Pobudka olimpijska: Evanni Blondin daje Steve’owi Armitage’owi ostatnie wezwanie do kanadyjskiego medalu

Ivani Blondin w końcu zdobyła swój pierwszy indywidualny medal olimpijski po zdobyciu srebra na starcie kobiet w łyżwiarstwie szybkim na długim torze na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

„Miło jest wreszcie zdobyć indywidualny medal. To była dla mnie długa i kręta droga” – powiedział Blondin z Ottawy.

„Jestem naprawdę szczęśliwy w tym momencie, że mogę zwrócić medal mojemu krajowi”.

Oglądaj | Evanni Blondin z Ottawy zdobywa srebro olimpijskie w starcie w łyżwiarstwie szybkim:

Łyżwiarka szybka Evanni Blondin z Ottawy zdobyła srebrny medal w konkurencji ze startem masowym kobiet, kiedy po raz drugi stanęła na podium na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. 14:03

Koleżanka z Kanady Valerie Maltese ukończyła wyścig na szóstym miejscu. Najszybszy skater Saguenay, Que. , doprowadziło do dużej przewagi na początku wyścigu, zdobywając sześć punktów okrążenia, zanim pole utknęło w dalszej części wyścigu.

Na froncie mężczyzn Jordan Belchos z Calgary zajął 13. miejsce, a Antoine Gilinas-Beaulieu z Sherbrooke w stanie Queensland zajął 15. miejsce.

Występ Blondina przygotował scenę dla poetyckiego apelu kurtyny dla jednego z największych nadawców w Kanadzie, jak Steve Armitage opisał swoje ostatnie wydarzenie sportowe, zwieńczenie znakomitej kariery w CBC, która trwała ponad 50 lat.

Oglądaj | Steve Armitage odbiera ostatni telefon w swojej znakomitej karierze:

Steve Armitage odbiera ostatni telefon do swojej znakomitej kariery

Steve Armitage z CBC Sports, 78-latek, który w ciągu 50 lat uczestniczył w 18 igrzyskach olimpijskich w publicznej transmisji, opisuje ostatnie wydarzenie w swojej legendarnej karierze. 2:36

Aby odzyskać wszystko, co przegapiłeś w nocy, możesz to obejrzeć Pełna powtórka wszystkich wydarzeń olimpijskich tutaj.

Léveillé na szczycie pierwszej Olimpiady

Olivier Levier zakończył swoje pierwsze doświadczenie olimpijskie zajmując 27. miejsce na starcie 50-kilometrowego wyścigu przełajowego. 30-kilometrowy wyścig zakończył się dopiero po tym, jak organizatorzy skrócili imprezę ze względu na pogodę.

READ  Kanadyjska Premier League kończy prawo Fath Sports do prowadzenia FC Edmonton – Canadian Premier League

20-latek z Sherbrooke w Kew był najlepszym Kanadyjczykiem w wyścigu, kończąc wyścig w czasie 1 godziny 15 minut 54,3 sekundy. Remy Druel z Rossland, BC, zajął 35. miejsce, 30,8 sek. od Leviera.

Przedstawiciele Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej skrócili wyścig z powodu „silnych wiatrów i ekstremalnych warunków panujących na torze”, przy temperaturach oscylujących wokół -18°C.

Eden dostaje swoje złoto

Szwed Niklas Eden uzupełnił swoją pulę medali olimpijskich, wygrywając 5:4 Brytyjczyka Bruce’a Mowata w finale złotego medalu mężczyzn.

Mowat przedłużył mecz, strzelając gola z remisu na swoim ostatnim kamieniu na dziesiątym końcu.

Ale kiedy Szwedzi dobijali do dołka, Mowat próbował pokierować swoim ostatnim głazem, by wybić brukwi z guzika, ale strzał trafił na zamszowy kamień, zdobywając trzeci z rzędu medal olimpijski dla Szwedów.

Oglądaj | Eden prowadzi Szwecję do męskiego złota w curlingu

Eden, pięciokrotny mistrz świata, zdobył brązowy medal w Soczi 2014 i srebrny medal w Pyeongchang 2018.

Jest trzecim brytyjskim medalistą olimpijskim w curlingu, zdobywając srebro w 2014 r. i złoto w pierwszej w historii olimpijskiej konkurencji w curlingu w 1924 r. – jednorazowe zawody przed powrotem do programu olimpijskiego w 1998 r.

Co do kanadyjskiej lokówki, korespondent CBC Sports Devin Heroux pisze w swoim najnowszym opowiadaniu Trudno powiedzieć, od czego zacząć, kiedy zaczynasz analizować, co się z nimi stało na igrzyskach olimpijskich.

Snowboardziści w Stanach Zjednoczonych chcą koronnego momentu

Stany Zjednoczone złożyły apel o przyznanie snowboardzistom srebrnych medali w imprezie drużynowej.

„Ceremonia medalowa na igrzyskach olimpijskich nie jest czymś, co można powtórzyć nigdzie indziej i powinna być świętowana na oczach całego świata przed opuszczeniem Pekinu” – powiedział agencji Associated Press Ramsay Baker, dyrektor wykonawczy w łyżwiarstwie figurowym USA.

READ  Jets musi zdecydować o przyszłości Marka Scheifele przed kluczowymi sezonami poza sezonem

Rosyjski Komitet Olimpijski zdobył złoty medal w rywalizacji drużynowej. Ceremonia medalu została jednak szybko przełożona z powodu ujawnienia, że ​​15-letnia łyżwiarka Kamila Valeeva przed igrzyskami uzyskała pozytywny wynik testu na zakazaną substancję, ale rosyjska agencja antydopingowa cofnęła zawieszenie w oczekiwaniu na pełne śledztwo.

Przed wydarzeniem indywidualnym Sąd Arbitrażowy ds. Sportu orzekł, że nastolatka nie musi być czasowo zawieszona i zezwolił jej na udział w zawodach. Ale w orzeczeniu zapisano również, że jeśli zdobędzie medal, nie będzie ceremonii medalowej.

Valieva zajęła czwarte miejsce w turnieju singlowym, a ceremonia medalowa poszła na tę imprezę.