Przewidywanie cen gazu ziemnego — ceny spadają, gdy dynamika staje się ujemna

Ceny gazu ziemnego spadły, ponieważ w USA w ciągu najbliższych dwóch tygodni panuje zróżnicowana pogoda. Oczekuje się, że pogoda na południowym wschodzie będzie chłodniejsza niż zwykle, ale oczekuje się, że na środkowym i wschodnim wybrzeżu będzie normalna pogoda. Nie ma większych zakłóceń tropikalnych na Atlantyku, które zostałyby naprawione, aby w ciągu następnych 48 godzin zmienić się w cyklon tropikalny. The Builds Track wystawił akcje bardzo blisko 5-letniej średniej o tej porze roku. Wsparcie USA dla gazu ziemnego wzrosło w ostatnim tygodniu.

Analiza techniczna

Gaz ziemny wycofał się w poniedziałek po przebiciu wsparcia, które obecnie opiera się blisko 10-dniowej średniej kroczącej na poziomie 5,63. Dodatkowe wsparcie w pobliżu 50-dniowej średniej ruchomej na poziomie 5,32. Krótkoterminowa dynamika stała się ujemna, ponieważ szybki stochastyczny wygenerował sygnał sprzedaży krzyżowej. Dynamika średnioterminowa jest ujemna, ale jest spójna. Histogram MACD (ang. Moving Average Convergence Divergence) wyświetla się na obszarze ujemnym z trajektorią w górę wskazującą na konsolidację.

Zwiększyła się podaż gazu ziemnego

Dostawy gazu ziemnego w USA nieznacznie wzrosły w tym tygodniu ze względu na wzrost wydobycia gazu ziemnego drugi tydzień z rzędu. Według danych EIAt, średnia całkowita podaż gazu ziemnego wzrosła do 99,9 mld stóp sześciennych dziennie, co stanowi wzrost o 0,1% w stosunku do całości z poprzedniego tygodnia. Prawie cały ten wzrost był wynikiem wydobycia suchego gazu ziemnego.

READ  Taktyczna ekspozycja TD Securities zwraca się po krachu na rynku złota

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top