Polska firma naftowa otwiera nową farmę fotowoltaiczną

Farma fotowoltaiczna wybudowana w ramach Grupy Orlen w regionie wielbarskim (woj. warmińsko-mazurskie) o mocy 62 MW osiągnie pełną moc produkcyjną w I kwartale 2023 roku i będzie w stanie dostarczyć czystą energię ponad 30 000 osób . Energia, raport PKN Orlan.

Firma wyjaśniła, że ​​farma fotowoltaiczna na terenie Vailpark zacznie działać z pełną mocą po rozbudowie dodatkowych stacji, zwiększeniu mocy przyłączeniowej i umożliwieniu bezpiecznego dostępu do produkowanej energii – obecnie produkcja komercyjna na farmie prowadzona jest od 12. roku życia. Panele MW są przyłączane do sieci przesyłowej na wcześniejszym etapie inwestycji.

Według firmy farma fotowoltaiczna w pobliżu Vailpark została zbudowana na powierzchni 119 hektarów, głównie na niskich gruntach ornych – wymagała 56 zezwoleń i wykorzystania prawie 2,5 tys. Projekt został zrealizowany przez Enerca Vaidvarsani, spółkę zależną Enerca z Grupy Arlan.

Źródło:

READ  Napięcia wzrosły wokół konfliktu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top