Raport: szef Groden Raiders wysłał więcej obraźliwych e-maili – Sport

Trener bandytów, John Gruden, wielokrotnie używał mizoginicznego i homofobicznego języka skierowanego do komisarza Rogera Goodella i innych członków NFL, jak wynika z e-maili przejrzanych przez The New York Times.

Ujawnienie niewrażliwych e-maili nastąpiło zaledwie kilka dni po ujawnieniu, że Groden wygłosił rasistowski komentarz na temat prezesa NFL Players Association w 2011 roku.

NFL otrzymała e-maile, które Gruden wysłał do Bruce’a Allena, byłego prezesa drużyny piłkarskiej w Waszyngtonie, w ramach odrębnego dochodzenia w sprawie niewłaściwego postępowania w miejscu pracy w związku z franczyzą.

The Wall Street Journal doniósł w piątek, że Groden użył rasistowskiego komentarza, by opisać lidera NFL Players Association Demorisa Smitha. Teraz ostatnie e-maile zgłoszone przez The Times pokazują, że Groden ubolewał między innymi nad sformułowaniami geja i tolerował protestujących graczy podczas odgrywania hymnu narodowego.

Gruden przeprosił za swoje „nieczułe uwagi” na temat Smitha, mówiąc, że wyszły one z frustracji z powodu zamknięcia w 2011 r. Jednak ostatnie e-maile wysłane między 2011 a 2018 r., kiedy Gruden był analitykiem ESPN, pokazują, że jego użycie obraźliwego języka znacznie przekroczyło tę granicę.

Źródło ligi potwierdziło dokładność e-maili i powiedziało, że zostały wysłane do najeźdźców. Osoba ta wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ liga nie udostępniła wiadomości e-mail publicznie. Osoba ta powiedziała, że ​​liga czeka, aż zespół przejrzy e-maile i zdecyduje, jak postępować.

Właściciel Raiders, Mark Davis, powiedział w zeszłym tygodniu, że e-mail Smitha był „spamem, a nie tym, czym są Raiders” i powiedział, że zespół sprawdza dodatkowe e-maile. Zespół i Gruden nie zareagowali od razu na komentarz, ale Gruden powiedział wcześniej w poniedziałek, że nauczył się tego bez wchodzenia w szczegóły.

READ  Nets niechętnie przyjmuje Irvinga jako zawodnika w niepełnym wymiarze godzin

Gruden powiedział: „Nie zamierzam ponownie powtarzać tego wydarzenia. Myślę, że czuję się dobrze z tym, czego się nauczyłem. Czuję się też naprawdę dobrze z tym, co robię. ale zostawię to na tym.”

Gruden podpisał 10-letni kontrakt o wartości do 100 milionów dolarów na trenowanie Najeźdźców w 2018 roku.

The Times doniósł, że Groden użył homofobicznej zniewagi, by obrazić Goodella i powiedział, że jest „ignorantem” i „antypiłkarzy”. Powiedział też, że Goodell nie powinien naciskać na barany, by zatrudnili „queerów”, odnosząc się do Michaela Sama, który był pierwszym gejem, który został wybrany przez NFL.

Defensive End Raiders Karl Nesib został gejem w czerwcu i jest pierwszym otwarcie gejowskim graczem, który pojawił się w meczu NFL.

W e-mailu z 2017 roku gazeta napisała, że ​​Gruden odpowiedział na seksistowski mem urzędnika, mówiąc: „Dobra robota Roger”.

Gazeta podała również, że Gruden skrytykował Goodella i ligę NFL za próbę powstrzymania wstrząsu mózgu i powiedział, że Eric Reed, zawodnik, który pozował podczas grania hymnu narodowego, powinien zostać zwolniony.

Gruden wyśmiewał również artykuł z 2017 roku o graczach, w którym wezwał Goodell do wsparcia ich wysiłków na rzecz postępu równości rasowej i reformy sądownictwa karnego.

„Musi ukryć się w namiocie protokołu wstrząsu” – napisał Gruden.

Gruden i Allen mają długi związek, pracując razem w Oakland i Tampa Bay. E-maile między dwoma mężczyznami i pozostałymi dwoma mężczyznami zawierały zdjęcia kobiet noszących tylko spodnie od bikini, w tym jednego z dwóch kapitanów Drużyny Waszyngton.

Gruden skrytykował również prezydenta Baracka Obamę podczas jego kampanii o reelekcję w 2012 roku, a następnie wiceprezydenta Joe Bidena.

Smith powiedział wcześniej w poniedziałek, że docenia fakt, że Groden skontaktował się z nim po wstępnym raporcie, ale e-mail jest dowodem na to, że walka z rasizmem trwa.

READ  Wilki znów handlują obrońcą Ekmanem Larsonem

„Ale nie popełnij błędu, wiadomości nie dotyczą tego, co mówi się w naszej prywatnej rozmowie, ale także tego, co mówią ludzie, którzy nigdy nie myśleli, że zostaną skompromitowani i jak zostaną pociągnięci do odpowiedzialności” – napisał Smith w tweecie na Twitterze . ścieżka.

Komentarze Grudena dotarły do ​​Allena na temat Smitha podczas zamknięcia graczy w 2011 roku przez NFL. Groden powiedział Wall Street Journal, że był zły z powodu zamknięcia w czasie negocjacji pracowniczych i nie ufał w kierunek, w jakim obrał związek.

„Domburis Smith ma usta wielkości opon Michelin” – napisał Gruden w e-mailu zrecenzowanym przez gazetę.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top