Ottawa dowiedziała się o zarzutach napaści na tle seksualnym przeciwko Hockey Canada w 2018 r.

Ottawa dowiedziała się o zarzutach napaści na tle seksualnym przeciwko Hockey Canada w 2018 r.

Świadkowie Michelle Roest, starszy dyrektor ds. programów, Sports Canada Branch of Heritage Canada i Isabel Mundo, wiceminister ds. kanadyjskiego dziedzictwa, stają przed Stałym Komitetem ds. Kanadyjskiego Dziedzictwa w Ottawie 26 lipca.Sean Kilpatrick/The Canadian Press

Ottawa powiedziała wcześniej hokej Kanada w 2018 r. w sprawie zarzutów napaści na tle seksualnym z udziałem członków tegorocznej drużyny Canadian World Junior, ale według urzędników federalnych przez cztery lata nie skontaktowali się z organizacją w sprawie skargi.

Do zeszłej wiosny Kanadyjska Agencja Sportowa rozważała dochodzenie policyjne W rzekomym ataku w Londynie, Ontario, trwa, według Isabel Mundo, wiceminister kanadyjskiej Administracji Dziedzictwa, która nadzoruje kanadyjski sport. Powiedziała, że ​​dopiero w maju – kiedy firma Hockey Canada skontaktowała się z Sport Canada, aby zgłosić zarzuty, że zarzuty mają zostać ujawnione publicznie – rząd zdał sobie sprawę, że londyńska policja zakończyła dochodzenie bez zarzutów na początku 2019 roku.

Rewelacja pojawiła się we wtorek podczas głośnego publicznego zeznania przed Parlamentarnym Komitetem Dziedzictwa Kanadyjskiego, który bada postępowanie w kanadyjskim hokeju na temat zarzutów o napaść na tle seksualnym. Podczas gdy postępowanie organu zarządzającego National Hockey League było centralnym punktem czerwcowych przesłuchań, we wtorek pod lupą znalazła się Ottawa.

Oprócz zarzutów z 2018 r., które są obecnie przedmiotem wznowienia śledztwa policyjnego, Władze w Halifax sprawdzają Domniemane wykorzystywanie seksualne członków Drużyna Świata Juniorów 2003.

The Rząd federalny zamroził finansowanie dla Hockey Canada Po ujawnieniu w mediach, że organizacja rozstrzygnęła pozew o wartości 3,55 miliona dolarów w imieniu ośmiu graczy Canadian Hockey League oskarżonych o napaść seksualną na kobietę po imprezie Canada Hockey Fundraising w Londynie w czerwcu 2018 r. Nie wymieniono nazwisk graczy. Pozew nie został ujawniony publicznie, a kwota ugody nie została ujawniona.

Podczas gdy kilku kanadyjskich urzędników sportowych wiedziało w 2018 r., że londyńska policja bada zarzuty, sprawa nie została eskalowana do ówczesnej minister Kirsty Duncan. Michael Roest, główny dyrektor sportowy Kanady, który był wśród osób, które wiedziały o rzekomym incydencie cztery lata temu, powiedział komisji, że według jego wiedzy dokumenty przejściowe kolejnych ministrów nie zawierały informacji na temat zarzutów.

READ  Wyniki UFC Vegas 44: Wielcy zwycięzcy, przegrani w „Font vs Aldo” zeszłej nocy

Auerbach: Hockey Canada ciągnie, kopie i krzyczy, w 2017 roku

Kelly: Hokejowy szał PR w Kanadzie to tylko daremna próba uniknięcia odpowiedzialności

Podczas swojego drugiego wystąpienia przed komisją minister sportu Pascal Saint Ong powiedziała parlamentarzystom, że oddział federalny musi lepiej radzić sobie ze skargami dotyczącymi napaści na tle seksualnym i napaści na tle seksualnym w sporcie. Powiedziała również, że rząd rozważa środki mające na celu wzmocnienie nadzoru nad krajowymi organizacjami sportowymi, które podlegają federalnym umowom o finansowaniu.

Zapytana przez posła Bloc Québécois Sébastiena Lemire’a, czy jest zadowolona z postępowania Sport Canada w sprawie zarzutów z 2018 r., St-Onge powiedziała, że ​​jest miejsce na poprawę. „Kiedy mówię, że wszyscy w sporcie i Kanadzie muszą przemyśleć swój sposób działania, myślę, że dotyczy to również Sport Canada” – powiedziała.

Sheldon Kennedy, ofiara napaści seksualnej i były gracz National Hockey League, wezwał do natychmiastowej rezygnacji prezesa Hockey Canada, Scotta Smitha, wraz ze swoim zespołem kierowniczym i zarządem.

„Ci sami ludzie z nowym planem oczekują różnych wyników to definicja szaleństwa” – napisał w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. „Już wystarczy.”

Pani St-Onge nie posunęła się tak daleko, by powiedzieć, że kierownictwo i dyrektorzy Hockey Canada powinni zrezygnować, ale zakwestionowała, czy ludzie, którzy kierują organizacją, są wykwalifikowani do wprowadzenia zmian w kulturze, które obiecali w ostatnich dniach.

Członek komitetu konserwatywnego John Nutter, który przekazał policji w Halifax otrzymane niedawno informacje o rzekomym napaści z 2003 roku, wziął ministra na własną rękę, pytając, czy ten sam standard rozumowania ma zastosowanie do rządu.

„Osoba po twojej prawej wie o zarzutach od czterech lat” – powiedział, odnosząc się do pana Rosta. „[He] Nie poinformował kancelarii ministra i nie podjął dalszych działań. Wspomniałeś, że nie jesteś pewien, czy obecni przywódcy w Hockey Canada są właściwymi ludźmi, aby kontynuować, ale pytam cię, czy uważasz, że osoba siedząca obok ciebie jest odpowiednią osobą do prowadzenia zmian w Sport Canada?

READ  Wyniki UFC 283, skróty: Jamal Hill pokonał Glovera Teixeirę i zdobył wakujący pas w walce wieczoru

Pani St-Onge odpowiedziała, że ​​Sport Canada nie jest organem regulacyjnym posiadającym uprawnienia dochodzeniowe i wskazała, że ​​oddział podjął kroki w celu poprawy kultury sportu. Na przykład niedawno utworzono Federalne Biuro Komisarza ds. Uczciwości Sportu, którego zadaniem jest rozpatrywanie poważnych skarg dotyczących nadużyć i nadużyć w sporcie.

Pan Natter powiedział, że nikt nie sugeruje, aby Sport Canada zbadał zarzuty. Zamiast tego powinieneś przynajmniej monitorować stan poważnych skarg, aby upewnić się, że są one odpowiednio rozpatrywane.

„[Sport Canada officials] Zrobił notatkę na kawałku papieru i nic się potem nie wydarzyło – trzymano go gdzieś w szafce na akta” ​​– powiedział – „Zrobili notatkę, a potem nic nie zrobili”.

Członkowie komisji pytali również o wykorzystanie przez Hockey Canada Fundusz za milion dolarów – karmić Opłata rejestracyjna gracza Rozstrzyganie roszczeń dotyczących domniemanego wykorzystywania seksualnego. Fundusz został szczegółowo opisany w niedawnym dochodzeniu Globe and Mail.

Roest powiedział, że rząd wiedział o Narodowym Funduszu Kapitałowym, ale nie wiedział, że był on wykorzystywany do płacenia ugód w sprawach o napaść na tle seksualnym. Kanadyjska Organizacja Hokejowa zapowiedziała, że ​​nie będzie już używać pudełka do tego celu.

Dokumenty mówią, że Hockey Canada wykorzystywał fundusz zdrowia do procesów sądowych

Wtorkowe przesłuchania koncentrowały się na Sport Canada, ale dzień rozpoczął się od zeznań Danielle Ropitel, partnera w firmie prawniczej Hanin Hutchison, którą firma Hockey Canada zachowała do niezależnego śledztwa w sprawie zarzutów z 2018 r. Hockey Canada ogłosiła na początku tego miesiąca, że ​​ponownie śledztwo po tym, jak praca została początkowo wstrzymana w 2020 r., ponieważ kobieta nie była chętna do rozmowy z głównym śledczym.

Oświadczenie otwierające pani Ropitel zawierało szczegóły tego, co wydarzyło się po wydarzeniu 18 czerwca 2018 r. Rozmawiała z Glennem McCurdy, który przeszedł na emeryturę jako starszy wiceprezes ds. ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem w Hockey Canada w grudniu, rankiem 19 czerwca 2018 r. Powiedziała, że ​​poradziła mu, aby firma Hockey Canada natychmiast skontaktowała się z policją. Pan Smith, dyrektor naczelny Hockey Canada, powiedział komisji w zeszłym miesiącu, że organizacja zadzwoniła na londyńską policję około godziny 18:00 tego dnia.

READ  2022 PGA Championship: Czasy gry i pary w rundach 1 i 2 w Southern Hills

Pani Ropitel powiedziała, że ​​z 19 zawodników, którzy wzięli udział w ceremonii, 10 wzięło udział w początkowych wywiadach. Seven powiedział, że nie wezmą udziału, dopóki śledztwo policyjne się nie zakończy. Dwóch odmówiło. Wyjaśniła, że ​​teraz rozumie, że dwoje ostatnich zamierzało jedynie zawiesić swoje zaręczyny do czasu zakończenia śledztwa policyjnego, a nie całkowitą odmowę.

Tym razem powiedział, że jeśli gracze nie będą współpracować w śledztwie, zostaną dożywotnio zabronieni uczestniczeniu w kanadyjskich programach hokejowych. Dodała, że ​​zakaz ten zostanie ogłoszony.

Pani Robitaille odmówiła odpowiedzi na szereg pytań od posłów, w tym, czy była świadoma tożsamości ośmiu graczy zaangażowanych w rzekomy incydent, powołując się na instrukcje Hockey Canada, aby nie zrzekać się tajemnicy prawnik-klient.

Zapewniła komisję, że „skupia się laserem” na rozszyfrowaniu tego, co wydarzyło się w Londynie cztery lata temu. „Nie wiemy jeszcze, co się stało, a co się nie stało” – powiedziała. „Celem śledztwa jest odkrycie prawdy”.

W środę przedstawiciele Hockey Canada powrócą na drugą rundę certyfikatów, w tym pan Smith, były dyrektor generalny Tom Rainey i prezes Hockey Canada Dave Andrews. Pan McCurdy będzie zeznawał po raz pierwszy. Na liście świadków znajdują się również przedstawiciele lig pod patronatem Hockey Canada.

Tylko subskrybenci: otrzymuj ekskluzywne wiadomości i analizy polityczne, subskrybując odprawa polityczna.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *