Jets musi zdecydować o przyszłości Marka Scheifele przed kluczowymi sezonami poza sezonem

WINNIPEG – Intensywność kontroli regulacyjnej ma się radykalnie wzrosnąć, ale osoba prowadząca dochodzenie wewnętrzne nigdzie się nie wybiera.

Chociaż nie ma jeszcze oficjalnego ogłoszenia, dyrektor generalny Winnipeg Jets, Kevin Sheffieldjof, otrzymał trzyletnie przedłużenie na dalsze zarządzanie drużyną hokejową.

Dzięki wygranej 4:3 nad Seattle Kraken w niedzielne popołudnie, Jets oficjalnie weszło w prawdopodobnie najważniejszy sezon w historii serii.

Z rekordem 39-32-11, Jets zajęli szóste miejsce w Dywizji Centralnej, tracąc do play-offów osiem punktów za Nashville Predators, zajmując drugie i ostatnie miejsce dla dzikich kart w Konferencji Zachodniej.

Cheveldayoff jest jedynym arcymistrzem, jakiego znają Jets od czasu przeniesienia franczyzy do Winnipeg w 2011 roku i ma kilka ważnych decyzji do podjęcia, dotyczących kierunku i składu klubu hokejowego.

Na szczycie listy priorytetów określany jest przyszły Mark Shefel.

Shifley opuścił ostatnie dziewięć meczów sezonu z powodu kontuzji barku, ale zajął drugie miejsce w strzelectwie drużyny z 29 golami i 70 punktami, co oznacza szósty sezon z rzędu, w którym zdobywał punkt na mecz.

Ale ponieważ jego obecny kontrakt pozostał na zaledwie dwa lata (o średniej rocznej wartości 6,125 miliona dolarów) i pojawiły się pewne obawy dotyczące jego poziomu gry w defensywie, możliwe, że Jets będą zabawiać się ofertami handlowymi dla Scheifele, który nie zabraknie zalotników, jeśli skończy.

Shifley rozmawiał z dziennikarzami po raz pierwszy od czasu, gdy został ranny po uderzeniu przez napastnika Ottawy, senatora Parkera Kelly’ego 10 kwietnia, i wyglądał jak człowiek, który nie był pewien, czy wykona ruch.

„Chciałbym być w Winnipeg, ale muszę też zobaczyć, dokąd to wszystko zmierza i w jakim kierunku zmierza ten zespół, i myślę, że zobaczymy tego lata” – powiedział Scheffel. „Jestem u szczytu mojej kariery. Mam jeszcze wiele do poprawy i uwielbiam to, gdzie jest moja gra. Uwielbiam fizyczną naturę mojego ciała. Po prostu jestem coraz lepszy, po prostu jestem lepszy i W przyszłym roku będę lepszym graczem niż w tym roku”.

READ  Gwiazdy zabezpieczają punkt przed wilkami, aby złapać dok playoffów, eliminując złotych rycerzy

„Muszę tylko wiedzieć, dokąd zmierza ten zespół i jaki jest kierunek i jakie będą zmiany, jeśli w ogóle. Muszę pomyśleć o mojej karierze i co byłoby dla mnie najlepsze. Będą to… rozmowy z moimi agentami i wszyscy w mojej rodzinie i rzeczy z tego, takie jak i dowiedz się, czego naprawdę chcę. Więc jutro będzie trudna rozmowa”.

Czas doznania kontuzji oznaczał, że Schevel rzeczywiście poświęcił trochę czasu na dokładne przemyślenie i podzielił się niektórymi z tych przemyśleń na temat konieczności przewrócenia strony.

„To jeden z tych lat, w których patrzysz wstecz, a niektóre są mgliste, a inne są naprawdę jasne. To zdecydowanie rok, o którym spróbuję trochę zapomnieć” – powiedział Scheffel. „To było trudne, między innymi, COVID , kontuzje, odchodzący trener, nowy trener wchodzący, Wszystkie te rzeczy. Igrzyska, tak, już o tym zapomniałem. To jeden z tych lat, które były do ​​kitu, to było złe zakończenie. Ale jak powiedziałem wcześniej, nie możesz o tym długo myśleć, musisz myśleć i myśleć o tym, co dobre, złe i brzydkie, i wrócić lepiej w przyszłym roku.

W oczekiwaniu na ograniczone stanowisko wolnego agenta, Pierre-Luc Dubois potrzebuje nowego kontraktu i jest człowiekiem, na którym Jets chcieliby budować. Nakłonienie go do podpisania długoterminowej umowy jest ważną częścią pomocy w ponownym otwarciu i ostatecznie poszerzeniu okna sporu.

Jets musi także zadecydować o losie tymczasowego trenera Dave’a Lowery’ego i sztabu szkoleniowego.

Lowry doprowadził Jets do rekordu 26-22-6 od czasu przejęcia Paula Morrisa, który ogłosił swoją rezygnację 17 grudnia.

Laurie nie jest pewien, co przyniesie przyszłość i możliwe, że niekoniecznie szybko dowie się, czy wraca do stodoły, czy szuka nowej pracy.

„Po prostu nie będę musiała się martwić o to, co robię” – powiedziała Laurie. „Chcę wyjść poza to, co zrobiliśmy jako grupa. Myślę, że to dobra okazja, aby usiąść z graczami i zobaczyć, co się sprawdziło, a co nie i gdzie możemy poprawić. gracze mogą się poprawić, ale gdzie ja mogę się poprawić. Gdzie nasz personel może się poprawić? To sprawa organizacyjna, od góry do dołu, spróbujesz znaleźć obszary do wprowadzenia ulepszeń.

READ  Decyzja Malkina w czasie gry po raz pierwszy w sezonie z pingwinami w kaczkach

Moment pojawienia się informacji o przyszłości Lowry’ego może zależeć od puli kandydatów, która może wzrosnąć w zależności od wcześniejszego wyjścia na inny rynek.

W regionie pojawia się atmosfera niepewności.

„Takie jest życie. To jest biznes, w którym się znajdujemy”, powiedział Lowry. „To nie to samo, co gracze z wygasłymi kontraktami, prawda? Będą szukać pracy i będą szukać pracy w przyszłym roku, jeśli to nie wyjdzie. Najważniejsze, że nie będę odgadywał przyszłości.

„Pomyślę o tym, co zrobiliśmy. Usiądziemy z naszymi pracownikami i przyjrzymy się obszarom, które musimy poprawić. Przyjrzymy się rzeczom, które zadziałały, a tym, które nie. Przyjdź i bądź dla niego lepszy. Myślę, że przeciwności, z którymi borykaliśmy się przez cały rok, sprawią, że będę lepszym trenerem.

Lowry nie sądził, by tymczasowe oznaczenie związane z jego statusem stanowiło jakiekolwiek wyzwanie.

„Szczerze mówiąc, nie zwracałem na to żadnej uwagi” – powiedział Laurie. „Kiedy dowiedziałem się, że to był szok. Byłem tak samo zszokowany następnego dnia, kiedy przyszedłem na lodowisko. Rozmawialiśmy wśród pracowników, że zrobimy to, co musimy zrobić, aby spróbować znaleźć sposób na wygranie meczów hokejowych Czy była to ocena tymczasowa, czy etatowa, nie zmieniłoby to naszego podejścia”.

Cheveldayoff przeprowadzi w poniedziałek wywiady końcowe z graczami Jets i zaplanowano również rozmowę z dziennikarzami na plecach CT.

Nie wiadomo, czy Cheveldayoff jest gotowy do podjęcia decyzji lub omówienia przyszłości Lowry’ego, ale oczekuje się dokładnego poszukiwania pracy.

Odkąd Jets zostali wyeliminowani z rozgrywek play-off, pojawił się stały strumień graczy wyrażających rozczarowanie tym, jak grupa, która miała przejść z bubble team z powrotem do statusu pretendenta, okazała się najlepsza. oczekiwania.

„Moim zdaniem to kiepskie osiągnięcie i myślę, że większość gości na sali podziela tę samą opinię” – powiedział obrońca Gatesa Josh Morrissey. „Wszyscy nie są zadowoleni z tego, gdzie jesteśmy. Myślę, że nasz zespół, zespół w szatni, mamy zespół kalibru odcięcia, mamy zespół, który może wygrać.

READ  Mark Shefley z Jets został zawieszony na cztery mecze NHL po tym, jak oskarżono Kanadyjczyka Jake'a Evansa

„Ale myślę, że jeśli tylko powiedzieliśmy, uh, to tylko raz, wrócimy w przyszłym roku i będziemy drużyną, którą naszym zdaniem powinniśmy być, to się nie wydarzy. Jesteśmy wkurzeni po drodze poszło, a jedynymi graczami, którzy mogą naprawić statek, są. Ale będzie to wymagało ciężkiej pracy i oczywiście bardzo ciężkiej pracy, aby móc to zrobić, a nie tylko osłabnąć i pomyśleć, że to się stanie.

Ostatnie słowo należy dziś do kapitana Jets Blake’a Wheelera, który nie wahał się, gdy został zapytany, gdzie obecnie znajduje się organizacja poza sezonem.

„To po prostu rozczarowujące. „Nie sądzę, aby był ktoś, kto mógłby być dumny ze swojego występu w tym roku” – powiedział Wheeler. „Wspólnie, jako grupa, nie byliśmy w stanie tego rozgryźć. Mówiłem przez cały rok i nadal tak uważam, że jest tam dobra drużyna hokejowa. Ciężar spoczywa na nas jako graczach. dnia, naszym obowiązkiem jest iść w kierunku, w którym zmierzamy. W tym roku zrobiliśmy krok wstecz.

„Nie możemy już nazywać siebie konkurentami. Myślę, że jesteśmy jedną z tych drużyn, które są teraz marginalną drużyną w play-off. Od wszystkich zaangażowanych zależy, czy spojrzą w lustro i powiedzą: „Dlaczego?” Dlaczego dotarliśmy tam, gdzie jesteśmy? Przede wszystkim naszym obowiązkiem jako graczy jest zapewnienie takiej jakości gry na lodzie, w której mamy szansę rywalizować i być w mistrzostwach. Dlatego tu jestem i dlatego Paul (Stastney) ponownie podpisał kontrakt. Nie ma dla niej nic innego.”

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top