Kanadyjska Premier League kończy prawo Fath Sports do prowadzenia FC Edmonton – Canadian Premier League


TORONTO, ON – (21 listopada 2022) Komisarz kanadyjskiej Premier League (CPL) Mark Noonan ogłosił dzisiaj, że Rada Gubernatorów CPL jednogłośnie głosowała za odebraniem Fath Sports Limited prawa do prowadzenia FC Edmonton ze skutkiem natychmiastowym, zgodnie z warunkami konstytucji CPL. W wyniku tej decyzji liga nie będzie prowadzić zespołu na rynku na sezon 2023.

„Odkąd zostałem komisarzem, jasno dawałem do zrozumienia, że ​​potrzebujemy pewnych warunków na każdym z naszych rynków, aby nasze kluby odnosiły sukcesy na boisku i poza nim. Po dokładnej analizie warunki te nie istniały w FC Edmonton, co konsekwentnie skutkuje najniższą średnią ligową frekwencja i najniższe dochody zagorzali fani piłki nożnej z Edmonton zasługują na coś lepszego, powiedział Noonan.

„Chociaż ta decyzja jest bolesna na krótką metę, pozwoli nam zresetować rynek na przyszły powrót CPL do Edmonton. Kluczem do tego powrotu jest posiadanie odpowiedniego obiektu do pokazywania naszych meczów i zapewnienie pierwszorzędnych wrażeń dla fanów. Niestety , Clarke Stadium jest w obecnym stanie”. „Przestarzały i niespełniający swoich funkcji. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z kierownictwem miasta Edmonton nad strategią przywrócenia CPL na rynek w odpowiednim obiekcie. Dzięki odpowiedniej lokalizacji w pełni wierzę, że Edmonton może i powinno być jednym z najlepszych rynków w CPL”.

CPL aktywnie uczestniczy w dyskusjach z potencjalnymi globalnymi grupami właścicielskimi na temat wprowadzenia nowej franczyzy CPL do Edmonton, kiedy zostaną stworzone korzystniejsze warunki rynkowe.

„Chcę podziękować Tomowi i Dave’owi Fathom za ich wieloletnie zaangażowanie w rozwój piłki nożnej w mieście Edmonton. Kochają tę grę, kochają to miasto i byli gorącymi orędownikami kanadyjskiej piłki nożnej. Przykro mi, że to nie zadziałało zgodnie z ich wyobrażeniami i życzę im wszystkiego najlepszego” – powiedział Noonan. Dziękuję również zawodnikom i personelowi FC Edmonton za zaangażowanie w klub i CPL w trudnych okolicznościach.

READ  Czując, że „nadszedł czas na zmianę kierownictwa”, Montreal Canadiens zwolnił dyrektora generalnego Marca Bergevina

Po dodaniu Vancouver Football Club, CPL będzie nadal jako liga składająca się z ośmiu drużyn w 2023 roku ze 184 miejscami w składzie, przy zachowaniu tej samej liczby graczy, co w 2022 roku. Wszyscy gracze FC Edmonton, którzy nie są niezależnymi agentami, wrócą do swoich klubów macierzystych i/lub kwalifikować się do selekcji poprzez istniejące franczyzy CPL.

„Pozwólcie, że wyrażę się jasno, NFC Edmonton to wyjątkowa jednorazowa sytuacja i wcale nie odzwierciedla ogólnego stanu zdrowia i żywotności CPL” – powiedział Noonan. „Opierając się na rekordowych kibicach po sezonie, wyjątkowych partnerstwach korporacyjnych, podwyżkach wynagrodzeń dla graczy oraz aktywnych dyskusjach dotyczących ekspansji na nie mniej niż sześć potencjalnych rynków, nie mógłbym być bardziej optymistycznie nastawiony do przyszłości CPL i piłki nożnej w Kanadzie. sezon”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top