Oracle, który przewidział uruchomienie SLS w 2023 r., miał przemyślenia na temat Artemis III

Powiększenie / Misja NASA Artemis I ma wystartować w tym roku. Ale czy Artemis III będzie latał także na rakiecie Space Launch System?

Trevor Mahleman

Pewnej zimnej nocy na początku grudnia 2017 r. spotkałem dwóch przedstawicieli branży w restauracji Newbie na południowym wschodzie Houston. Położona aż do Johnson Space Center, Nobi serwuje wietnamskie jedzenie i niesamowity wybór piw z beczki. Podziel się z nami.

Te postacie w przemyśle kosmicznym nie są dobrze znane poza biznesem, ale są bardzo kompetentnymi i biegłymi obserwatorami lotów kosmicznych. I być może najważniejsze dla mnie jako reportera, byli szczególnie szczerzy wobec tego miejsca.

Byli w mieście na kosmiczną konferencję, więc rozmawialiśmy, rozmawialiśmy i rozmawialiśmy ze sklepem. Głęboko w naszych kubkach spekulacje zwróciły się w kierunku rakiety kosmicznej NASA. Kiedy zapytałem, czy naprawdę myślisz, że ta wielka rakieta wystrzeliłaby?

Jedno z takich źródeł odpowiedziało zaskakującą prognozą. „Może około 2023 roku” – powiedział.

w samą porę, NASA planowała datę premiery na 2019 rok Jeśli chodzi o pocisk, to dopiero dwa lata później. Maszyna miała wygasnąć. Tak więc przewidywanie sześciu lat pracy, które pozostały do ​​końca, wydawało się dość nietypowe. Ale byłem trochę pijany, a co z Twitterem, jeśli nie trochę kibbitz? Więc złapałem telefon i napisałem na Twitterze jego przepowiednię:

Przepowiednia nie wzbudziła wówczas zbytniej uwagi i została w dużej mierze odrzucona jako kiepski żart. Ale z biegiem lat, w niektórych małych zakątkach sieci, ten tweet stał się internetową legendą, szaloną przepowiednią, która może się spełnić.

To również rozgniewało zwolenników ogromnej rakiety NASA. W 2020 roku pojawiła się podczęść r/SpaceLaunchSystem Odkryj tweetaA niektórzy czytelnicy byli bardzo źli. Użytkownik „insane_gravy” napisał: „Eric Berger po raz kolejny udowadnia, że ​​każdy może być »dziennikarzem« w kosmosie, ponieważ nie ma standardów”. Cóż, mam nadzieję, że jest szalony naprawdę Uwielbia sos, ponieważ rakieta Space Launch System i misja Artemis I mają wystartować w środę, zaledwie osiem dni przed Świętem Dziękczynienia.

READ  Badanie mówi, że zanieczyszczenie czarnym węglem z turystyki i badań zwiększa topnienie lodu Antarktyki na Antarktydzie

Jednak udowodniono, że źródło jest prawdziwe. Biorąc pod uwagę, że do nowego roku minęły mniej niż dwa miesiące, jest już „około” 2023 r. Co więcej, rok podatkowy 2023 rozpoczął się pięć tygodni temu.

drugie oczekiwanie

Trzy lata później, w październiku 2020 r., to samo źródło wydało kolejne oświadczenie tak dzikie, że postanowiłem ponownie o tym tweetować. Ta prognoza odnosi się do nadchodzącej decyzji NASA o zbudowaniu przez wykonawcę „ludzkiego systemu lądowania”, aby zabrać astronautów na Księżyc w ramach programu Artemis.

W tym czasie SpaceX, „narodowa drużyna” kierowana przez Blue Origin i trzeci prezenter kierowany przez Dynetics, rywalizowały o jeden lub dwa kontrakty NASA. Konwencjonalne myślenie w przemyśle lotniczym jest takie, że Blue Origin wygra kontrakt podstawowy, ponieważ kierował zespołem nowych i tradycyjnych linii lotniczych i zaproponował projekt zbudowany zgodnie ze specyfikacjami NASA. Uważano, że być może Dynetics lub SpaceX dostaną dodatkowy kontrakt.

Daleko od zaproponowania konwencjonalnego lądownika księżycowego, SpaceX chciał użyć masywnego statku kosmicznego jako lądownika księżycowego. Ta opcja została nieco zdyskontowana przez przemysł kosmiczny, ponieważ statek kosmiczny był ryzykownym podejściem eksperymentalnym. Pojawiły się również obawy, że gdyby NASA wybrała SpaceX, postawiłoby to statek kosmiczny na krytycznej ścieżce programu Artemis Moon. Oznaczało to, że aby program Artemis odniósł sukces, statek kosmiczny musiał działać. A jeśli statek kosmiczny odniesie sukces, oznacza to, że NASA sfinansowała lepszą rakietę niż zużywająca się i droga rakieta Space Launch System.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top