FBI aresztuje „podejrzanego seryjnego mordercę” odpowiedzialnego za śmierć w Missouri w stanie Kansas

W poniedziałek FBI poinformowało, że aresztowało „podejrzanego”. seryjny mordercaJak myślisz, kto jest odpowiedzialny za zabicie sześciu osób i zranienie dwóch innych w całej Missouri i Kansas?

FBI podało w komunikacie prasowym, że 25-letni Perez Reid został aresztowany w piątek po tym, jak wysiadł z pociągu w Independence w stanie Missouri.

Śledczy powiedzieli, że Reed miał bilet na lot z St. Louis z Kansas City w stanie Missouri i miał przy sobie półautomatyczny pistolet kalibru 40 w momencie aresztowania.

„Ten kaliber pasuje do łusek broni palnej znalezionych w niewyjaśnionych strzelaninach w mieście i hrabstwie St. Louis we wrześniu 2021 r.” – czytamy w komunikacie prasowym. „Co najmniej sześć ofiar, w tym cztery śmiertelne, zostało zabitych tą samą bronią palną kalibru 40”.

CNN zwrócił się do prawnika Reeda o komentarz. Reed zgodził się w piątek odpowiedzieć na pytania agentów i odmówił krzywdzenia kogokolwiek, zgodnie z oświadczeniem w pozwie karnym złożonym w sądzie w stanie Missouri.

Ofiary rozstrzelano od połowy września do końca października, zgodnie z harmonogramem określonym w oświadczeniu.

FBI powiedziało, że Reed mieszkał w St. Louis, ale podróżował do Kansas City w stanie Kansas. W tym miejscu zastrzelono dwie dodatkowe ofiary, a sposób, w jaki zostały zabite, odpowiada strzelaninie w rejonie St. Louis, podało FBI.

Zgodnie z oświadczeniem ochrona w ostatnim kompleksie mieszkalnym dostarczyła poszkodowanemu zdjęcie z Poczty Prawa Jazdy, z którego korzystano przy wejściu do budynku. Nagranie wideo z monitoringu budynku pokazywało czarnoskórego mężczyznę z wytatuowanym na czole sierpem księżyca. Ten tatuaż odpowiada tatuażowi widocznemu w ujęciu Red Cup.

Według biura prokuratora okręgowego hrabstwa St. Louis, Reed został oskarżony w okręgu St. Louis o dwa morderstwa, jeden napad pierwszego stopnia i trzy zarzuty zbrojnego przestępstwa.

Do tej pory Reed został oskarżony o federalny transport broni palnej między stanami z zamiarem popełnienia przestępstwa, zgodnie ze skargą karną.

READ  Amerykański dziennikarz zwolniony z więzienia w Birmie

Śledztwo w sprawie zbrodni trwa w St. Louis i Kansas City. Reid nie został tam oskarżony.

Reid jest przetrzymywany w areszcie federalnym, według biura prokuratora okręgowego hrabstwa St. Louis.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top