Ontario przekształca dwa autobusy GO w mobilne kliniki w ramach nowych wysiłków na rzecz zwiększenia przyjmowania szczepionek

Dwa autobusy GO zostały tymczasowo zmodyfikowane tak, aby służyły jako mobilne kliniki szczepień skierowane do tych, którzy nie otrzymali jeszcze pierwszej lub drugiej dawki.

Rząd Ontario powiedział, że współpracuje z Metrolinx, aby zapewnić szczepionkę COVID-19 tym, którzy jej potrzebują.

Pierwszy GO-VAXX wystartował w ten weekend, z pierwszym przystankiem w Canadian Wonderland w sobotę i niedzielę, dla gości z rezerwacją parku, a także dla pracowników Canadian Wonderland.

„To innowacyjne partnerstwo z Metrolinx zapewni mieszkańcom Ontario łatwiejszy dostęp do pierwszej lub drugiej dawki szczepionki COVID-19” – powiedziała w sobotnim komunikacie prasowym radca generalny Sylvia Jones.

„Dostarczając szczepionki bezpośrednio ludziom, pomagamy większej liczbie mieszkańców uzyskać ochronę, której potrzebują dla siebie, swoich rodzin i społeczności”.

Pierce Samuels, lat 15, czeka, aby wsiąść do autobusu, aby wziąć drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 firmy Pfizer. (Jessica Ng/CBC)

W oświadczeniu stwierdzono, że autobusy GO-VAXX będą podróżować do centrów handlowych, festiwali, domów kultury i wydarzeń przez całe lato i znajdują się na terenie aglomeracji Golden Horseshoe.

Nie są potrzebne żadne wizyty, a każda osoba w wieku 12 lat lub starsza może otrzymać pierwszą lub drugą dawkę, gdy zapasy się wyczerpią. Jak wynika z komunikatu, kliniki mobilne są w pełni dostępne i będą podawać szczepionkę Pfizer.

Każdy autobus jest przystosowany do podawania 160 dawek dziennie, powiedział Mike Adair, prezes Mobile Clinic Clinic.

„Dzisiaj mamy kilka osób, które miały rację od 12 do starszych, które przyszły po szczepionkę” – powiedział Adair CBC Toronto.

„Widzieliśmy, jak ludzie otrzymują pierwszą szczepionkę, a także widzieliśmy drugą dawkę Pfizera”.

Oczekuje się, że każdy autobus będzie jeździł po drogach sześć dni w tygodniu, a hrabstwo będzie współpracować z lokalnymi jednostkami zdrowia publicznego i gminami w celu określenia konkretnych lokalizacji w oparciu o lokalne dane i potrzeby. (Chris Mulligan/CBC)

Adair powiedział, że proces jest podobny do tego, co dzieje się w kompleksowej klinice szczepień.

„Patrzysz na około pół godziny na cały proces, od momentu rejestracji, do momentu wejścia do autobusu, do momentu otrzymania szczepionki” – powiedział.

Kliniki mobilne są dostępne 6 dni w tygodniu

Oczekuje się, że każdy autobus będzie jeździł sześć dni w tygodniu.

Hrabstwo będzie współpracować z lokalnymi jednostkami zdrowia publicznego i gminami w celu zidentyfikowania konkretnych miejsc w oparciu o lokalne dane i potrzeby.

Wszystkim, którzy chcą skorzystać z autobusu GO-VAXX, aby otrzymać szczepienie, przypominamy o zabraniu ze sobą karty zdrowia. Osoby z wygasłą kartą zdrowia lub bez karty zdrowia muszą przynieść inny dokument tożsamości ze zdjęciem wydany przez rząd, taki jak prawo jazdy, paszport, karta stanu lub akt urodzenia.

Ponieważ ponad dziewięć milionów mieszkańców Ontario jest teraz w pełni zaszczepionych, minister zdrowia Christine Elliott powiedziała, że ​​prowincja dostrzega korzyści ochronne, jakie oferują szczepionki COVID-19.

„Praca jeszcze się nie skończyła, a autobus GO-VAXX to kolejny sposób, w jaki nasz rząd ułatwia i ułatwia większej liczbie mieszkańców Ontario otrzymanie szczepionki” – powiedział Elliott.

Tymczasem dyrektor generalny Metrolinx, Phil Verster, powiedział, że agencja jest zadowolona z autobusów.

„Nasi kierowcy autobusów szybko wzięli udział w tej wspaniałej inicjatywie i będą obsługiwać autobus GO-VAXX” – powiedział Verster.

„Metrolinx wspierał przychodnie na miejscu dla naszych pracowników i społeczeństwa, a autobus GO-VAXX to kolejny świetny krok w kierunku zwiększenia wygody ochrony ludzi”.

Według danych prowincjonalnych, 80,8 procent mieszkańców Ontario w wieku co najmniej 12 lat otrzymało pierwszą dawkę szczepionki COVID-19, a 70,8 procent otrzymało obie dawki.

READ  Akcje spadają, Dow idzie piąty dzień strat z rzędu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top