoich drugich igrzyskach olimpijskich w lutym, pomimo kontuzji.

„Jeszcze się nie odwołałem. Mam nadzieję, że wystartuję w Pekinie. Jeśli FIL da mi dziką kartę, będę mógł skupić się tylko na odkupieniu, może jest szansa” – powiedział Onetowi.

READ  Anna Vasilevska nie żyje. Był współpracownikiem P.O.

„Wciąż jest duży problem. Nie wiem, czy dam radę go odbudować mentalnie. Nie wiem, czy dam radę tą drogą. Boję się, że coś może poczekać. Jestem w kącie”.

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 w Vancouver Gruzin Noder Kumaridashvili stracił kontrolę przy dużej prędkości podczas treningu na sankach i został zabity, gdy został rzucony na bok toru i stalowy słup wsporczy.Choczowicz ślizga się podczas singli mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pjongjangu.


© Clive Mason / Getty Images
Choczowicz ślizga się podczas singli mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pjongjangu.

Wykonaj kroki

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top