Podobnie jak William Shatner Rockets To Space, oto jak wygrać wycieczkę

W środę 13 października o godzinie 8:30 czasu CST William Shatner, który grał kapitana Kirka Star Trek: seria oryginalnaPójdzie tam, gdzie nie dotarła dotąd żadna gwiazda Hollywood – na suborbitalny pobyt, który zabierze go 66 mil na skraj kosmosu, gdzie będzie mógł podziwiać krzywiznę Ziemi i cieszyć się zerową grawitacją z załogą Blue Origin. Oczekuje się, że całe doświadczenie potrwa około 10 minut i będzie podobne do podróży, którą założyciel Blue Origin i Amazon, Jeff Bezos, odbyli zeszłego lata ze swoim bratem i załogą.

Shatner może być najstarszą osobą, która wystrzeliła w kosmos od 90 lat, ale nie jest pierwszym aktorem, który wystartował. Filmowcy z Rosji wylądowali na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zeszły tydzień Pokonanie Toma Cruise’a za przechwałki. Aktor pracował nad aktem 200 milionów dolarów Universal Studios Flick Z założycielem SpaceX, Elonem Muskiem, o którym NASA napisała na Twitterze w zeszłym roku i oczekuje się, że zostanie sfotografowany na stacji kosmicznej.

Przykład: trwa wyścig. Ale dla tych, których nie stać na koszty Cena biletu To zaczyna się od 250 000 dolarów dla Virgin Galactic i może kosztować do 28 milionów dolarów na Blue Origin i 55 milionów dolarów na SpaceX — jest program telewizyjny o przetrwaniu pod roboczym tytułem „Who Wants to Be an Astronaut?” które mogą je tam dostać za darmo.

Wybierz się na lot do Sky City

Axiom Space, wspierana przez projekt firma jednorożca, która ma zbudować nową generację Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, łączy siły z Discovery Channel, aby dostarczyć lot do stacji kosmicznej na pokładzie SpaceX dla zwycięzcy serii rygorystycznych wyzwań mających na celu symulację szkolenia astronautów . Serial ma wyemitować w 2022 roku, a dla tych, którzy chcą ujęcia, transmisja jest w toku Strona Discovery Channel.

Oznacza to, że marketing kosmiczny odbywa się w bardzo realny sposób. Prywatne start-upy, które nie są już królestwem science fiction, łączą się z firmami z listy Fortune 500, aby budować parki przemysłowe na niskiej orbicie okołoziemskiej do wielu celów komercyjnych, w tym badań i rozwoju, produkcji, wykrywania klimatu, a nawet gościnności, a hotele kosmiczne mają służyć jako WeWorks dla tych, którzy szukają odległych schronień na planecie Ziemia i odległych biur.

Członek zarządu Axiom, Rob Myerson, partner operacyjny C5 Captital, główny inwestor w rundzie serii B firmy Axiom o wartości 130 milionów dolarów, która zebrała miliard dolarów na początku tego roku, dzieli się swoimi przemyśleniami na temat tego, dlaczego Axiom zdecydował się sponsorować życie w grach survivalowych. oglądać.

„Chodzi o otwarcie granic dla wszystkich – nie tylko dla miliarderów z kosmosu” – powiedział Myerson, pokazując mi w Wikipedii listę bogatych i sławnych, w tym założyciela Cirque du Soleil, miliardera Guya Laliberte, do tej pory był to bardzo ekskluzywny klub. z zaledwie około 650 osobami, które weszły na premierę.

„Jeśli nie stać cię na bilet, ale podróż w kosmos jest na twojej liście rzeczy do zrobienia, loterie takie jak Inspiration4 (zbiórka funduszy na szpital St. Jude Children’s Research Hospital, która wysłała zwycięzców na trzydniowy lot orbitalny SpaceX w zeszłym miesiącu) i pokazuje, jak powiedział: „Ktokolwiek chce być astronautą, może to umożliwić.

Księżycowe Miasto i nie tylko

Myerson, były prezes Blue Origin i inżynier NASA, wykorzystuje swoją rozległą sieć, aby zgromadzić kluczowych graczy w wspiąć się Konferencja kosmiczna odbędzie się w Las Vegas w dniach 15-17 listopada.

Jego celem jest pomoc firmom w wytyczaniu drogi do budowania naszej przyszłości poza światem, warsztaty na temat wyzwań technicznych, biznesowych i politycznych oraz zrozumienie roli, jaką sztuczna inteligencja i automatyzacja mogą odegrać w budowaniu światów, które jeszcze nie istnieją .

Firmy w kosmosie to Axiom Space, Titan Space, Voyager Space, Sierra Space, Varda Space, SpaceX, Blue Origin, Lockheed Martin, Intuitive Machines, Lunar Outpost, Astrobotic, Blue Origin, Masten Space, Firefly i Bechtel — wiele z nich jest oczekiwanych Konferencja dzieli się pomysłami z obecnymi pionierami misji i liderami programów eksploracji planet, w tym łazikiem Mars Perseverance, NASA Ingenuity i misją OSIRIS-REx Asteroid Bennu.

NASA pracuje nad programem Artemis, którego celem jest zbudowanie bazy księżycowej dalekiego zasięgu. „Problem polega na tym, że może to zająć wiele lat i być należne dzięki środkom Kongresu” – powiedział Myerson.

Potrzebne jest bardziej komercyjne podejście. W tym miejscu widzimy szansę dla sektora prywatnego na przyspieszenie harmonogramu. Axiom uruchamia swój pierwszy moduł w 2024 r., a stacja kosmiczna ma zostać w pełni zbudowana do 2028 r. Do połowy 2020 r. pojawią się możliwości konkurencji na każdym odcinku łańcucha transportowego między Ziemią a Księżycem, co umożliwi większą liczbę prywatnych obywateli doświadczać przestrzeni” – powiedział.

READ  Chiny wystrzelą pierwszą załogę na nową stację kosmiczną w czwartek

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top