Adrian Meronc został pierwszym polskim zwycięzcą European Tour z irlandzkim zwycięstwem

Adrian Meronc został pierwszym polskim zwycięzcą European Tour z irlandzkim zwycięstwem

„Po kilkukrotnym zbliżeniu się, spełniło się marzenie, aby wreszcie otworzyć drzwi”.

Treść artykułu

THOMASTOWN, Irlandia — Adrian Meronc został pierwszym polskim zwycięzcą w niedzielnym European Tour z doskonałym finiszem na Mount Juliet z wynikiem 66-under 66 i trzykrotnym zwycięstwem w Irish Open.

Treść artykułu

Meronc był o jeden strzał za Ryanem Foxem z Nowej Zelandii z czterema pozostałymi dołkami, kiedy poszedł birdie-birdie-eagle, aby zrobić miejsce na faul na trudnym zamykającym dołku. Zrobił par na 18. greenie, skąpany w szampanie z okazji świętowania.

– To ulga – powiedział Meronk. „Po kilkukrotnym zbliżeniu się, spełniło się marzenie, aby wreszcie otworzyć drzwi”.

Treść artykułu

Fox zamknął się 64 i obawiał się, że bogey na ostatnim dołku może go w końcu kosztować. Meronc grał dobrze w finale i nie miało to znaczenia.

Meronck, Fox i Tristan Lawrence (67), którzy ukończyli grę na poziomie 20-under 268, zostali już wyeliminowani z British Open. Trzy miejsca dostępne w Irish Open przypadły Amerykaninowi Johnowi Catlinowi, Szkotowi Davidowi Law i Paragwajowi Fabrizio Zanotti. Wszystkie zakończyły się 273 przejazdami.

Treść artykułu

Meronc, który grał w golfa na uczelni w East Tennessee State, będzie pierwszym Polakiem, który za dwa tygodnie weźmie udział w British Open w St. Andrews. To była marka, którą dobrze znał. Był już najlepszym graczem w zeszłorocznym US Open w Torrey Pines i jest pierwszym graczem, który zdobył kartę European Tour.

READ  Polska rozszerza współpracę w zakresie SMR i dużych reaktorów: nowa energetyka jądrowa

Teraz jest pierwszym zwycięzcą, najlepszym tytułem ze wszystkich. W tym roku stracił dwa strzały w Katarze i Katalonii, a miesiąc temu przegrał jeden strzał w play-off Dutch Open.

Meronc upewnił się, że Irlandia nie ma ścisłego finiszu. Jego wielki bieg rozpoczął się od 25-metrowego birdie putt, który złamał ostry lewy od 15 dołka, aby wywalczyć Foxa na prowadzenie. 16-go z lewego rogu pokonał dystans do 18 stóp, aby objąć prowadzenie.

Clincher przyszedł na 17. par 5, gdy jego drugi strzał był przed greenem, pozostawiając podjazd z 25 stóp dla orła i przewagę trzech strzałów.

Wykończył mocno z 7-iron w środku greenu i dwoma puttami na par. Został spryskany butelką szampana, a następnie wypił drinka, zanim został wciągnięty do galerii.

„Kiedy trafiłem na green w wieku 18 lat, zdałem sobie sprawę, że to jest to. Jestem bardzo szczęśliwy” – powiedział.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *