NASA znalazła idealne miejsce na bazę księżycową. Temperatura jest umiarkowana i wynosi 17 stopni, ale jest w jaskini

Dane z NASA Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) wskazują, że kratery na Księżycu mają bardziej stabilną temperaturę i mogą być idealnym miejscem dla bazy księżycowej.

Odkąd Chiny ogłosiły zamiar zbudowania bazy na Księżycu we współpracy z Rosją, NASA przyspieszyła starania, aby w pierwszej kolejności na Księżycu można było zamieszkać. I jako pierwszy poważny przełom, amerykańska agencja kosmiczna znalazła idealne miejsce do stworzenia bazy księżycowej na Księżycu, która znajduje się wewnątrz krateru. Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) NASA ujawnił te dane, że kratery na powierzchni księżyca są źródłem jednych z najbardziej stabilnych temperatur na całym naturalnym księżycu. Dlatego miejsca te będą stabilne termicznie, umożliwiając eksplorację Księżyca.

NASA ujawniła w Poczta Kratery te przez cały czas utrzymują temperaturę około 17 stopni Celsjusza, w przeciwieństwie do powierzchni Księżyca, gdzie w ciągu dnia wznosi się ona do 127 stopni Celsjusza, a w nocy spada do -173 stopni Celsjusza. Dlatego eksploracja Księżyca byłaby niemożliwa, gdyby baza została zbudowana na powierzchni.

NASA znajduje idealną lokalizację dla bazy księżycowej

Kratery te zostały po raz pierwszy odkryte w 2009 roku, a pierwszą hipotezą było to, że były to otwory wentylacyjne prowadzące do podziemnych jaskiń. Naukowcy uważają, że kratery mogą być przydatne do wielu celów schronienia, metod eksploracji, a także do ochrony astronautów przed promieniowaniem kosmicznym, promieniowaniem słonecznym i mikrometeorytami.

„Kratery księżycowe są wspaniałym elementem na powierzchni Księżyca. Świadomość, że tworzą stabilne środowisko termiczne, pomaga nam nakreślić obraz tych unikalnych cech Księżyca i perspektywy ich eksploracji pewnego dnia” – powiedział Noah Petro z projektu LRO. naukowiec z NASA.

Specjalny krater wykorzystany do analizy charakterystyki termicznej przez Lunar Reconnaissance Orbiter znajdował się w regionie Księżyca znanym jako Mare Tranquilliatis. Ma 100 metrów głębokości i szerokość jak boisko do piłki nożnej. Naukowcy uważają, że szczyt krateru odpowiada za tworzenie cieni na Księżycu i utrzymywanie stałej temperatury około 17 stopni Celsjusza.

READ  * SCAPE przedstawia nową przestrzeń i koncepcję ukierunkowaną na rozwój młodzieży

„Ludzie ewoluowali podczas życia w jaskiniach i możemy wrócić do jaskiń, gdy mieszkamy na Księżycu” – powiedział David Page, jeden z autorów artykułu badawczego, który kierował eksperymentem Diviner Lunar Radiometer na pokładzie LRO, który wykonywał pomiary temperatury. wykorzystane w badaniu. .

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top